שתף קטע נבחר

אשתו של מייסד טלגראס: "לא שיחד אף אחד, נתן לי את הדולרים האחרונים"

שעות לאחר שהוסגר לישראל, הכחישה גלי עמר בשיחה עם אולפן ynet כי בעלה שיחד גורמים באוקראינה כדי להימלט. כעת היא חוששת שהמשטרה תתנכל לו בארץ: "ירצו לעשות לו משפט ראווה"

 

 

 

אחרי שהוסגר לפנות בוקר לישראל, אשתו של מייסד רשת הסחר בסמים "טלגראס" עמוס דב סילבר הכחישה הבוקר (א') בשיחה עם אולפן ynet את הטענה כי הוא שיחד גורמים כאלה ואחרים כדי שיוכל להימלט באוקראינה לפני ההסגרה לארץ.

 

"לפני שבוע הוא נתן לי את 200 הדולר האחרונים שלו", סיפרה גלי עמר. "אני לא יודעת אם זה תרגיל של האוקראינים שהחליטו לצייר את זה כשוחד, או תרגיל של משטרת ישראל, אבל זה בוודאות לא נכון".

 

פרשת "טלגראס" - ידיעות נוספות:

מייסד "טלגראס" ברח באוקראינה רגע לפני ההסגרה לישראל

אחרי שנמלט: מייסד "טלגראס" נעצר באומן

פרשת "טלגראס": ראש הרשת יוסגר מאוקראינה

 

עמוס דב סילבר ()
עמוס דב סילבר. "מפחדים שהשוטרים בארץ יתנכלו"

אשתו של מייסד ה טלגראס ר עמוס סילבר גלי עומר ב אולפן ynet (צילום: אלי סגל)
"עמוס לא שיחד כדי להימלט". גלי עמר, אשתו של סילבר(צילום: אלי סגל)

 

על מה שאירע בליל ההימלטות היא סיפרה: "ממה שהבנתי הם הורידו לו את האזיק בשדה התעופה באוקראינה, נתנו לו את הדרכון ביד והלכו לפניו. אני עדיין לא יודעת את כל הפרטים ומחכה שעורך הדין יעדכן אותי". 

 

 

- למה הוא נמלט?

"אני לא יודעת, אצטרך לשאול אותו. אני מניחה שהוא ידע שבישראל הוא לא יקבל משפט צדק ושההאשמות מופרכות. הוא עבר עינויים קשים מאוד בחמשת החודשים האחרונים ואני מניחה שהוא היה נואש לחזור אלינו הביתה".

 

- את חושבת שהוא עבר התעללות?

"הרעיבו אותו בבית הכלא, הרביצו לו, שברו לו את הרגל. הרעיבו אותו במשך חודשיים, עד שעורך דין הגיע לראות אותו. הוא קם אליו והתעלף במקום. הוא עבר איומים קשים, התעללויות נוראיות שאני לא מאחלת לאף אחד".

  

- אז למה התעקשתם שהוא לא יוסגר לישראל?

"אנחנו לא מאמינים במערכת המשפט כאן, ולא במשטרה. באוקראינה עוד היה מקום להילחם על הצדק והחפות, עד שמדינת ישראל התערבה ושיחדה שם את כל השופטים, וגם החליפה את הרכב השופטים והביאה רופאה שהוא אף פעם לא פגש. גם אני עברתי התעללות מאוד קשה על ידי השוטרים, הם לקחו את הבן כשהוא היה בן ארבע לחקירה. עצרו אותי כשהייתי בארץ לפני שנה וחצי, רק בגלל שאני אשתו. עיכבו אותי במשך חצי שנה, לקחו לי את הרישיון ואת תעודת הזהות. הייתי בנווה תרצה שבוע. הרווחה ניסתה לקחת לי את הילד - למרות שהוא אזרח אמריקני בלבד. התקווה היחידה שלי בישראל היא שהשופטים יעשו את העבודה שלהם, שיהיו אמיתיים ושיחפשו את הצדק".

 

- הטענות כלפיו קשות מאוד, שהוא עמד בראש ארגון פשיעה וגלגל מיליונים.

"אין להם הוכחות וראיות. היחידים שעשו מיליונים, אם באמת מדובר במיליונים, אלה הסוחרים. הם אלה שסחרו, להם היה את הקנאביס והם אלה שהרוויחו כספים". סילבר שבה ומדגישה כי כוונותיו של בעלה היו לסייע לאנשים חולים. "בטלגראס היו אנשים עם אותה אידיאולוגיה - כולם רוצים לגליזציה, לעזור לאנשים. הסכומים היחידים שהמנהלים הרוויחו הם 1,000-2,000 שקל בחודש".

 

אזיק אלקטרוני  ()
האזיק האלקטרוני של סילבר

- אז לא היו כאן עבירות על החוק?

"כלום ושום דבר, אלא אם כן הם החליטו לזייף ראיות. במקרה שלי, הפרקליטות מאשימה אותי באותן האשמות כמו עמוס. הם אומרים שאני ראש ארגון פשיעה ושאני עומדת בראש טלגראס. הם הגיעו עם האישומים לארצות הברית ושם פשטו לי הבית, הפכו אותו, חיטטו לי בחשבונות בנק. פתחתי בפניהם את הכול, נתתי להם את הכול. אחרי שבע שעות הם שחררו אותי. לפני שבוע וחצי הם החזירו לי את כל הדברים שהוחרמו, והבלש של ה-DEA התנצל בפניי. אמר שהוא מצטער על כל מה שעברנו, ושאם היה היה יכול לתת לי את הדברים מוקדם יותר - הוא היה עושה את זה, אבל המשטרה בישראל הפעילה עליו לחץ".

 

- מה את חוששת שיקרה עכשיו לעמוס?

"אני מפחדת מההתנכלות של השוטרים. הם כבר בזבזו כל כך הרבה כספי מיסים על הפרשה הזאת, והם יעשו הכול כדי להצדיק את המעשים שלהם. אני יודעת שמשטרת ישראל תרצה לעשות לו משפט ראווה, כי מתוך 42 עצורים נשארו רק שבעה. מה שנשאר להם זה עמוס, והם ינסו להפיל עליו את הכול ולפגוע בו כמה שיותר. אני מתפללת שהשופטים יסתכלו על הראיות - ולא על ההמצאות על המשטרה. הוא היה בכלא חמישה חודשים רק בגלל כתבה שהתפרסמה בעיתון בקייב. זו הייתה העילה היחידה למעצר שלו. זה הזוי".

 

סילבר, שהצליח כאמור להימלט באוקראינה רגע לפני הסגרתו לישראל, נעצר אתמול בבוקר בעיר אומן אחרי מצוד שנמשך יומיים. לפי שירות הביטחון האוקראיני, שלושה מאנשי הארגון נעצרו בחשד שסייעו לו להימלט מנמל התעופה בוריספיל בקייב, לפני שהועלה למטוס לארץ. ממשטרת ישראל נמסר כי סילבר נעצר בתום מבצע חיפושים "מהיר ונחוש" של משטרת אוקראינה, בשיתוף פעולה מלא עם נציגי המשטרה.

 

טרם ההסגרה טען אתמול סילבר כי הוכה במעצר באוקראינה "עד זוב דם". הוא יצר קשר עם פרקליטיו וסיפר להם את שאירע, לדבריו. עורך דינו אורי קורב יצר קשר עם שגרירות ארה"ב, שכן סילבר מחזיק באזרחות אמריקנית.

 

סילבר נעצר לראשונה באוקראינה בחודש מרץ לבקשת ישראל. במקביל נעצרו בארץ עשרות ממפעילי הרשת. בהמשך הוגשו כתבי אישום נגד העצורים בגין תיווך לסחר בסמים מסוכנים, הדחת קטינים לסמים ולסחר בסמים, שיבוש הליכי משפט ועבירות נוספות. לבכירי הרשת גם מיוחסות עבירות הלבנת הון ועבירות מס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל
גלי עמר, אשתו של עמוס דב סילבר
צילום: אלי סגל
מומלצים