שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הפקת "מחוז י-ם" תוקפת את המשטרה: "מתנערים מאחריות, טענתם מופרכת"

  תחקיר המשטרה על הסדרה "מחוז ירושלים" העלה ממצאים חמורים, אך כעת מגיע תורה של חברת קודה הפקות, שמחזירה אש: "להפקה אין כל יכולת להכתיב למשטרת ישראל כיצד לפעול ומה לעשות בשטח ואל מול ההתרחשויות"

  אחרי שהמשטרה פרסמה את מסקנותיה מפרשת סדרת הדוקו-ריאליטי "מחוז ירושלים" והודיעה על ניתוק קשריה עם חברת קודה תקשורת, כעת חברת ההפקות שאמונה על הסדרה תוקפת את המשטרה. "כמה לא מפתיע שהמשטרה מפיקה דוח עצמי שמתהדר בהתנערות מאחריות של אנשיה, ולפתע מוצגת תמונה לפיה השוטרים לא ראו כלום, לא שמעו כלום ולא אמרו כלום", נכתב בהודעה מטעם חברת ההפקות.

   

  "הסדרה 'מחוז ירושלים' נועדה להביא תיעוד מהשטח של היחידות השונות של משטרת ישראל באזור ירושלים, ועל כן ליוו ציוותי צילום מטעם חברת ההפקות קודה תקשורת את השוטרים בעת מילוי תפקידם היומיומי ובהתלוות לשגרת עבודתם והאירועים כפי שהתרחשו, כנהוג בסדרות דוקו-ריאליטי. הטענה כאילו יכולה ההפקה ליזום אירועים הנה מופרכת מיסודה, שכן ההפקה התלוותה בפועל לעבודת השוטרים עצמם. יתרה מזאת, להפקה אין כל יכולת להכתיב למשטרת ישראל, לקציני משטרה ולשוטרים עצמם, כמי שהיו במסגרת מילוי תפקידם, כיצד לפעול ומה לעשות בשטח ואל מול ההתרחשויות. ההפקה פעלה אל מול שוטרי ישראל כפי שהוגדר לה מראש ועל פי החוזה והנהלים שהוחלטו והוכתבו על ידי המשטרה. האינטרס היחיד של ההפקה היה להביא תיעוד מהשטח של עבודתם המסורה של השוטרים, ואנו דוחים בשאט נפש כל רמיזה אחרת".

   

  פואז דבש ()
  מתוך "מחוז ירושלים"

  במסקנותיה פרסמה המשטרה ששוטרים הבינו "שמותר להם לשתף פעולה עם ההפקה ולצלם סצנות לא אמיתיות מתוך הבנה שבשלב הצפייה יצונזרו הקטעים האסורים. הסדרה עלתה לכותרות לאחר שהתברר ששוטרים שתלו נשק בביתו של תושב מזרח ירושלים. תחקיר המשטרה לא העלה מסקנות אישיות".

   

  עוד צוין בהודעת המשטרה כי הוחלט כאמור על ניתוק הקשר עם חברת ההפקה קודה תקשורת, לנוכח "הממצאים והתנהלותם בסדרה זו ולמרות הקשר הארוך הקיים עם המשטרה". יצוין כי מיד לאחר הפרסומים בנושא, החליט תאגיד השידור הציבורי כאן להפסיק לאלתר את העבודה המשותפת חברת ההפקה. בימים אלה הוחזרו מספר הפקות לעבודה עם התאגיד, לאחר שאלה כבר צולמו, לטענת התאגיד.

   

  בתוך כך, תוכניתו של גיא זהר שהייתה אחת הנפגעות בפרשה וירדה מהמסך, תשוב לערוץ כאן 11 בשבוע הבא, זאת כשהמנחה עצמו יפיק אותה. עלותה של התוכנית תוזל בעקבות הפקת זהר ותעלה 19 אלף שקלים לתוכנית אחת במקום 23 אלף שקלים כפי שהיה לפני הפרשה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
  מתוך "מחוז ירושלים"
  צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים