שתף קטע נבחר

גנץ: "היו לי הזדמנויות לפירוק כחול לבן, לא לקחתי ג'וב"

יו"ר כחול לבן התייחס באולפן ynet לאפשרות פירוק הרשימה כדי לחבור לממשלה עם נתניהו. הוא אמר כי אחרי הבחירות "נקרא לליכוד להצטרף אלינו לממשלה חילונית", וקרא ליועמ"ש לבדוק את הקלטות נתניהו: "מופרע לחלוטין. זו פרשה 5000"

  

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ טען הבוקר באולפן ynet כי מטרת כחול לבן היא להקים "ממשלה חילונית" יחד עם הליכוד, קרא ליועמ"ש לבדוק האם התבטאויות ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא שוק התקשורת הפרו את הנחיותיו: "העסק הזה מופרע לחלוטין - זו פרשת 5000".

 

הוא טען כי הקלטות נתניהו ושר התקשורת לשעבר איוב קרא מצביעות על סדר העדיפויות של ראש הממשלה: "במקום לצעוק למה אין עוד כיתות הוא צועק על תקשורת, במקום לצעוק על סגן שר הבריאות למה אין מיטות הוא צועק על התקשורת. מגוון דעות בתקשורת זה דבר אחד אבל לצעוק ככה, באמת. אם שרה עושה משהו טוב, צריך קרב על הקרדיט? זה מה שבראש מעייני ראש הממשלה? נתניהו איבד את זה, זה אנושי - הוא מוצף צרות, כל דבר שהוא עושה מסתבך לו".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

 

 בני גנץ (צילום: אבי מועלם)
בני גנץ."נתניהו סיים את תרומתו למדינה"(צילום: אבי מועלם)

 

 

 

-הוא קורא לך בלגנץ, טוען שאתה לא כשיר להיות ראש ממשלה. 

 

"אני כשיר להיות ראש ממשלה, אני לא עוסק בסתימת פיות מהסוג הזה, ולא קורא לאף אחד 'השתגעת'". 

 

-אולי היד שלך רכה מדי? , אתה אומר תעצרו את הקמפיין, יאיר לפיד מצייץ נגד ראש הממשלה, אולי אתה לא מנהל מספיק טוב?

 

"העניינים מתנהלים טוב ומה שמעיד על כך הן התוצאות. ימינה מוקמת, אהוד ברק מצטרף, עמיר פרץ לוקח את העבודה. אנחנו יציבים, מתקדמים, קמפיין שנוסע, עבודה מקבילה ומתואמת של יאיר, פה ושם עולים דברים זה וזה מסיט מהעיקר, אני מבין, אבל אנחנו מפלגה שמאיימת על השלטון בישראל ובצדק וטוב שכך".

 

על החקירה בכחול לבן, והעובדה שבכירים במפלגה לא עודכנה עליה אמר: "מנסים לחטט אצלנו. מוטלת עליי אחריות לבדוק את אבטחת המידע, בדקנו את הטלפונים שלנו והכל תקין".

 

בני גנץ יאיר לפיד כנס קריה אקדמית אונו כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
עם לפיד. "מנסים להסיט מהעיקר"(צילום: מוטי קמחי)

יו"ר כחול לבן התחייב שהרשימה לא תתפרק אחרי הבחירות: "אין לי שום כוונה לפרק את האלטרנטיבה שהקמנו בזמן קצר - כחול לבן פה בשביל להישאר בהרכב הנוכחי".

 

הוא קרא לליכוד להצטרף לממשלה בראשות כחול לבן, וטען שלא יפנה למפלגות החרדיות: "אנחנו נגד סחיטה, נפנה לליכוד כדי להקים ממשלה שמבוססת על הרוב החילוני בישראל". 

 

לשאלה האם אין סיכוי שיישב עם נתניהו באותה ממשלה השיב: "אם נתניהו יכול להיות שר עם כתב אישום אז על הכיפאק, אבל זה לא אפשרי מבחינה חוקית ולהערכתי הוא סיים את תרומתו למדינת ישראל".

 

אתה תהייה מוכן לרוטציה עם מישהו מבכירי הליכוד?

"אנחנו לא עושים על זה משא ומתן. זה לא יהיה תיקו - יהיה ניצחון ברור. מדינת ישראל ראתה מה קרה "לניצחון האדיר" של נתניהו בסיבוב הקודם".

 

"נתניהו לא פועל נגד האלימות"

יו"ר כחול לבן התייחס לחשיפת ההטעיה של צה"ל בצפון טען שנתניהו מנצל את המצב הבטחוני עבור רווח פוליטי: זה נחמד אתה מראה שאתה מאצ'ו וקורץ למצלמה, זה חמור שעושים את זהף זה מסכן את הביטחון ואת ביטחון החיילים שנמצאים במשימות".

 

מטה כחול לבן ברחובות (צילום: אלעד גוטמן)
כנס כחול לבן ברחובות שנורו לעברו כדורי פלסטיק(צילום: אלעד גוטמן)

הוא הוסיף: "מה שמטריד אותי שיהיו שטיקים. אני לא אתפלא אם נתניהו ילחץ על טראמפ לבוא ולהצהיר הצהרה ביטחונית ולעשות משהו מאוד גדול, זה הרי שקוף שזה לבחירות עצמן".

  

גנץ האשים את ראש הממשלה בליבוי אלימות והתייחס לתקרית בכנס כחול לבן ברחובות: "נתניהו מוביל למקום עם אלימות, הוא לא פועל נגד האלימות בחברה, ההסתה יוצאת מהמחנה וזה מסוכן.  אני לא מרגיש מאוים, אין מקום במדינה שאני לא מסתובב, אותי אי אפשר להפחיד".

 

על הצבת מצלמות בקלפיות אמר: "אני חושש מזיופים בכל מקום ואנחנו מאמינים שמי שצריכה לפקח על הבחירות זו הכנסת, שצריכה להציב מטעמה מצלמות בתוך הקלפיות. זה לא נכון להשאיר את זה לשום צד".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים