שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנובמבר יהיה זול יותר לחדש את הדרכון
  אם תמתינו עוד חודש וחצי, ותשלמו באינטרנט, תוכלו לחסוך כסף בזכות תעריף הסתיו שייכנס לתוקף. כל הפרטים

   

  דרכון ישראלי (צילום: shutterstock)
  דרכון ישראלי, אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  צריכים לחדש את הדרכון שלכם? אם אתם יכולים לחכות עם זה חודש וחצי – ולשלם דרך האינטרנט – תוכלו לחסוך כסף. בעוד בלשכה עצמה המחיר הוא קבוע לאורך השנה, ועומד על 270 שקל לבגיר ו-140 שקל לקטין (עד גיל 18), הרי למשלמים באתר רשות האוכלוסין וההגירה התעריפים משתנים, ובסתיו נכנס לתוקפו תעריף החורף המוזל.

   

  אוגוסט: הישראלים נהרו לסיני, האמריקנים לנתב"ג

   

  כך, אם בעונת השיא (בחודשים מרץ-אוקטובר), חידוש דרכון או הנפקת דרכון חדש עולים 250 שקל לבגיר ו-125 שקל לקטין, הרי מתחילת נובמבר ועד סוף פברואר המחיר להזמנת דרכון למבוגר הופך להיות 155 שקל, ולצעיר – 90 שקל. חיילים בשירות חובה, בשירות מילואים או מי שהצבא קבע שהם זכאים לכך, יקבלו הנחה נוספת של 50% על המחיר המוזל.

   (shutterstock)
  (shutterstock)

   

  תור לנובמבר לחידוש או להנפקת דרכון ניתן להזמין כבר עכשיו באתר רשות האוכלוסין וההגירה, ובדקנו: יש תורים פנויים.

   

  המחירים המצוינים מתייחסים למי שפג תוקף דרכונם או שמבקשים דרכון בפעם הראשונה, ושישלמו עבור הוצאת הדרכון בעת מילוי הטופס באתר האינטרנט של רשות האוכלוסין.

   

  יצוין כי העלות היא שונה בהרבה למי שמבקשים להוציא דרכון כיוון שהדרכון שלהם אבד, נגנב או הושחת, וגם כאן, בעונת השיא המחיר הוא גבוה משמעותית.

   

  על הוצאת דרכון במקרה כזה, מבוגר יידרש לשלם מחיר של 435 שקל בחורף או של 530 שקל בקיץ (בלשכה בכל עונה – המחיר יעמוד על 550 שקל), וקטין 230 שקל בחורף או 265 שקל בקיץ (בלשכה העלות היא 280 שקל בכל עונה).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים