שתף קטע נבחר

ברית לבנו של ההרוג מרקטה: פנחס מנחם בן פנחס מנחם

עין לא נותרה יבשה בטקס שנערך בביתו של האדמו"ר מגור – שם נערך טקס הברית לבנו השני של פנחס מנחם פשווזמן, שנהרג מרסיסי רקטה באשדוד, ונקרא על שמו: "המשפחה לא הפסיקה לבכות. זה כל כך קשה"

"ואומר לך בדמייך חיי": ארבעה חודשים לאחר שנהרג מרסיסי רקטה, הוכנס בנו של פנחס מנחם פשווזמן, בן 22 במותו, בבריתו של אברהם אבינו. עין לא נותרה יבשה בטקס שנערך הבוקר (ג') בביתו של האדמו"ר מגור – החסידות שאליה משתייכת המשפחה. לרך הנולד, בנו השני של ההרוג, קראו: פנחס מנחם בן פנחס מנחם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

"היה מאוד מאוד מרגש", מספרים מקורבים למשפחה שנכחו באירוע המצומצם. "הסבים והסבתות לא הפסיקו לבכות. זה כל כך קשה, לא פשוט בכלל".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

יחס אישי מצד האדמו"ר

בחסידות אומרים שנדיר כי הברית מתקיימת בביתו הפרטי של האדמו"ר, שאף היה הסנדק של התינוק, ומדובר ביחס אישי חריג מצדו של מי שעומד בראש החסידות הגדולה ביותר בארץ. "לרוב הברית היא בבית המדרש של החסידות. אבל הפעם, בגלל הרגישות, האדמו"ר הציע שהברית תתקיים אצלו כדי שהאירוע יהיה צנוע, אינטימי ומשפחתי. בבית שלו זה לא המוני, וכך היולדת יכולה להיות קרובה יותר לתינוק".

 

פנחס מנחם פשווזמן, ההרוג מפגיעת רקטה בבית באשדוד ()
פנחס מנחם פשווזמן ז"ל. לא זכה

 

גם בנו של האדמו"ר, הרב שלמה צבי אלתר, שעומד בראש ארגון חסד גדול של עזרה לילדים יתומים – זכה בכיבוד בברית של התינוק שנולד יתום.

 

פנחס מנחם פשווזמן פשווזמן, חסיד גור תושב אשדוד, צעד ברחוב ברובע ו' כשנשמעה אזעקה - ורץ לתפוס מחסה באחד הבניינים. בכניסה לחדר המדרגות הוא נפגע מרסיס ונפצע אנושות. הוא פונה לבית החולים אסותא בעיר, שם נפטר מפצעיו. שני חברים שעמדו לצדו לא נפגעו.

 

 

מדובר בהרוג הרביעי בסבב שבמהלכו נורו כ-700 רקטות לעבר יישובי הדרום והשפלה, ובמותו הכה השכול בפעם השלישית את משפחת פשווזמן. אמו של פנחס מנחם איבדה את אחיה מרדכי יהודה פרידמן, בן 24 מבית שמש, שנהרג בפיגוע האוטובוס בהר מרון. האח הבכור, אליהו זאב פרידמן ז"ל, נהרג בטביעה באסון גשר בנות יעקב.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים