שתף קטע נבחר

רשות ני"ע עיכבה לחקירה בכירים בקרן הגשמה

יו"ר הקרן, חנן שמש, והמנכ"ל רון ברקוביץ' נחקרו בחשד לעבירות דיווח. על פי החשד, הגשמה פרסמה פרטים מטעים במטרה להטעות משקיע סביר לגבי הסתבכותו הפלילית והאזרחית של איש העסקים האמריקני, גארי דראגול, שיחד איתו הקימה שותפות לרכישת נכס נדל"ן במשיגין

רשות ני"ע עיכבה אתמול (ג') לחקירה את יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש, ואת מנכ"ל הקרן, רו"ח רון ברקוביץ', בחשד לביצוע עבירות דיווח בקשר להסכם התקשרות עם היזם האמריקני גרי דראגול. כך נודע ל"כלכליסט".

 

מייסד סומוטו נחקר בחשד לשימוש במידע פנים

 רשות ני"ע ערכה חיפוש במשרדי חברת נטו שבשליטת עדי עזרא

בכירים לשעבר בחברות ציבוריות נעצרו בחשד למרמה

 

השניים שוחררו לביתם בתום החקירה. היום פנתה הרשות לבית המשפט וביקשה להטיל תנאים מגבילים על שמש ובהם הפקדת ערבות של 250 אלף שקל ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום. בית המשפט נעתר לבקשה.

 

חנן שמש ()
יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש

הגשמה, כך על פי ממצאי החקירה, הקימה במהלך 2018 תאגיד בארה"ב בשם "הגשמה לנסינג מישיגן". התאגיד התקשר עם חברת יזם מקומי בשליטת היזם גארי דרגול, למטרת רכישת נכס נדל"ן מניב במישיגן ארה"ב אשר רכישתו הושלמה במאי 2017. הגשמה פרסמה בהמשך תשקיף שבו מכרה יחידות השתתפות (יה"ש) לפרויקט.

 

במאי 2019 פרסמה החברה האם הגשמה, שגייסה עד ספטמבר 2018 באמצעות תאגידים יעודים 2.8 מיליארד שקל מכ-6,000 משקיעים, תשקיפים לגיוס פרויקטים שונים בחו"ל. בספטמבר דיווחה החברה שמונה מנהל מיוחד לנכסים של איש העסקים דראגול וחברות בשליטתו, כחלק מהליכים פליליים ואזרחיים שנוהלו נגדו בארה"ב.

 

על פי החשד של רשות ני"ע, הדיווח על ההסתבכות של דראגול היה מטעה וחסר ובכוונתה היה להטעות את ציבור המשקיעים. כמו כן, על פי החשד דיווח זה כלל מידע שהיה בידי הגשמה מספר חודשים - והיא נמנעה מלדווח עליו. 

 

בדצמבר 2018, פרסמה הגשמה דיווח מידי נוסף לפיו בין היתר ממשיך צוות היזם בניהולו השוטף של הנכס תחת פיקוחו של המנהל המיוחד ובשיתוף פעולה איתו. על פי החשד שחוקרת הרשות, גם דיווח זה היה חסר ומטעה והוא פורסם בכוונה להטעות את ציבור המשקיעים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים