שתף קטע נבחר

אחרי הפיצוצים בעיראק, נתניהו רומז: "דו"ח המודיעין שקיבלתי כעת מעיד על האתגרים"

לפני ההמראה מאוקראינה רמז ראש הממשלה למעורבות ישראלית בתקיפת בסיס המיליציות ליד בגדד. על הדיווחים לפיהם שקד העבירה לנתניהו הבטחות שאם תשוריין, תפעל מול מנדלבליט לחסינות, ענה: "טענות אבסורדיות שמשוללות יסוד"

פגישת בנימין נתניהו עם ולודימיר גרויסמן (צילום: עמוס בן גרשום, לע
נתניהו רומז למעורבות ישראלית בתקיפה בעיראק(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

ראש הממשלה רומז למעורבות ישראלית בתקיפה בעיראק, לאחר סדרת הפיצוצים בבסיס המיליציות ליד בגדד: רגע לפני ההמראה מקייב, בסיומו של הביקור המדיני באוקראינה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "יש אתגרי ביטחון גדולים שעליהם יעיד דו"ח המודיעין שקיבלתי לפני כמה דקות".

 

כאשר נשאל אם זה קשור לפיצוצים בעיראק שאירעו מוקדם יותר בבסיס חיל האוויר "אל-בכר", שאותו מאיישת המיליציה השיעית "אלחשד א-שעבי" הנתמכת על ידי איראן, אמר נתניהו כי הוא מקבל כל יום דו"ח מודיעין וזה לא חריג.

 

 

 

עשן תקיפה בסיס חיל אוויר אל-בכר
פיצוצים בבסיס חיל האוויר צפונית לבגדד

 

עשן תקיפה בסיס חיל אוויר אל-בכר

בתוך כך, בשיחה עם הכתבים לפני ההמראה התייחס נתניהו להחלטת יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לחתום על הסכם עודפים עם כחול לבן ואמר: "זו החלטה שלו והיא מבהירה רשמית את מה שיודעים הרבה זמן, שליברמן החליט להעביר את הקולות שיקבל ללפיד וגנץ.

 

"עכשיו ברור שליברמן תומך בלפיד וגנץ וימליץ עליהם. אם אתה רוצה את לפיד וגנץ תצביע ליברמן. אני רוצה להקים ממשלת ימין ואני הולך לבקש מנדט להיות ראש הממשלה שיוביל את ישראל, לא חצי ראש ממשלה ולא ברוטציה. הבחירה היא בינינו לבין הרוטציה המגוחכת של לפיד וגנץ".

 

בתשובה לשאלה אם הוא פוסל את ליברמן, ענה: "אני לא פוסל אף אחד. אעשה הכול לנצח, ואני פועל כאילו אני מפסיד. כי אם אנשים ישאלו מה יקרה אם נפסיד אז לא נפסיד". 

גנץ וליברמן (צילום: אבי מועלם , ירון ברנר )
"לא פוסל אף אחד". גנץ וליברמן (צילום: אבי מועלם , ירון ברנר )

בהתייחסו לדיווחים לפיהם יו"ר "ימינה" איילת שקד העבירה לו הבטחות שאם תשוריין בליכוד היא תפעל מול מנדלבליט לחסינות, אמר נתניהו: "איני זקוק לסיוע מאף אחד כדי להבהיר שהטענות האבסורדיות נגדי משוללות יסוד".

 

נתניהו העריך כי "עסקת המאה" של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תפורסם זמן קצר אחרי הבחירות. נתניהו: "הציבור צריך לשאול את השאלה מי ידאג לאינטרסים של ישראל מירדן מערבה. מה שעשינו עבור ההתיישבות אף אחד לא עשה. זה יחייב יכולת פעולה בינלאומית. יאיר לפיד אומר שיפנה 80 אלף מתיישבים. צייצני צד לא יכולים להתמודד עם לחצים בינלאומיים ולעמוד בפני עמדות אמריקניות".

 

גורם מדיני הוסיף בנוגע לעסקת טראמפ: "תמיד יהיה מרחב של התדיינות מול האמריקנים, גם אחרי שתוצג התכנית. אנחנו יכולים להגיד לנשיא האמריקני שאנחנו מתנגדים לכל דבר שסותר את האינטרס של ישראל. הבהרנו לטראמפ שיש דברים שלא נוכל לקבל תחת הנהגת נתניהו, כמו לדוגמה שלא נעקור אפילו לא אדם אחד ואף יישוב". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו, היום
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים