שתף קטע נבחר

סערת ה"חפרפרת": גנץ רצה לבדוק מי מנסה לחשוף פריטים אינטימיים

החלטת גנץ שנחשפה ב-ynet להעסיק חברת חקירות התקבלה מבלי לעדכן את לפיד, יעלון ואשכנזי. התשלום הועבר מחשבון מפלגת "חוסן" של גנץ - ולא ממטה הבחירות המשותף. כחול לבן בתגובה: "גורמים במפלגות אחרות מנסים לחבל במאמץ שלנו"

מסיבת עיתונאים כחלון לבן בעקבות חשיפת רשת השבונות מזויפים שלליכוד בנימין נתניהו יאיר לפיד בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
"מהלך הזוי ומוזר". לפיד וגנץ(צילום: מוטי קמחי)

מי מנסה לאסוף ולהפיץ מידע אישי מכפיש על יו"ר כחול לבן ? פיענוח תעלומה זו הוא אחת מהמשימות, כך מתברר, שהוטלה על חברת החקירות והמודיעין CGI, שהועסקה באופן חשאי על ידי ראש המפלגה בני גנץ, הנחוש לברר מי עומד מאחורי הניסיונות לטרפד את מועמדותו לראשות הממשלה.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

לאחר שנחשף ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet כי גנץ ומקורביו העסיקו את חברת החקירות, שבראשה עומד השר לשעבר יעקב פרי מ"יש עתיד", טענו אתמול (א') בכירים בכחול לבן כי גנץ הורה על הבדיקה הרגישה כדי לאתר מי מנסה לחשוף פרטים אישיים ואינטימיים לכאורה מעברו.

 

"כל הסיפור של חברת החקירות נולד במטרה לבדוק כל מיני ידיעות על מידע וסיפורים שמנסים להפיץ על גנץ", אמר בכיר במפלגה. "כדי לנסות ולהסתיר את הסיפור הזה, למישהו היה אינטרס ליצור חיכוך כאילו נתפס מדליף מאנשי 'יש עתיד' שחשף משהו מתוך איזו קבוצת ווטסאפ שכל אחד יכול לראות אותה. זה סיפור מגוחך שנועד להסתיר את הסיפור האמיתי".

 

 

 

בכירים ב"יש עתיד" טוענים, כאמור, כי הדיווחים על "חפרפרת" בכחול לבן, לכאורה משורות מפלגתו של לפיד, נועדו להסתיר את החקירה אחר הגורמים האמיתיים - כנראה מחוץ למפלגה - שפועלים לאסוף מידע רגיש על גנץ. "יש עתיד לא נמצאת בכלל בקמפיין הזה", אמר הבכיר במפלגה. "אנשי יש עתיד כמעט שלא נמצאים במטה הבחירות של כחול לבן. זה דבר מופרך וטיפשי. הסיפור היותר חמור הוא שאף אחד מאנשיו של גנץ לא הוציא הודעת הכחשה על הטענה המופרכת. למישהו היה אינטרס להוציא סיפור מסוים כדי להסתיר סיפור אחר".

 

חשיפת הפרשה עוררה מבוכה ואפילו כעס בצמרת המפלגה, שכן גנץ קיבל את ההחלטה להעסיק חברת חקירות עם יועציו הקרובים תוך שהוא מסתיר אותה משלושת שותפיו הבכירים. "מהלך הזוי ומוזר", תיאר בכיר במפלגה את התנהלותו. "אף אחד לא ידע מהסיפור הזה".

 

גם שביל הכסף מעיד כי גנץ ביקש כנראה לשמור בסוד את החקירה: בניגוד ליתר הוצאות הקמפיין, הנעשות מקופה משותפת של כחול לבן, החליטו גנץ ומקורביו שלא לדווח על הוצאות חברת החקירות למטה הבחירות המשותף - ולשלם אותן ישירות מחשבון מפלגת "חוסן לישראל". ההערכה: ההחלטה נועדה להסתיר מבכירי כחול לבן את העסקת חברת החקירות.

 

"הנוהל הקבוע הוא ששלושת המנכ"לים של שלוש המפלגות (חוסן לישראל, יש עתיד ותל"ם) חותמים על כל הוצאות מטה הבחירות המשותף", הסביר בכיר במפלגה. "ההוצאה הכספית על חברת החקירות אינה חלק מתקציב מטה הבחירות של כחול לבן, זו הוצאה שנעשתה מקופת מפלגת חוסן כדי להסתיר את הסיפור הזה".

 

על רקע החשיפות האחרונות, גורמים במפלגה מודים כי נוצר משבר אמון בין אנשי יש עתיד ליו"ר המפלגה, שניסה לטענתם לערב אותם בסיפור אישי שלו. רמז לכך שההדלפות באו מכיוונו של גנץ ניכר אתמול בציוץ של רועי קונקול, דובר יש עתיד: "אני ביש עתיד שבע שנים, מעולם לא דלף אצלנו מידע על מריבות פנימיות, ובטח שלא הקלטות ותמלולים מחדרים סגורים. אני יודע שבמקומות אחרים זה עובד אחרת".

 

בכחול לבן מסרו בתגובה: "כחול לבן נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים במפלגות אחרות שמנסים לחבל במאמץ, שבסופו כחול לבן תרכיב את הממשלה הבאה. כמקובל בקמפיינים פוליטיים, כמו גם במפלגות אחרות, אנו נעזרים מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת מידע".

 

גנץ התייחס אמש לפרשה וטען כי "בימים האחרונים אנחנו רואים עיסוק בתהליכי אבטחת המידע בכחול לבן. בהקשר זה, לא היו ולא יהיו פיצולים בתוך כחול לבן. יש גורמים במערכת הפוליטית שהיו רוצים לשבש את הפעילות שלנו, ואנחנו בסה"כ עושים צעדים מאוד נורמליים שאין בהם שום סנסציות תקשורתיות".


פורסם לראשונה 19/08/2019 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לפיד וגנץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים