שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שביתת פתע של יום בחברת פלאפון, לא ניתן מענה ללקוחות
  החל משעה 12:30 לא ניתן מענה טלפוני ופרונטלי במוקדי השירות והמכירה של החברה, לא מתבצעת הוצאה של ציוד מהמרכז הלוגיסטי ונעצרה הפעילות במחלקות השונות של החברה. הרקע לשביתה לפי ההסתדרות: דרישות ההנהלה לפטר עובדים ולסגור יחידות, ופיצוץ במו"מ מול נציגות העובדים. פלאפון: "קוראים לוועד העובדים לגלות איפוק ואחריות כלפי ציבור הלקוחות"

  עובדי חברת פלאפון פתחו היום (ה') בשביתת אזהרה כללית בת יום אחד, החל מהשעה 12:30. זאת על רקע פיצוץ במו"מ על הסכם התייעלות מול הנהלת החברה.

   

  עובדי פלאפון נוקטים בעיצומים, מכשירים לא יוחזרו מתיקון

  נחתם הסכם קיבוצי בבזק בינלאומי; כ-320 עובדים יפרשו

  התייעלות אגרסיבית בקבוצת בזק: תקצץ 750 משרות ב-3 השנים הקרובות

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  במסגרת שביתת האזהרה, לא ניתן מענה טלפוני ופרונטלי בכל מוקדי השירות והמכירה של החברה. בנוסף, לא תתבצע הוצאה של ציוד וסחורה מהמרכז הלוגיסטי, כולל של מכשירים ניידים שנשלחו לתיקון על ידי לקוחות החברה. כמו כן, תיעצר הפעילות במחלקות השונות של החברה, בהן: מערכות מידע, הנדסה, כספים, משאבי אנוש ושיווק. בהסתדרות מסרו כי הם בוחנים נקיטת צעדים ארגוניים נוספים.

  פלאפון (צילום: מירב קריסטל)
  פלאפון. חלק ממוקדי השירות ייסגרו, ולכן זמני ההמתנה יהיו ארוכים מהרגיל(צילום: מירב קריסטל)
  בהודעה שנמסרה מאיגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות ונציגות עובדי החברה, נטען כי הרקע לשביתת האזהרה הוא פיצוץ במשא ומתן של ההסתדרות ונציגות העובדים עם ההנהלה, בעקבות דרישות ההנהלה לסגור יחידות בחברה, לפטר עובדים ולערוך שינויים ארגוניים נוספים באופן חד צדדי.

   

  לאחרונה חתמה ההסתדרות על הסכמי סינרגיה והתייעלות מול ועדי העובדים של החברות הבנות של בזק, בזק בינלאומי ויס, אולם בחברת פלאפון החל מו"מ שלא התגבש לכדי הסכם.

   

  קבוצת בזק מנהלת משא ומתן מורכבים מול חברות הבת שלה, כאשר ההסכם הראשון נחתם מול יס לפני כחצי שנה וכלל את פרישתם של 325 עובדים. החברה היחידה שעדיין לא חתמה על הסכם עם עובדיה היא פלאפון.

   

  יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר כי "לא אתן את ידי למהלכים של מנכ"ל מתנשא ומנותק שמרוויח מיליוני שקלים בשנה ורוצה לזרוק הביתה עובדים רבים, שרק מבקשים להתפרנס בכבוד. איננו מתנגדים לסינרגיה בין חברות הבת (פלאפון, בזק בינלאומי ויס), אך לא יעלה על הדעת שהנהלת החברה תפעל באופן חד צדדי ובוטה, תוך כדי מו"מ. אנחנו אוהבים את פלאפון והיא מרכז חיינו, אבל עד שמנכ"ל החברה לא יתעשת, אנחנו מתכוונים להמשיך ולהחריף את הצעדים הארגוניים שלנו עד להשבתה מלאה וכללית של החברה לאורך זמן".

  רן גוראון מנכ
  רן גוראון, מנכ"ל פלאפון(צילום: אוראל כהן)
   

  יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, אמר: "אני קורא להנהלת פלאפון להתחיל לנהל מו"מ ענייני ורציני ולהפסיק להתנהל באופן חד צדדי הפוגע בעובדים". היועץ הכלכלי של האיגוד ושל ועד העובדים, פרופ' ירון זליכה, אמר: "ועד עובדי פלאפון הוא ועד שקול ואחראי, אולם נוכח מהלכים חד צדדים וחסרי אחריות של ההנהלה אין מנוס אלא מלהעביר מסר ברור וחד משמעי. לא ניתן להנהלה לרמוס את העובדים ואת זכויותיהם".

    (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
  אסיפת עובדי פלאפון. "הנהלת החברה פועלת באופן חד צדדי ובוטה"(צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

  חברת פלאפון מסרה בתגובה: "בשל עיצומי עובדים חלק ממוקדי השירות ייסגרו, ולכן זמני ההמתנה יהיו ארוכים מהרגיל. כמו כן מרכזי השירות ומכירה יהיו סגורים ולא יינתן מענה בעמוד הפייסבוק של החברה ובשירות הצ'ט שלה. אתר החברה פועל כרגיל וניתן לבצע בו באופן עצמאי מגוון פעולות אישיות.

   

  "החברה עושה כל שביכולתה על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בלקוחות, מתנצלת בפניהם על אי הנעימות ועומדת עמם בקשר רציף בכל ערוצי התקשורת הרלוונטיים בכדי לעדכן בהתפתחויות. הנהלת החברה מכבדת את זכויות העובדים וקוראת לוועד העובדים לגלות איפוק ואחריות כלפי ציבור הלקוחות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מירב קריסטל
  פלאפון. לא יינתנו שירותים
  צילום: מירב קריסטל
  מומלצים