שתף קטע נבחר

בעוצמה יהודית דורשים מהליכוד: "הפסקת אש" תמורת נאמנות

במסגרת המגעים המתנהלים בין איתמר גן גביר למקורבו של רה"מ נתן אשל, דרש יו"ר מפלגת הימין הקיצוני מהליכוד לעצור את המתקפות על מפלגתו, תמורת תמיכה אוטומטית בנתניהו להרכבת הממשלה הבאה

מדברים פוליטיקה: בשבועיים האחרונים נפגשו מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו כמה פעמים עם איתמר בן גביר, העומד בראש מפלגת עוצמה יהודית. אתמול (ב') אף התקיימה פגישה בינו ובין נתן אשל, איש סודו של נתניהו, בהמשך לפגישות אחרות שהתקיימו לאחרונה בין השניים בביתו של אשל.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

איתמר בן גביר https://besttv232-ynet-images1-prod.cdn.it.best-tv.com/PicServer5/2019/08/26/9444084/photo_2019-08-26_11-54-23.jpg (צילום: אלכס גמבורג)
דורש חסינות מקמפיין ה"געוואלד". בן גביר(צילום: אלכס גמבורג)

 

 

במהלך הפגישה הציב בן גביר שורת תנאים, שבתמורה להם הבטיח לנתניהו רשת ביטחון מלאה אם יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה. בין התנאים שהציג לאשל, דרש בן גביר כי נתניהו יפעל לכך שהקמפיין שמנהלת רשימת "ימינה" נגד עוצמה יהודית ייפסק לאלתר. למעשה ביקש בן גביר כי עוצמה יהודית תיכלל בהסכם "הפסקת אש" שכבר הושג בין הליכוד וימינה.

 

דרישה נוספת שהוצגה היא כי מטה הליכוד הפועל ביהודה ושומרון יעבוד בשיתוף פעולה עם עוצמה יהודית. בן גביר גם ביקש כי קמפיין ה"געוואלד", שמתחיל בדרך כלל חמישה ימים לפני יום הבחירות, לא יכוון אל מצביעים פוטנציאליים של עוצמה יהודית.

 

"נפגשתי עם נתן אשל והייתה שיחה טובה מאוד", מסר בן גביר. "אני שמח שגם בליכוד יש יותר ויותר גורמים שמבינים כי בלי עוצמה יהודית אין לנתניהו סיכוי להיות ראש ממשלה".

תמונתו של נתן אשל (צילום: יריב כץ)
נתן אשל. אירח פגישות בביתו(צילום: יריב כץ)
 

במסיבת עיתונאים שכינס אתמול התייחס גן גביר לקשריו עם לשכת ראש הממשלה ואמר: "אני מצוי איתם בקשרים טובים מאוד בחצי שנה האחרונה. הסברתי להם, ונדמה לי שיש גם הבנה מהצד שלהם, שאנחנו הסיכוי היחיד להקמת ממשלת ימין".

 

בתחילת השבוע פסל בית המשפט העליון את מועמדי עוצמה יהודית ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מהתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת ה-22, במסגרת דיון בערעורים שהוגשו בעקבות החלטת ועדת הבחירות המרכזית. תשעה שופטי העליון קיבלו פה אחד את הערעור בעניין גופשטיין, וברוב של שמונה שופטים כנגד דעת מיעוט של שופט אחד את הערעור בעניין מרזל, וקבעו כי שניהם מנועים מלהתמודד - בגין הסתה לגזענות. עם זאת, בית המשפט אישר את מועמדותו של בן גביר, וכן את הרשימה בכללותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
איתמר בן גביר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים