שתף קטע נבחר

מכשיר הדגל של וואווי יושק ללא אנדרואיד?

סדרת הדגל החדשה מייט 30 תוכרז ב-18 בספטמבר, אבל עדיין לא ברור עם איזו מערכת הפעלה יגיעו הסמארטפונים למשתמשים: גוגל הודיעה כי בגלל החרם האמריקני לא תוכל לתת לוואווי רישיון לאפליקציות ולשירותים שלה

וואווי בתסבוכת: ענקית הטכנולוגיה הסינית צפויה להשיק בחודש הבא את סדרת הדגל מייט 30, אבל עדיין לא ברור איזו מערכת הפעלה תותקן על הסמארטפונים החדשים. דובר מטעם גוגל מסר אמש (יום ד') לסוכנות הידיעות רויטרס כי המכשירים לא יוכלו להימכר עם שירותים ואפליקציות מורשים של ענקית הטכנולוגיה האמריקנית, בעקבות החרם שהטיל ממשל טראמפ על וואווי הסינית.

 

פוסטר של מייט 30 פרו שדלף לרשת ()
כך ייראה המייט 30? פוסטר שדלף לרשת

 

אמנם בשבוע שעבר האריך הממשל האמריקני עד ל-19 בנובמבר את ההקלות שאמורות לאפשר לחברות אמריקניות להמשיך למכור טכנולוגיה לוואווי, אבל בגוגל אומרים כי הקלות אלה תקפות רק לגבי מוצרים שכבר הושקו.

 

למרות זאת, בוואווי מבהירים כי אין כל כוונה לדחות את ההשקה המתוכננת ל-18 בספטמבר במינכן: "וואווי תמשיך להשתמש במערכת ההפעלה אנדרואיד ובאקוסיסטם שלה אם הממשלה האמריקנית תרשה לנו. אם לא, נמשיך לפתח מערכת הפעלה ואקוסיסטם משלנו".

 

אנדרואיד בלי חנות אפליקציות

בפני הענקית הסינית עומדות למעשה שתי אפשרויות: הראשונה היא להשיק את סדרת מייט 30 עם גרסת קוד-פתוח של אנדרואיד, אך ללא השירותים והאפליקציות המוכרים של גוגל - ג'ימייל, מפות, חנות האפליקציות גוגל פליי ועוד. האפשרות השנייה היא להשתמש במערכת ההפעלה שפיתחה בעצמה והציגה לאחרונה - הרמוני OS.

 

שתי האפשרויות אינן אידיאליות עבור החברה: המשתמשים במערב לא יתלהבו לרכוש סמארטפון, מתקדם ככל שיהיה, ללא השירותים הפופולריים של גוגל או עם מערכת הפעלה סינית, חדשה ולא מוכרת.

 

HarmonyOS (צילום: AFP)
הרמוני OS. גם לוואווי יש מערכת הפעלה(צילום: AFP)
בשבוע שעבר עדיין הביעו בוואווי ביטחון בכך שהסמארטפונים החדשים יגיעו עם מערכת ההפעלה מבית גוגל. "הטלפונים החדשים שלנו עדיין יהיו מבוססי אנדרואיד", אמר וינסנט פנג, סגן נשיא בכיר וחבר דירקטוריון וואווי, "אנחנו רוצים לשמור על אקוסיסטם אחד וטכנולוגיה אחת".

 

בחודש מאי אסר ממשל טראמפ על חברות אמריקניות למכור טכנולוגיה לוואווי בשל חשש שהחברה מהווה סכנה לביטחון הלאומי. וושינגטון טוענת כבר שנים שענקית הטכנולוגיה מסייעת למשטר הסיני במאמצי הריגול שלו - טענה שוואווי מכחישה בתוקף.

 

וושינגטון אמנם הודיעה מאז על הקלות שמאפשרות לחברות אמריקניות להמשיך לשתף פעולה עם וואווי ככל שמדובר בעדכונים או בתיקונים למערכות קיימות שאינן מהוות סיכון ביטחוני, אבל החברה הסינית פועלת מאז בחוסר ודאות והיא סובלת מירידה במכירות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים