שתף קטע נבחר

רגב: "לא תהיה הדחה של נתניהו"

נתניהו שוחח עם בנט ויהדות התורה לאחר המדגמים: "נשתף פעולה להקמת ממשלה לאומית". כחלון: "הוא המועמד הבלעדי מטעמנו לכהן כראש ממשלה". ח"כ מיקי זוהר הודה כי "אנחנו לא מרוצים מתוצאות המדגמים" ואמר כי אינו פוסל ממשלת אחדות

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא השיג לפי המדגמים את 61 המנדטים שרצה על מנת להקים ממשלת ימין צרה - אבל בכירי הליכוד לא ממהרים להפנות לו עורף, ומבקשים לחכות לתוצאות האמת. השרה מירי רגב אמרה דקות לאחר פרסום המדגמים כי "לא תהיה הדחה של נתניהו, אנחנו כולנו עומדים מאחורי נתניהו". שר האוצר משה כחלון פרסם הודעה ברוח דומה: "‏מנהיג תנועת הליכוד הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו והוא המועמד הבלעדי מטעמה להמשיך ולכהן כראש ממשלה".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נתניהו עצמו שוחח לאחר פרסום תוצאות המדגמים עם נפתלי בנט, מבכירי רשימת "ימינה" שהתפצלה מיד לאחר סגירת הקלפיות. השניים סיכמו על שיתוף פעולה הדוק כדי להקים ממשלה לאומית. נתניהו התקשר גם ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, שאמר לו כי "כפי שהתחייבו כל העת, יהדות התורה תמליץ עליו בפני נשיא המדינה להרכבת הממשלה". על פי המדגמים, כחול לבן קיבלה בין 32 ל-34 מנדטים ואילו הליכוד מעט פחות - בין 31 ל-33 מנדטים.

מירי רגב (צילום: פוניט 2 פוינט)
"עומדים מאחורי נתניהו". מירי רגב(צילום: פוניט 2 פוינט)

  ()
 

השרה רגב אמרה עוד ל-ynet: "רצינו כמובן להיות המפלגה הגדולה וגם כחול לבן רצו, אבל בסופו של דבר זה לא מספיק, כי צריכה להיות מפלגה שמסוגלת להרכיב את הגוש. כפי שאמרנו, ב-2009 קדימה היתה המפלגה הגדולה אבל לא הצליחה להרכיב ממשלה. לכן הנשיא צריך להטיל את הרכבת הממשלה על מי שמסוגל להקים אותה. אנחנו חייבים להמתין לתוצאות, כרגע הן מאוד צמודות". רגב הוסיפה: "זה לא שחור לבן. יש כאן פאזל מאוד מורכב, מציאות מורכבת. בטוחה שנצליח לפתור אותה. ראש הממשלה אמר שנשב עם כל מי שיהיה מוכן לקבל את קווי היסוד של הליכוד". 

 

 


 

 

שר החוץ ישראל כץ גיבה את נתניהו ואמר: "בכוונתנו להמתין לתוצאות האמת של הבחירות, אולם ברצוני להבהיר כבר בשלב זה, כפי שהודעתי בעבר: בנימין נתניהו היה ונשאר מועמדו היחיד של הליכוד לראשות הממשלה. כאשר יפורסמו תוצאות האמת, נפעל יחד עם שותפינו לדרך להקים ממשלה יציבה, שתוביל את מדינת ישראל מול האתגרים בפניהם היא ניצבת בשעה זו".

 


ח"כ מיקי זוהר אמר ל-ynet: "אני לא יכול לומר שתוצאות המדגמים הן תוצאות שאנחנו מרוצים מהן. אנחנו מקווים שתוצאות האמת יהיו יותר גבוהות. מה שרואים כרגע שאין הכרעה ברורה בין הימין לבין השמאל, לכן התוצאות הללו מביאות למבוי סתום. גם לפי המדגמים אני לא רואה שלגנץ ולפיד יש יותר ממליצים. עם ההיכרות שלי עם המערכת הפוליטית ואיך היא התהוותה בחודשים האחרונים, קשה לראות את הפתרון".

 

 

בנוגע לאפשרות של ממשלת אחדות, אמר זוהר: "אני מקווה שלא נצטרך להגיע למערכת בחירות שלישית. אנחנו כרגע בשלטון, אם וכאשר הצד השני של המפה הפוליטית ימצאו דרך לגשר על הפערים, להפסיק לפסול את נתניהו ולאפשר ממשלה רחבה יחד עם החרדים וימינה, כמובן שזה אפשרי".

 

בבחירות באפריל זכה הליכוד ב-35 מנדטים. נתניהו נשא נאום ניצחון באותו הלילה, אבל הוא לא הצליח להרכיב ממשלה והחליט לא להחזיר את המנדט לנשיא, אלא לפזר את הכנסת ה-21, שהייתה לכנסת הקצרה ביותר בתולדות המדינה.

 

בחודשים שחלפו רשימת כולנו חברה לליכוד, ושר האוצר משה כחלון שובץ במקום החמישי ברשימה. מלבד צירוף בכירי כולנו, רשימת הליכוד נותרה זהה לזו שהייתה בבחירות 2019 מועד א'. זהות, שהייתה קרובה לעבור באפריל את אחוז החסימה, פרשה מההתמודדות הפעם ויו"ר המפלגה משה פייגלין הודיע על תמיכה בליכוד, כשנתניהו אומר לו: "רואה אותך שר בממשלה".

 

נתניהו נבחר לראשונה לראשות הממשלה ב-1996, והפסיד שלוש שנים לאחר מכן לאהוד ברק וישראל אחת. לרחוב בלפור הוא חזר מקיסריה לאחר בחירות 2009, וניצח בהמשך גם בבחירות 2013 ו-2015. ביולי האחרון עקף נתניהו את דוד בן גוריון והיה לראש הממשלה שמכהן הכי הרבה זמן בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים