שתף קטע נבחר

קבלנים חייבו את זוכי "מחיר למשתכן" על חיבור לחשמל ולמים בניגוד לחוק

משרד השיכון מצא כי יזמים גבו אלפי שקלים מהזוכים בניגוד לתנאי המכרז, וחייב אותם להחזיר את הכסף לרוכשים. שרת הבינוי והשיכון שאשא ביטון: "מדובר בגניבת כספים מציבור הזוכים"

משרד השיכון חייב יזמים שגבו אלפי שקלים מזוכי "מחיר למשתכן " בניגוד לתנאי המכרז, להחזיר את הכסף לרוכשים. בדיקת המשרד העלתה כי בניגוד לחוק שלפיו התשלום על חיבור הדירה לחשמל, מים, גז וטלפוניה חל על המוכר, יש קבלנים שגבו החל מ-700 שקל ועד 5,000 שקל מהרוכשים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

מחיר למשתכן הגיעה ב־2019 ליותר מאלף עסקאות בחודש

"מחיר למשתכן" דועכת: פחות מ-50% הצלחה בשיווק המגרשים

"כל מי שזכה בהגרלות מחיר למשתכן - יקבל מפתח לדירה"

 

במכתב של משרד השיכון לחברות הבקרה שמלוות את הזוכים בפרויקטים צוין כי "במסגרת מכרזי מחיר למשתכן נקבע, בין היתר, מה כולל מחיר הדירה שנקבע במכרז. המחיר למ"ר דירתי יכלול את כל מרכיבי מחיר הדירה, ובין היתר קרקע, תכנון וביצוע עבודות הפיתוח הדרושות בתחום האתר ובגבולותיו בהתאם לתוכנית בתוקף כולל כבישים, חניות, ניקוז, הקמת מערכות, מים, ביוב, חשמל, תאורה, אגרות לרשויות המקומיות, אגרות ממשלתיות, תשלומים לחברת חשמל, תכנון המגרש והמבנה הקמת המבנה ופיתוח החצר, חיבור המבנה והדירה למערכות מים, ביוב, חשמל, טלפונים, הוצאות פיקוח, דמי בדיקת חומרים במעבדות מוסמכות".

מחיר למשתכן בשכונת גליל ים הרצליה (צילום: עמית שעל)
מחיר למשתכן בשכונת גליל ים הרצליה(צילום: עמית שעל)

התופעה התגלתה בימים האחרונים. בשלב זה מדובר בקבלנים בודדים שמסרו את הפרויקטים הראשונים, וזאת אחרי בדיקה של המשרד מול רשות החשמל ורשות המים שאכן בוצעה גבייה לא חוקית.

יפעת שאשא ביטון ()
שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא-ביטון

לדברי שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, "אין מדובר בגביית כספים אלא בגניבת כספים מציבור הזוכים. יש לעקור את התופעה החמורה מהשורש, ויפה שעה אחת קודם. משרד הבינוי והשיכון יתייצב לצד הזוכים ויגבה אותם בכל אירוע שבו ייגרם להם עוול על ידי קבלנים שפועלים בניגוד לחוק ולתנאי המכרז. נמשיך לתת לאזרחים את השירות והליווי שלהם הם זכאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
מחיר למשתכן בהרצליה
צילום: עמית שעל
מומלצים