שתף קטע נבחר

התקנה הוחמרה: חברות יחויבו להציע סינון אתרים פוגעניים חינם גם בסמס ובמייל

הדבר תקף למנויי סלולר ואינטרנט. ההוראה מתייחסת לאתרים המציגים הימורים ופורנו שהורים מעדיפים למנוע מילדיהם את הגישה אליהם. ההחלטה התקבלה לאחר הליך שימוע שנערך לספקי הגישה לאינטרנט

חברות התקשורת יחויבו להציע שירות סינון אתרים ותכנים פוגעניים בחינם, גם בסמס או במייל או בהודעה קולית ללקוחות. הדבר תקף למנויי סלולר ואינטרנט. כך הודיע אתמול (ב') משרד התקשורת. ההוראה מתייחסת לאתרים המציגים הימורים ופורנו שהורים מעדיפים למנוע מילדיהם את הגישה אליהם.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

סינון תכנים חינם בחברות הסלולר? רק אם תתעקשו

חוק הפורנו: כך תגנו על הילדים מפני תוכן פוגעני ברשת

קנס של מיליון שקל לסלקום: לא יידעה על סינון אתרים פוגעניים לילדים

 

כמה מחברות הסלולר כבר נקנסו על ידי משרד התקשורת בגלל אי עמידה בחוק לפי בדיקות שערך המשרד לפני כשנתיים. בבדיקות נמצא שהן לא הציעו את השירות כלל, או דרשו עליו תשלום. מדובר בחברות פרטנר, פלאפון, HOT מובייל, סלקום וגולן טלקום. הן נקנסו בכמה מאות אלפי שקלים.

נייד (צילום: shutterstock)
חברות יחויבו להציע סינון אתרים פוגעניים חינם גם בסמס ובמייל(צילום: shutterstock)
 

 

מבדיקת "ידיעות אחרונות" ו-ynet שפורסמה אתמול עולה כי רוב חברות הסלולר עדיין מציעות ללקוחות את השירותים האלה בתשלום, למרות שעליהן לספק אותם חינם. לפי ההנחיה החדשה, המנוי יוכל לבקש להצטרף לשירות על ידי מענה למסרון, או להודעת המייל, והחברה תחויב לצרפו לשירות תוך יום עבודה. ההודעה תישלח בעת ההצטרפות וכן אחת לחצי שנה אם המנוי לא הצטרף לשירות.

 

החלטת משרד התקשורת התקבלה לאחר הליך שימוע שנערך לספקי הגישה לאינטרנט. לקוחות שלא מקבלים סמסים יקבלו הודעה קולית. החברה תוכל לשלוח גם הודעה במייל. חוק התקשורת קובע כבר היום ארבע דרכים בהן על ספק גישה לאינטרנט ליידע את המנוי בדבר אתרים ותכנים פוגעניים:

 

שליחת עלון מידע מודפס בדואר, פרסום המידע באתר של ספק האינטרנט, ציון המידע בהסכם שנחתם עם המנוי או מסירת המידע למנוי על ידי נציג שירות הלקוחות של ספק האינטרנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים