שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נחתם הסכם קיבוצי בבזק בינלאומי; כ-320 עובדים יפרשו
  מתוך הפורשים, 150 עובדים קבועים; ההסכם כולל בין השאר תוספת שכר בגובה 2.95% בשנת 2020 ושנה אח"כ תוענק תוספת שכר של 2%, ו-2 מיליון שקל נוספים יחולקו כמענק מצוינות לעובדים
  בזק בינלאומי חתמה היום (ה') על הסכם קיבוצי חדש מול ועד העובדים של החברה, בשיתוף ההסתדרות. ההסכם יחול על 1,400 עובדי החברה ויהיה תקף עד סוף 2021. ההסכם כולל פרישה של 325 עובדים, מתוכם 150 קבועים.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  עובדי בזק בינלאומי הפגינו נגד המיזוג עם פלאפון ו-yes

  התייעלות אגרסיבית בקבוצת בזק: תקצץ 750 משרות ב-3 השנים הקרובות

  בזק מרעידה את הפירמידה: מפחיתה עד 1.5 מיליארד שקל מ-yes

  דרמה ב-yes: יותר מ-300 עובדים יעזבו בשנתיים וחצי הקרובות

   

  ההסכם כולל את רוב הדרישות של הועד ומסדיר את שיתופי הפעולה העסקיים של בזק בינלאומי עם פלאפון ו-yes, שלושתן חברות בת בקבוצת בזק, כך שיאפשרו מכירה הדדית של מוצרי ושירותי החברות תוך שמירה על עצמאותה של בזק בינלאומי.

  מנכ
  רן גוראון, מנכ"ל בזק בנילאומי(צילום: רמי זרנגר)
   

  ההסכם כולל גם חלוקת מענק לעובדים, על פי ותק, בגובה 14 מיליון שקל בשנים 2019-2010 ותוספת שכר בגובה 2.95% בשנת 2020. בנוסף, בשנת 2021 תוענק תוספת שכר בגובה 2%, ו-2 מיליון שקל נוספים יחולקו כמענק מצוינות לעובדים. בנוסף, כולל ההסכם גם הגדלת תקציב הרווחה ל-4,375 שקל לכל עובד וחידוש הטבות כמו תוספות גני ילדים וקייטנות, קרן השתלמות, תעריף דמי הבראה מוגדל, ימי חופשה ובחירה מעבר לקבוע בחוק ועוד.

   

  פיצויי פרישה בגובה 240%

  לגבי צמצום הכוח אדם, מתוך 150 העובדים הקבועים שיעזבו, חלקם יעשו זאת במסגרת פרישה מרצון. פיצויי הפרישה יעמדו על 240% והחבילה תכלול תנאים נלווים נוספים כגון המשך אחזקת רכב למשך חודשיים וייעוץ כלכלי ופנסיוני לכל פורש.

   

  קבוצת בזק מנהלת משא ומתן מורכבים מול חברות הבת שלה, כאשר ההסכם הראשון נחתם מול yes לפני כ-4 חודשים, וכלל את פרישתם של 325 עובדים. החברה היחידה שעדיין לא חתמה על הסכם עם עובדיה היא פלאפון.

   

  מנכ"ל בזק בינלאומי, רן גוראון: "ההסכם זה יאפשר לנו לקדם מהלכי סינרגיה, לפעול מתוך ראייה כוללת של צרכי הלקוח ולהציע סל מוצרים מלא המותאם למצב השוק". יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא הוסיפה: "הגענו להבנות שיאפשרו מחד שקט וביטחון לעובדים ומאידך מבטיחות את יכולתה של החברה להמשיך ולצמוח.

  מימין: צביקה אברמוביץ סמנכ
  מימין: צביקה אברמוביץ סמנכ"ל משאבי אנוש בבזק, רן גוראון מנכ"ל בזק בינלאומי, ארנון בר-דוד יו"ר ההסתדרות, לימור ליברמן-לביא יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, יקי חלוצי יו"ר איגוד עובדי האינטרנט הסלולר וההייטק(קרדיט: אגף הדוברות בהסתדרות)
   

  יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן לביא הוסיפה: "אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות ומו"מ שידע עלויות ומורדות, אני שמחה שהצלחנו לייצר הסכם חדש וטוב לעובדים ולחברה. הגענו להבנות שיאפשרו מחד שקט וביטחון לעובדים ומאידך מבטיחות את יכולתה של החברה להמשיך ולצמוח".

    

  יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, מסר: "ההסכם מביא לידי ביטוי את ההכרה וההבנה של ההסתדרות ועובדי בזק בינלאומי בצורך של החברה להתייעל ולהרחיב את שיתופי הפעולה העסקיים שלה, וכל זאת מבלי להתפשר על מעמד העובדים והמשך השיפור בתנאי העסקתם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יונתן בלום
  רן גוראון, מנכ"ל בזק בנילאומי
  צילום: יונתן בלום
  מומלצים