שתף קטע נבחר

אקוניס: "ליברמן נתן גט כריתות למחנה הלאומי"

שר המדע מהליכוד תקף את יו"ר ישראל ביתנו בעקבות החתימה על הסכם עודפים עם כחול לבן: "הוא סיים את דרכו כאיש מחנה הימין". בריאיון לאולפן ynet הוא התייחס גם לפרשת החפרפרת בכחול לבן: "ברור שמשהו רע קורה שם. כל הדבר הזה הולך להתפרק"

 

 

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בעקבות החתימה על הסכם עודפים עם רשימת כחול לבן. בריאיון לאולפן ynet אמר אקוניס: "הוא נתן גט כריתות למחנה הלאומי, הוא סיים את דרכו כאיש מחנה הימין הישראלי".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

 

אופיר אקוניס (צילום: רז גרוס)
אקוניס באולפן ynet. "ליברמן נתן גט כריתות למחנה הלאומי"(צילום: רז גרוס)

"הסימנים היו עם הקמת הממשלה והעובדה שהוא בעצם מנע הקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו רק לפני חודשיים וחצי", אמר אקוניס. "אתמול ניתן גט הכריתות הסופי של ליברמן למחנה הימין, שאליו הוא היה שייך מאז שהקים את ישראל ביתנו לפני כעשרים שנה".

 

הוא הוסיף: "אביגדור ליברמן לא היה חייב לחתום על הסכם עודפים עם שום מפלגה, ובוודאי לא עם מפלגת שמאל. ליברמן אומר לכל איש ימין שרצה להצביע עבורו – 'הקולות שלי הם בעצם גם לשמאל', כלומר גם לכחול לבן. לדעתי, ליברמן יבין שעשה טעות אסטרטגית בחתימה עם כחול לבן".

אופיר אקוניס (צילום: רז גרוס)
אקוניס. "ברור שמשהו רע קורה בכחול לבן"(צילום: רז גרוס)

אקוניס התייחס גם לפרשת החפרפרת בכחול לבן, שנחשפה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". "ברור שמשהו רע קורה בכחול לבן. כל הדבר הזה הולך להתפרק, אני לא יודע מתי בדיוק, אבל זה יקרה אחרי הבחירות. זאת פיקציה שמורכבת משברי מפלגות, שלוש סיעות שאין ביניהן שום חוט מקשר".

 

- שם מקליטים ואצלכם חותמים על עצומות כדי לנסות לצופף את השורות. יש חשדות שגם אתם לא כל כך קרובים כמו שאתם מנסים לצייר.

 "הבוקר אנחנו נחשפים למידע חדש על חבר כנסת שהקליט את הדברים, לא סתם אדם מהקמפיין. לאיזה שימוש? ככהה לא הולכים לנהל מדינה. אנחנו נתנו אישוש לעובדה שנתמוך בממשלה בראשות נתניהו, וזה מה שיקרה".

 

שר המדע התייחס גם להחלטת הליכוד להצטרף לעתירה נגד התמודדות הרשימה המשותפת בבחירות לכנסת ה-22. "אני חושב שמי שיכול לשמש כחבר בכנסת ישראל הוא רק מי שעומד בקריטריון שנקבע בחוק. צריך לשקול היטב ובאופן ספציפי את האמירות של כל אחד ואחת מחברי המפלגה הזאת ואם הם לא עומדים בסעיף צריך לפסול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים