שתף קטע נבחר

סער: "היחס שלי לרה"מ לא מותנה ביחס שלו כלפיי"

חבר הכנסת מהליכוד טען באולפן ynet כי אין סיכוי לממשלה עם גנץ ללא נתניהו: "אנחנו שייכים לתנועה פוליטית עם ראייה אידיאולוגית. זה מה שמאחד אותנו". הוא יצא להגנתו של רה"מ בעניין ההקלטות וההאשמות כלפי התקשורת אך הסתייג כשנשאל על פרסום תמונת דמבו: "לא ראוי"

 

 

חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) התייחס הבוקר (יום ד') באולפן ynet למערכת היחסים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, ויצא להגנתו לאחר פרסום ההקלטות של שיחות בינו לבין שר התקשורת לשעבר איוב קרא.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"הוכחתי שהיחס שלי לתנועה והיחס שלי לראש הממשלה לא מותנים ביחס שלו כלפיי", אמר סער. "השיקול הראשון שלי הוא הנאמנות לדרך ולערכים שאני מאמין בהם. העניינים האישיים הם לא השיקול הראשון".

 

גדעון סער (צילום: רז גרוס)
גדעון סער באולפן ynet(צילום: רז גרוס)

סער טען כי היחסים בין השניים תקינים: "אנחנו שייכים לתנועה פוליטית עם ראייה אידיאולוגית מסויימת. זה מה שמאחד אותנו. אנחנו לא חברים שמבלים בבתי קפה. האם אני התחייבתי שבשום דבר לעולם לא אחלוק על ראש הממשלה? לא. יש לי ראייה משלי, אני אדם עצמאי. אני מכבד את ראש הממשלה ויש לי שיקול דעת עצמאי, זה גם בסדר".

 

- ראש הממשלה צעק עליך כמו ששמענו אותו צועק על איוב קרא?

 

"אני מעולם לא מסרתי ולא אמסור דברים שקורים בתוך חדרים".

 

- זה נכון שתחום התקשורת יותר מטריד את ראש הממשלה?

 

"ראש הממשלה לוקח ללב ומדבר מדם ליבו בחדרים סגורים ובשיחות בהרבה נושאים לאורך השנים. אני יכול לפרט רשימה של נושאים לאורך השנים שאני זוכר את זה בצורה מאוד נרגשת. אדם שיש לו שליחות ונלחם על הדברים שהוא מאמין בהם עושה את זה. אבל מה הבעיה שלכם? שזה לא תואם לערכים שאתם דוגלים בהם".

 

 

נתניהו ליכוד הליכוד גדעון סער (צילום: שרון רביבו)
סער ונתניהו. "לא חברים שמבלים בבתי קפה"(צילום: שרון רביבו)

 

הוא טען שלמרות הבהרת משרד המשפטים אתמול שלנתניהו אסור היה לעסוק בכל רגולציה המשפיעה על "חבריו", ראש הממשלה שדיבר על ביטול מועצת הכבלים והלוויין בשיחות שהוקלטו עם שר התקשורת לא עבר על ההנחיות: "הודעת משרד המשפטים אמרה בצורה הברורה ביותר שאם יש לו חברים מסוימים אז הוא לא יכול לטפל בעניינם. אף אחד לא העלה טענה כזאת כלפי ערוץ 20, שאת סגירתו הוא ניסה למנוע".

 

 

על האשמות נתניהו נגד התקשורת ועל המתקפות שלו נגד כתב חדשות 12 גיא פלג אמר: "אני תמיד בעד שיח מכבד ובעד שיח ממלכתי וכך אני תמיד נוהג, אבל בואו נסתכל על הסיטואציה כפי שהיא. הזכות להליך הוגן זה חלק ממכלול הערכים הדמוקרטיים. אני מצפה שבשם הפלורליזם, וגם בשם העניין האנושי הבסיסי, אל תשפוט אדם לחובה עד שלא היית בסיטואציה שהוא נמצא בה".

 

- ולפרסם תמונה של דמבו?

 

"אני מסתייג מזה, אני חושב שזה לא היה ראוי".

 

"לא תהיה ממשלה עם הליכוד בלי המנהיג שלה"

סער התייחס לאמירתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ אתמול באולפן ynet שיקרא לליכוד להצטרף לממשלה חילונית ללא החרדים, וטען כי אין היתכנות למהלך מכיוון שבכחול לבן פוסלים את ראש הממשלה. "זה טיעון שסותר את עצמו. אתה לא יכול להגיד אני רוצה ממשלה עם הליכוד ואני פוסל את המנהיג של הליכוד, זה לא מסתדר אחד עם השני".

  

 

הוא טען שהערכת כחול לבן שתצליח לשכנע גורמים בליכוד לפעול נגד נתניהו שגויה: "הליכוד הוכיח את אחדות המטרה ואחדות הפעולה בתקופות הכי קשות. גם כשלא הצלחנו להקים ממשלה בחודש מאי".

 

על האפשרות שעוצמה יהודית תתמודד בבחירות, ותגרום לאובדן קולות ימין אם לא תעבור את אחוז החסימה, אמר: "אני בתור איש ימין לא הייתי מצביע לעוצמה יהודית. והסיבה היא פשוטה מאוד, בחודש אפריל הלכנו לבחירות, עוצמה יהודית והבית היהודי ביחד לא עברו את אחוז החסימה".

 

- האם עוצמה יהודית ואיתמר בן גביר הם שותפים בממשלת נתניהו?

 

"אתם מדברים על דיון תיאורטי, על מפלגות שלפי הסקרים לא יעברו את אחוז החסימה. השותפות הטבעיות שלנו הן שותפות שהיו בקואליציה היוצאת, זה הגוש שמונה כיום 60 מנדטים ויכול להגיע ל-61 פלוס, זו המערכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים