שתף קטע נבחר

בעקבות הליכוד: בישראל ביתנו דורשים מצלמות בקלפיות החרדיות

לאחר הסערה שעוררה הצבת מצלמות נסתרות בקלפיות במגזר הערבי, מבקשים במפלגתו של ליברמן לבצע מהלך דומה בשכונות החרדיות. ח"כ פורר: "יש חשש אמיתי מזיופים שמחייב פיקוח הדוק, נוציא 'צו 8' למתנדבים"

לאחר דרישת הליכוד להצבת מצלמות בקלפיות במגזר הערבי, כעת מציגה מפלגת ישראל ביתנו דרישה דומה: מצלמות בקלפיות בכל השכונות החרדיות ברחבי הארץ למניעת זיופים בקלפיות. אתמול (ד') הודיע ח"כ עודד פורר, יו"ר הסיעה, כי ידרוש מוועדת הבחירות להציב מצלמות בקלפיות בשכונות החרדיות.

משקיפים של הליכוד עם מצלמות נסתרות על מצביעים בקלפיות ()
מצלמה נסתרת שנמצאה בקלפי בבחירות האחרונות

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"החשש מזיופים בקלפיות במגזר החרדי הוא אמיתי", אמר פורר. "אחוזי הצבעה חריגים ושמועות על כך שאפילו המתים באים להצביע מחייבים פיקוח הדוק.בכוונתי לפנות ליו"ר ועדת הבחירות בדרישה להציב מצלמות בקלפיות בשכונות החרדיות, ובמקביל אנו הולכים לתת 'צו 8' למתנדבים ולקרוא להם לסייע לנו כמשקיפים בקלפיות הללו".

עודד פורר (צילום: אלי סגל)
אפילו המתים מצביעים". עודד פורר(צילום: אלי סגל)

יו
גם הוא דורש מצלמות. ליברמן (צילום: מוטי קמחי)

דרישתה של ישראל ביתנו מגיעה על רקע ויכוח רחב יותר שמתנהל סביב הצורך בהתקנת מצלמות בקלפיות מסוימות ש"סומנו" כבעלות פוטנציאל גבוה לזיופים.

 

בבחירות הקודמות החלו את הפרויקט הזה בליכוד כשהתקינו כ-1,300 מצלמות נסתרות בעלויות גבוהות בקלפיות. המהלך עורר סערה גדולה ונטען כי מטרת המצלמות היא להרתיע את הציבור הערבי מלצאת להצביע. בעקבות סערה שהתפתחה התגלגל הנושא לפתחה של ועדת הבחירות המרכזית לצורך קביעת המדיניות.


פורסם לראשונה 21/08/2019 21:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים