שתף קטע נבחר

לראשונה: מגורים באזור התעסוקה ברמת החייל

הוועדה המחוזית תדון היום בתוכנית הבנייה של הפניקס בצפון תל אביב, שכוללת מגדל משרדים בן 42 קומות ושני בנייני מגורים בגובה של עד 27 קומות עם 244 דירות

לראשונה תוכנית בנייה למגורים באזור התעסוקה ברמת החייל בתל אביב. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב תדון היום בתוכנית של חברת הביטוח הפניקס לבניית בניין משרדים בן 42 קומות ושני בנייני מגורים בגובה של עד 27 קומות, שבהם 244 דירות.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו  

 

רמת החיל מציגה: שכונה צמודה לתחנת חשמל

מתיחת פנים לרמת החייל: עוד מגדלים, כביש גישה אחד

לא רק בת"א: 10 השכונות הכדאיות להשקעה

 

הוועדה צפויה לאשר את הפקדת התוכנית לעיון הציבור, תקופת ההפקדה תימשך חודשיים במהלכם אפשר להגיש התנגדות לתוכנית ולסעיפים בה. לאחר דיון בהתנגדויות התוכנית תקבל תוקף סופי, והפניקס תוכל להוציא היתרי בנייה.

בניין משרדים רמת החייל תל אביב (צילום: עמית שעל)
בניין משרדים ברמת החייל תל אביב(צילום: עמית שעל)
 

התוכנית חולשת על מגרש של 12 דונם ברחוב דבורה הנביאה 126-128, בקצה הצפון מזרחי של אזור התעסוקה בסמוך לבנין הדיור המוגן "עד 120", שגם הוא שייך לפניקס. את המגרש שעליו מקודמת התוכנית רכשה החברה באוגוסט 2012 מחברת אלרדן תמורת 125 מיליון שקל. כיום עומד במגרש מבנה מסחרי בגודל 5,000 מ"ר שבו פועל סניף של רמי לוי.

 

התוכנית התקפה למגרש מאפשרת לבנות בניין משרדים ששטחו הבנוי 25 אלף מ"ר. התוכנית שהגישה הפניקס לוועדה המחוזית כמעט מכפילה את שטח המשרדים, שכן מבוקש שטח של 48.5 אלף מ"ר. שטחן המצטבר של 244 הדירות הוא 22.5 אלף מ"ר. בממוצע שטח דירה יהיה 80 מ"ר, 40% מהדירות יהיו קטנות בשטח של פחות מ-65 מ"ר, 20% גדולות בשטח של 120 מ"ר.

 

20% מהדירות מיועדות לשכירות במחיר מפוקח לתקופה של 20 שנה לפחות. התוכנית כוללת גם שטחי מסחר בהיקף של 5,000 מ"ר, שיאפשרו את המשך הפעלת סניף רמי לוי או פתיחת מסעדות ובתי קפה.

 

להערכת ירון שחר, מנהל מחלקת השקעות ומחקר ב-CBRE, אישורה של התוכנית ישביח את שווי הקרקע של הפניקס בכ-300 מיליון שקל: כ-50 מיליון שווי תוספת הזכויות לבנייה למשרדים וכ-250 מיליון שווי הזכויות לבניית דירות המגורים.

 

"להפוך את האזור לשוקק חיים"

עד כה לא נבנו באזור זה דירות מגורים, וגם גובה מגדל המשרדים חריג בהשוואה לבניינים אחרים ברמת החייל, שמיתמרים לכל היותר ל-20 קומות. הבניין הגבוה ביותר בסביבה שייך לחברת כלל בקריית עתידים, 35 קומות.

בניין עתידים ברמת החיל (צילום: אוראל כהן)
בניין עתידים ברמת החייל(צילום: אוראל כהן)
 

הפרויקט של הפניקס הוא מימוש של תוכנית המתאר החדשה של תל אביב תא/5000, שקיבלה תוקף בדצמבר 2016. על פי תוכנית המתאר, באזור רמת החייל אפשר לבנות בצפיפות של עד פי שמונה משטח מגרש. במגרש של הפניקס, שגודלו 12 דונם, אפשר תיאורטית לבנות בהיקף של 96 אלף מ"ר. היקף הבנייה בתוכנית שתעלה לדיון הוא 90 אלף מ"ר. תוכנית המתאר של תל אביב מאפשרת לבנות באזור זה דירות בשטח ששיעורו עד 25% מהיקף הבנייה.

 

שגיא ניב, מנכ"ל חברת קריית עתידים, המנהלת את אזור התעסוקה בקריית עתידים, אמר ל"כלכליסט" כי הרעיון שעומד מאחורי האפשרות לבנות בשטח גם דירות מגורים הוא "להפוך את האזור לשוקק חיים, כי היום כאשר חברות מחפשות שטחי תעסוקה הן רוצות אזור שבו אפשר לרדת מהמשרד ולהרגיש את החיים, כמו ברחוב רוטשילד, ולא אל סביבה שהופכת שוממת בערב".

 

קריית עתידים, שגבולה הדרומי נושק למגרש של הפניקס, מקדמת בעצמה תוכנית שמבוססת על העיקרון של עירוב שימושים.

 

לדברי ניב, אזור התעסוקה של רמת החייל וקריית עתידים אינם מתחרים באזור רוטשילד, שבו רמת מחירי השכירות גבוהה בהרבה ומגיעה לכ־120 שקל למ"ר: "אנו משווים את עצמנו לאזור התעסוקה של הרצליה, רעננה ואפילו חולון, בשל רמות שכירות של כ־70 שקל למ"ר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
בניין עתידים ברמת החייל
צילום: אוראל כהן
מומלצים