שתף קטע נבחר

התכוננו: היום העמוס ביותר בנתב"ג

תקופת שיא לפנינו: מעל 2.4 מיליון נוסעים יעברו בנתב"ג בחגי תשרי. יום חמישי הקרוב הוא יום השיא בכל התקופה, בו גם מתחילה הנהירה לאומן. מה חשוב לדעת לפני שמגיעים לשדה בימים העמוסים וכמה ישראלים צפויים להגיע לסיני בחגים?

נמל התעופה בן גוריון (צילום: שירי הדר)
הנה הוא מגיע: היום העמוס ביותר בנתב"ג(צילום: שירי הדר)

מעל 2.4 מיליון נוסעים יעברו במהלך חגי תשרי בנמל התעופה בן גוריון. המספר מתייחס הן לנוסעים ישראלים והן לתיירים, בטיסות נכנסות ויוצאות. בכך מספר הנוסעים ישלים שיא של 10 מליון נוסעים שיעברו בארבעת חודשי השיא של עונת הנסיעות.

   ()
על פי נתוני רשות שדות התעופה יום השיא בפעילות של נמל התעופה בן גוריון יחול כבר השבוע, ביום חמישי ובו יעברו בנתב"ג כ-108 אלף נוסעים ב-710 טיסות. זאת בשל תחילת הרכבת האווירית להילולה באומן.

 

 

היציאה של הנוסעים לאומן תימשך עד ערב ראש השנה, כאשר הצפי הוא ליציאתם של 23 אלף נוסעים ב-113 טיסות. יום עומס נוסף יהיה יום רביעי 2.10.19 עם מעבר של כ-102 אלף נוסעים, ויום חמישי שלאחריו בו צפויים לעבור בשדה כ-106 אלף נוסעים.

 

מפתיע: היעד שטסתם אליו הכי הרבה

לראשונה בטרמינל 3: מסעדת שף ושוק אוכל

שדות התעופה עם העיכובים הגדולים באירופה

 

בנמל התעופה בן גוריון נערכים עם צוות מתוגבר ליציאה ההמונית לאומן ורשות שדות התעופה קוראת לנוסעים לבצע צ'ק אין לטיסה מהבית באתר של חברות התעופה או באתר של נמל בן גוריון. כמו כן מבקשת הרשות גם להדפיס את כרטיס העלייה למטוס.

מצאו את ההבדלים: מימין דלפקי החתמת הדרכונים לבעלי דרכון ישראלי. משמאל לדרכונים זרים (צילום: שירי הדר)
התכוננו לתורים ארוכים בחמישי הקרוב(צילום: שירי הדר)
 

לרשות הנוסעים בנתב"ג קיימת אפליקציית TLV לקבלת עדכונים און ליין ואפשרויות חנייה בנתב"ג.

עובד מרים מזוודות (צילום: שאול גולן)
יש לשקול ולמדוד מראש את מזוודות הטרולי שלכם(צילום: שאול גולן)
  

בנוסף, מזכירים לנוסעים להתעדכן לגבי המשקל המותר בחברות התעופה השונות לגבי מזוודות שנמסרות במהלך הרישום לטיסה וכן לבדוק את המשקל וגודל מזוודות הטרולי שאיתן עולים למטוס. זאת מאחר שבשנים האחרונות חברות התעופה הקטינו הן את גודל מזוודות הטרולי והן את משקלן.

 

שעות סגירת נתב"ג ביום כיפור

יצוין כי בערב יום כיפורים 8.10.19 תינחת הטיסה האחרונה בנתב"ג בשעה 13:50 וההמראה האחרונה תהיה בשעה 13:55. עם יציאת יום הכיפורים הנחיתה הראשונה תהיה בשעה 22:30 וההמראה הראשונה שעה מאוחר יותר.

חצי האי סיני (צילום: shutterstock)
הישראלים נוהרים לסיני(צילום: shutterstock)
 

בנוסף ליציאות של הישראלים ליעדים שמעבר לים, רשות שדות התעופה מעריכה כי כ-75 אלף איש יעברו בחגי תשרי במעבר הגבול בגין (טאבה) בדרכם לנפוש בחופי סיני.

 

תחזית זו מתבססת על הנתונים של מעבר הישראלים לטאבה מתחילת השנה. נתונים שהציגו זינוק של 31 אחוזים וכן על נתוני חודשי הקיץ (יולי ואוגוסט) שהציגו עלייה של כ-29%. במהלך החודשים יולי-אוגוסט השנה עברו את הגבול לסיני, למרות אזהרות המסע, כ-156,600 ישראלים ובחודשים ינואר-אוגוסט כ-342 אלף ישראלים חצו את הגבול לסיני.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כל המספרים והפרטים על הימים הכי עמוסים בנתב"ג
צילום: shutterstock
מומלצים