שתף קטע נבחר

פז תשלם מאות אלפי שקלים בגין פליטת אדי דלק בלב ת"א

ביקורת של המשרד להגנת הסביבה חשפה פליטת אדים מזהמים מתחנת פז בשכונת פלורנטין. מדובר בעיצום הכספי הראשון מתוקף התקנות הייעודיות למניעת זיהום אוויר וריח מתחנות דלק

פז תשלם 275 אלף שקל על הפרת תקנות אוויר נקי, לאחר שבתחנה בבעלותה בשכונת פלורנטין בתל אביב אירעה פליטת אדי דלק. העיצום הוטל לאחר ביקורת של נציגי המשרד להגנת הסביבה בתחנה ברחוב הרצל שבמהלכה היו עדים לפליטת אדי דלק.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

"פז" תשלם 50 אלף שקל לנהג שנפל בתחנה

לאחר ההתפטרות של יו"ר פז: רשות ניירות ערך תבחן את החברה

מלחמת הקפסולות: "נהיה מס' 2 בשוק תחליפי הנספרסו"

 

לפי ממצאי מפקחי המשרד ונציגי הרשות לאיכות הסביבה בעיריית תל אביב, בזמן הביקורת, נהג מכלית אספקה החל בפריקת דלק למכלים התת קרקעיים בתחנה מבלי לחבר את המכלית למערכת מישוב אדים. הנהג גם ביצע עקיפה מכוונת של מערכת השבת האדים, וכתוצאה מכך התרחשה זרימה חופשית של האדים לסביבה ונגרם זיהום אוויר בשטח התחנה, שבלב אזור הומה אדם.

תחנת דלק פז (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
תחנת דלק פז(צילום: צביקה טישלר)

הנהג סירב להפסיק את ההזרמה למכלים, וגם הדרישה למנהל התחנה נענתה בשלילה. רק לאחר שנציגי המשרד פנו למנהלת האזור בפז, התדלוק הופסק. לפי החוק, האחריות היא על התחנה ואסור לה לקבל דלק מבלי שהמכלית תתחבר למערכת השבת האדים. לכן הקנס הוטל על החברה, ושולם על ידה.

 

מנהל מחוז תל אביב במשרד להגנת הסביבה ערך שימוע לנציגי פז, והוחלט להטיל על החברה עיצום לפי הליך מנהלי. זהו העיצום הכספי הראשון מתוקף התקנות הייעודיות למניעת זיהום אוויר וריח מתחנת דלק, שהותקנו ב-2017.

 

אדי דלק מכילים מזהמים שונים בעלי השפעה ישירה על בריאות האדם, בהם בנזן, חומר המוגדר כמסרטן. לפי המשרד להגנת הסביבה, מערכת מישוב האדים מפחיתה כ-95% מפליטת אדי הדלק לסביבה: "עקיפת מערכת מישוב האדים משמעותה פי 20 פליטת זיהום לעומת הפליטה כאשר מתחברים למערכת".

 

מפז נמסר בתגובה: "מדובר במקרה חריג נקודתי, בו נהג של חברה חיצונית פעל בניגוד להוראות. הוא זומן לשימוע, נקנס, ונאסר עליו לשוב לעבוד עבור החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
תחנת דלק פז
צילום: אוראל כהן
מומלצים