שתף קטע נבחר

חיזבאללה: שני רחפנים ישראליים התרסקו בדרום ביירות

אחרי סיכול פיגוע הרחפנים האיראני מסוריה: גורם רשמי בחיזבאללה אמר ששני כלי טיס לא מאוישים של ישראל התרסקו ברובע הדאחייה שבשליטת הארגון. תושבים דיווחו על פיצוץ עז שהרעיד את האזור והצית שריפה

 

 

גורם רשמי בחיזבאללה אמר הלילה (א') ששני רחפנים ישראליים התרסקו ברובע הדאחייה בפרברים הדרומיים של ביירות, בירת לבנון. לדברי הגורם, אחד הרחפנים התפוצץ באוויר לפני שהתרסק לקרקע. הסיבה להתרסקות אינה ידועה. הדיווח הגיע כארבע שעות אחרי שצה"ל תקף בסוריה כדי לסכל פיגוע רחפנים של איראן.

 

אחד המל
לפי דיווחים בלבנון: זה אחד הרחפנים שהתרסקו

רחפן  ()

 

תושבים בשכונת מואוואד שבדרום ביירות דיווחו על פיצוץ עז שהרעיד את האזור, מעוז חיזבאללה, והצית שריפה. הם אמרו ששמעו קול של כלי טיס רגע לפני הפיצוץ. התושבים הוסיפו שהארגון השיעי, הנתמך על ידי איראן, חסם את האזור.

 

אמש מסר צה"ל כי חיל האוויר תקף יעדים ליד דמשק ובכך סיכל בשטח סוריה "ניסיון פיגוע של כוח קודס האיראני". על פי צה"ל, מדובר בפיגוע שהיה אמור להתבצע באמצעות רחפנים תוקפים ותוכנן לצאת מסוריה ולפגוע במטרות ישראליות. במסגרת הכוננות הגבוהה של חיל האוויר, נפרסו סוללות כיפת ברזל בצפון והוגברה הכוננות בטייסות השונות שבבסיס החיל וביחידות המודיעין. הלילה כינס ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייעצות ביטחונית בקריה שבתל אביב.

 

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, מסר כי מטוסי קרב תקפו כמה יעדי טרור בכפר עקרבא שמדרום לדמשק: "אנו עוקבים לאחרונה אחרי ההתארגנות הזו בראשות קאסם סולימאני לבצע את הפיגוע הזה, באמצעות שיגור של כמה רחפנים תוקפים לעבר צפון שטח ישראל. תקפנו כמה יעדים בעקרבא שבהם יש פעילים איראנים ופעילים של מיליציות שיעיות, כולל ציוד שנועד לשמש בפיגוע הזה".

 

ניסו לנקום מהאוויר על התקיפות בעיראק / רון בן ישי

 

עוד נמסר כי "החוליה ניסתה לבצע את הפיגוע הזה כבר ביום חמישי, אבל שיבשנו את זה. התקיפה נוהלה על ידי בכירי צה"ל בראשות הרמטכ"ל, ועדכנו את ראשי המועצות בגולן על פרטי האירוע. אנו ערוכים למגוון רחב של תרחישים שעלולים להתפתח באירוע הזה".

כוחות ביטחון באזור שבו דווח על התרסקות רחפנים ישראליים מדרום לביירות (צילום: AP)
כוחות ביטחון באזור שבו דווח על התרסקות הרחפנים(צילום: AP)

כוחות ביטחון באזור שבו דווח על התרסקות רחפנים ישראליים מדרום לביירות (צילום: AP)
(צילום: AP)

פיצוץ בסיס סוריה איראן סיכול פיגוע רחפנים דמשק עקרבה ()
הפיצוצים בדמשק

סוריה דמשק איראן בסיס פיגוע רחפנים ()

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי אזרח אחד נהרג בתקיפה. עם זאת, מדובר בדיווח ראשוני ולרוב במקרים כאלה רק כעבור כמה שעות או ימים מתפרסמים דיווחים על היקף הנפגעים והנזק.

 

לפני שהגיע לקריה אמר נתניהו כי "במאמץ מבצעי גדול, סיכלנו תקיפה נגד ישראל של כוח קודס האיראני ומיליציות שיעיות. אני חוזר ואומר: לאיראן אין חסינות בשום מקום. כוחותינו פועלים בכל גזרה נגד התוקפנות האיראנית. הקם להורגך השכם להורגו. הנחיתי להיערך לכל תרחיש. נמשיך לפעול נגד איראן ושלוחותיה בנחישות ובאחריות למען ביטחון ישראל".

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" דיווחה קודם לכן כי "מערכות ההגנה האווירית פעלו נגד יעדים עוינים בשמי דמשק". מקורות סוריים דיווחו על שלושה פיצוצים חזקים שנשמעו ברחבי הבירה. על פי הדיווחים, נשמעו פיצוצים חזקים בשכונת אלמזה בעיר, שבה שדה תעופה צבאי. בעבר יוחסה לישראל על פי פרסומים זרים לפחות תקיפה אחת באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפי הדיווח, אחד הרחפנים התפוצץ באוויר
מומלצים