שתף קטע נבחר

נתקעו בטרק, שלחו SOS בבקבוק - וניצלו

שלושה מטיילים בקליפורניה נתקעו בשטח במקום מבודד. ברגע של תושיה אחד מהם חרט את המילים HELP! על בקבוק פלסטיק, הכניס פנימה פתק עם קריאה לעזרה, השליך את הבקבוק במורד מפל גועש וקיווה לטוב

 

 

התושיה שהצילה את חייהם של שלושה מטיילים בארצות הברית: קרטיס וויטסון, חברתו קריסטל רמירז ובנו האנטר יצאו לטרק לאורך נהר סאלינס במרכז קליפורניה. ביום השלישי למסע הם נתקעו במעלה מפל גועש בגובה של 12 מטרים מבלי שהם יכולים לשוב על עקבותיהם. קרטיס לא נבהל, חרט את המילה "הצילו!" (HELP!) משני צדי בקבוק פלסטיק ירוק, הכניס פנימה פתק SOS והשליך את הבקבוק במורד המפל בפעולה שככל הנראה הצילה את חייהם של השלושה.

 

טיפים, עצות וכללי ברזל למטיילים

 

ב"וושינגטון פוסט" וב"אינדיפנדנט" הבריטי דיווחו השבוע על סיפור ההישרדות שאירע ב-15 ביוני. בשלושת הימים הראשונים של מסע הקמפינג הכל הלך כשורה עבור השלושה, אך העניינים הסתבכו כשהם טיפסו במעלה ארויו סקו, יובל של נהר סאלינס, בדרכם לקצה מפל סוער.

הבקבוק עם כתובת ה-HELP! (צילום: Cindi Barbour)
הבקבוק עם כתובת ה-HELP!(צילום: Cindi Barbour)

הפתק עם הקריאה לעזרה שהוכנס לתוך הבקבוק (צילום: Cindi Barbour)
הפתק עם הקריאה לעזרה שהוכנס לתוך הבקבוק(צילום: Cindi Barbour)
שבע שנים לפני כן, קרטיס בן ה-44 טייל במקום ועבר בשלום את אותה נקודה כשירד לאורך המפל בחבל שהיה מחובר בקצה האשד. הפעם, החבל לא היה שם לאחר שככל הנראה נסחף על ידי זרם המים החזק.

 

לקרטיס היה חבל בתרמיל, אבל הוא העריך שהזרם חזק מדי כדי לנסות לחבר אותו לנקודה יציבה ולרדת. לשלושה לא הייתה קליטה סלולרית, והם הבינו שהם למעשה תקועים במקום מבודד. "זה היה קצת מפחיד", שחזר האנטר, "לא ראינו אף אדם במשך כל הטיול". 

המפל שבקצהו נתקעו השלושה (צילום: Curtis Whitson)
המפל שבקצהו נתקעו השלושה כפי שקרטיס צילם ב-2012(צילום: Curtis Whitson)

כתובת SOS מאבנים שהרכיבו השלושה (צילום: Curtis Whitson)
כתובת SOS מאבנים שהרכיבו השלושה(צילום: Curtis Whitson)
  

אחרי שקרטיס השליך את הבקבוק במורד המפל השלושה הרכיבו מאבנים את האותיות SOS, ואז הלכו לישון. להפתעתם, בסביבות חצות הם התעוררו ממסוק חילוץ שחג מעליהם. "זה צוות החילוץ וההצלה, מצאנו אתכם!", אמר הטייס ברמקול, "הישארו במקומכם ואנחנו נגיע אליכם בבוקר".

 

שני מטיילים מצאו את הבקבוק במורד המפל והזעיקו את צוות החילוץ שנעזר במשקפות לראיית לילה כדי למצוא את המטיילים. "כמו שאתם מדמיינים, הם שמחו לראות אותנו", אמר אחד הטייסים ל"וושינגטון פוסט". "הרבה דברים הסתדרו במדויק עבורם. זה הדהים אותי איך הכל הסתדר באופן מושלם. מה הסיכוי?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Cindi Barbour
הבקבוק עם כתובת ה-HELP!
צילום: Cindi Barbour
מומלצים