שתף קטע נבחר

צילום: AFP

בן 21, אב לפעוט: פנחס נהרג מרסיסי רקטה באשדוד

פנחס מנחם פשווזמן, חסיד גור מאשדוד, נפצע באורח אנוש מרסיסי רקטה ונפטר בבית החולים. אביו ספד לו הלילה בירושלים: "לא מבינים אך בטוחים שזכית להשלים את תפקידך בעולם". זוהי הטרגדיה השלישית של אימו, שאיבדה אח בפיגוע בהר מירון, ואח נוסף שטבע בירדן

 

 

 

ההרוג הרביעי מתחילת ההסלמה בדרום: פנחס מנחם פשווזמן (21) נהרג אמש (א') במטח הכבד לעבר אשדוד ויישובי השפלה. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים קטנים. כ-500 בני אדם הגיעו להלווייתו שיצאה הלילה מבית המדרש הגדול של חסידי גור ברחוב ירמיהו בירושלים לבית ההלוויות שמגר, ומשם להר המנוחות. 

 

פנחס מנחם פשווזמן, ההרוג מפגיעת רקטה בבית באשדוד ()
פנחס מנחם פשווזמן
  

הלווייה פנחס מנחם פשווזמן הרוג ירי רקטה אור הנר  הלוויה  ירושלים הסלמה דרום עזה (צילום: גיל יוחנן)
הלווייתו של פנחס מנחם פשווזמן(צילום: גיל יוחנן)

הלווייה פנחס מנחם פשווזמן הרוג ירי רקטה אור הנר  הלוויה  ירושלים הסלמה דרום עזה (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

חיים דב, אביו של מנחם אמר בלוויה: "זכיתי לגדל אותך 21, עוד מעט 22 שנים. תמיד התעלית עוד ועוד. אנחנו לא מבינים אבל בטוחים שזכית להשלים את תפקידך בעולם".

 

שמחה בונים זייברט, מנהל בית הכנסת בו התפלל מנחם הוסיף: "אף אחד לא חלם שבכזה גיל נצטרך להיפרד ממנו. הייתה לו מסירות אמיתית לריבונו של עולם ולזולת. היה שקוע בתורה. רק בשבת הוא אמר לחברו שיש לו שאיפה להישאר כל החיים בתורה. אנחנו לא מבינים חשבונות שמיים אבל מבינים מה שצריך לתקן. שתהיה מליץ יושר על כולם".

 

חמיו של מנחם, יצחק ברוינר: "מבקש ממך מחילה בשם כל המשפחה. היינו צריכים לכבד אותך יותר. כשקורה דבר כזה כל אדם צריך לפשפש במעשיו. השארת הורים מסורים. שתהיה מליץ יושר ושהקב"ה ייתן להם כוחות. שהקב"ה ייתן כוח לאשתך לגדל את הילד בשמחה".

 

 

 

פגיעה בבית באשדוד מירי רקטה ()
הבית שבו פשווזמן נפגע
 

  

 
 

פצוע מפגיעת ירי רקטה ברכב באשדוד (צילום: אבי רוקח)
שריפה בעקבות פגיעת הרקטה(צילום: אבי רוקח)

פגיעה בבית באשדוד מירי רקטה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

פגיעה בבית באשדוד מירי רקטה (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)
פצוע מפגיעת ירי רקטה ברכב באשדוד (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

פצוע מפגיעת ירי רקטה ברכב באשדוד (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

פצוע מפגיעת ירי רקטה ברכב באשדוד (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

פשווזמן, תושב העיר, צעד ברחוב ברובע ו' כשנשמעה אזעקה ורץ לתפוס מחסה באחד הבניינים. בכניסה לחדר המדרגות הוא נפגע מרסיס ונפצע באורח אנוש. הוא פונה לבית החולים אסותא באשדוד - שם נקבע מותו. בבית החולים ציינו כי מדובר בהרוג הטרור הראשון שטופל שם. שני חברים שעמדו לצדו לא נפגעו.

 

פשווזמן גדל בבית שמש והתחנך במוסדות של חסידות גור שאליה הוא משתייך, ולאחר שנישא קבע את ביתו באשדוד. מדובר בטרגדיה שלישית במשפחת אמו, שאיבדה שני אחים - יעקב, שטבע בנהר הירדן לפני 30 שנים, ומרדכי יהודה שנהרג בפיגוע באוטובוס במירון בשנת 2002.

 

אחד מחבריו של פשווזמן, בן זוגו ללימוד התורה המשותף בכולל האברכים, אמר כי הוא "המום, בהלם ומתקשה לעכל", וביקש לציין את "התמדתו, כישוריו הנפלאים ומידותיו הטובות". 

 

מאז תחילת הסבב הנוכחי נהרגו ארבעה בני אדם מירי מעזה לעבר ישראל. אתמול לפנות בוקר נהרג משה אגדי ז"ל מפגיעת רקטה באשקלון. בצהריים נהרג זאיד אלחמאמדה, תושב הכפר סוואיוין שבנגב, מפגיעת רקטה במפעל באזור התעשייה באשקלון. בצהריים נהרג משה פדר, תושב כפר סבא, שרכבו נפגע מירי נ"ט מעזה ליד יד מרדכי.

 

בתוך כך, פיקוד העורף הודיע כי גם היום לא יתקיימו לימודים ביישובים שנמצאים בטווח של עד 40 קילומטרים מהרצועה. מנתוני משרד החינוך עולה כי 169 טיולים שתוכננו לצאת לפועל אתמול בוטלו. בעקבות ההסלמה ובהתאם להנחיית מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, 101 מהטיולים הוסטו למסלולים חלופיים - ואחרים בוטלו לחלוטין.


פורסם לראשונה 05/05/2019 22:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נהרג באשדוד: פנחס מנחם פשווזמן
מומלצים