שתף קטע נבחר

חדש: מנוע חיפוש למסלולי טיול

בכל סוף שבוע אנחנו ממליצים לכם על כמה מסלולי טיול באזורים שונים, אבל הפעם אנחנו שולחים אתכם לדרך עם כלי שמשיקה רשות הטבע והגנים שיאפשר לכם להיות עצמאים בשטח

 

 

רשות הטבע והגנים השיקה השבוע מנוע חיפוש למסלולי טיולים, זאת, כחלק מהקמת תחום טיילות ברשות שתפקידו לטפל בשבילי טיול, שילוט בשטח והנגשת המסלולים למטיילים.

 

טיולים שחייבים לעשות עם בגד ים בתרמיל

 

מנוע החיפוש כולל בשלב זה 175 מסלולי טיול מומלצים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים – ומאפשר לסנן אותם על פי קריטריונים של אזור בארץ, משך הטיול, רמת קושי, נגישות, עונה מתאימה לטיול ומסלולים ללא תשלום. עוד ניתן לסנן על פי מסלולים מעגליים, מסלולים אשר כוללים כניסה למים, טיולי פריחה, הימצאות אזורי פיקניק, מסלולים הכוללים מערות, מסלולים עם נקודות תצפית, מסלולים שניתן לטייל בהם עם כלבים ועוד.

מטיילים בישראל מסלול טיול אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
צאו לטייל בארץ ישראל(צילום: shutterstock)
 

 


 

ברשות אומרים כי ניתוח של נתוני החיפוש ברשת מצביע על כמות אדירה של גולשים המחפשים המלצות לטיולים בגוגל וברשתות החברתיות, כאשר בחודש ממוצע מתבצעים עשרות אלפי חיפושים אחר המלצות ותכנים בנושא טיילות בישראל. "השקת מנוע החיפוש לכבוד השנה החדשה היא צעד חשוב בהנגשת התכנים לציבור הרחב דרך האינטרנט, ככלי שייקל על הציבור לצאת לחיק הטבע וליהנות מיופיה של ארצנו", אומר מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין.

 

רעיה שורקי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, מוסיפה כי "המגמות העולמיות בתיירות מציגות ביקוש הולך וגובר לטיילות בריאה כזו של מסלולי הליכה, רכיבת אופניים ופעילות ספורטיבית בטבע. גם זרם התיירים המגיע לארץ בעידוד משרד התיירות מתעניין במסלולי הטיול, בעיקר תיירים ממערב אירופה שאנחנו פוגשים במקטעי שביל ישראל. הביקוש הגובר גם בקרב הציבור הישראלי וגם בקרב התיירים לתרבות הטיול בטבע הביא אותנו להכיר בצורך לשדרוג התשתיות הפיזיות כמו תוספת חניוני לילה, מתקני הדלקת מדורות, עדכון שלטים במידע רלוונטי כמו אורך המסלול ופיזור נקודות מים, לצד הנגשת המידע ברשת". 

טיול בנחל אל על, המפל הלבן (צילום: יעקב שקולניק)
טיול בנחל אל על, המפל הלבן. נמצא ברשימה שהמנוע מציע(צילום: יעקב שקולניק)

על הפרויקט עמלו אורן גביש, ראש אגף דיגיטל ברשות הטבע והגנים, ומאיר אורבך, מנהל תחום הטיילות החדש ברשות הטבע והגנים.חברת TIPLI בבעלות רון רוזן ליוותה את הפרויקט בהיבטיו הטכנולוגיים.

 

ברשות הטבע והגנים מבקשים להזכיר למטיילים את כללי הטיול הבטוח בטבע:

 

• תכנון - למדו מראש את אופי המסלול, אורכו, דרגת הקושי שלו, דרכי הגישה והציוד הנדרש. התאימו את מסלול הטיול לגיל המטיילים ולכושרם הגופני.

 

• מפה – למדו מראש את המסלול וצאו לשטח מצוידים במפת טיולים וסימון שבילים של אזור הטיול.

 

• אור – תכננו את הטיול שיסתיים לפני החשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר הטיול והזעיקו סיוע בטלפון.

שער המקדש הנבטי בגן לאומי עבדת (צילום: דורון ניסים)
עוד ברשימה: שער המקדש הנבטי בגן לאומי עבדת(צילום: דורון ניסים)
  

• שיקול דעת – לכו אך ורק בשבילים מסומנים. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם קיימת סכנת שיטפונות.

 

• ציוד – הצטיידו בכמות של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה טעונה.

 

• עדכון – עדכנו את הקרובים לכם בפרטי המסלול המתוכנן. השאירו הודעה על חלון הרכב ובה פרטים על המסלול שלכם, מס' טלפון, מספר המשתתפים בקבוצה ולוח זמנים משוער.

 

• טבע – שימרו על הטבע ואל תשאירו עקבות בשטח. קחו את הפסולת עימכם לבל תגרום נזק לבעלי חיים. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.

 

• בכל שאלה או בעיה ניתן ליצור קשר עם מוקד רשות הטבע והגנים - 3639*.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לטייל בארץ ישראל
צילום: shutterstock
מומלצים