שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מירי רגב צריכה לעשות חשבון נפש עם עצמה"

  יהודה נהרי הלוי, מי שמגלם את יגאל עמיר ב"ימים נוראים", התייחס לדבריה של השרה מירי רגב שגינתה את הסרט: "עדיף שתבואי ותראי ורק אחרי זה תביעי דעה". על חשיבותו אמר: "זה הטיימינג לדבר על זה"

   

  יהודה נהרי הלוי שנכנס לדמותו של יגאל עמיר בסרט "ימים נוראים" אומנם לא זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בטקס פרסי אופיר שהתקיים אמש (א'), אבל יש סיכוי שנראה אותו צועד על השטיח האדום בטקס האוסקר הבא בעקבות זכייתו של הסרט בפרס הסרט הטוב ביותר. "חשבו שאני אזכה בפרס השחקן הטוב ואני ממש מפרגן לערן נעים ואני מאחל לו את כל הברכות. הזכייה בסרט הטוב ביותר זה משמח, מרגש, מטורף ויאללה לאוסקר", מספר נהרי.

   

  יהודה נהרי הלוי (צילום: ליהי קרופניק)
  יהודה נהרי הלוי(צילום: ליהי קרופניק)

  "הסרט הזה זו שליחות, זה גדול מאיתנו, אני מאוד שמח שזכינו ובע"ה נייצג את ישראל בגאווה בטקס האוסקר". ההתרגשות רבה, אבל לא כולם מיהרו לברך על הזכייה של הסרט שביים ירון זילברמן. שרת התרבות מירי רגב מיהרה לגנות את הזכייה אף שלא צפתה בסרט. "אין מקום לסרט שמנסה להבין את מניעיו ואין מקום לסרט שמרמז, או מאשים, גורמים אחרים במעשה השפל שהוא עשה. היוצרים לא החמיצו הזדמנות ליחס לראש הממשלה בנימין נתניהו חלק במסע ההסתה, דבר שהוא סילוף, עיוות והטעיה של הציבור ומנותק לחלוטין מהעובדות", כתבה.

   

  נהרי חושב שיש בעייתיות בהתבטאות של השרה, משום שלא ראתה את הסרט - אך הוא לא בטוח שהיא הייתה משנה את דעתה לאחר הצפייה. "אני לא יודע אם היא היתה משנה את דעתה כי היא נאמנה לנתניהו, אבל בתור שרת התרבות, אם את רוצה לעשות את תפקידך נאמנה תחיי קצת יותר את התרבות בארץ, במקום לבקר לפני שאת רואה את הדברים עדיף שתבואי ותראי ורק אחרי זה תביעי את דעתך".

   

  ימים נוראים אופיר 2019 (צילום: יריב כץ)
  ירון זילברמן, המפיקה תמר סלע ויהודה נהרי הלוי בטקס פרסי אופיר(צילום: יריב כץ)

  כשהיא אומרת שכל תעשיית הקולנוע צריכה לעשות חשבון נפש?

  "אז היא צריכה לעשות חשבון נפש עם עצמה". 

   

  דיברו על זה שזה סרט שמתאים לקהל הבינלאומי, אתה מאמין שיש סיכוי לזכות?

  "לחלוטין. תהינו איך הקהל בחוץ יקבל את הסרט, מה שיפה זה שהוא מנתק את החוויה של סיפור שקרה בארץ ישראל, בגלל שקוראים לסרט 'הסתה' באנגלית הם בעצם משווים את מה שקורה בארץ למה שקורה בארצות הברית, ההסתה שטראמפ עושה לדוגמה או כל המשוגעים שיוצאים לרחובות ומרססים על ימין ושמאל. זה הטיימינג לדבר על הנושא הזה".

  מתוך
  מתוך "ימים נוראים"(צילום: תולי חן)
   

  חיית את הדמות הזו כמה חודשים ואתה מספר שעברת טיפולים פסיכולוגיים, אתה מצליח לצאת מהדמות?

  "זה כבר מאחוריי. נכנסתי לדמות, נתתי לה לנשום דרכי מה שנקרא. אין מה לעשות, אתה מטעין את הגוף שלך באנרגיה של כעס ושנאה וזה משאיר גרורות אז הייתי צריך לעשות טיפולים מסוימים כמו טיפולים אנרגטיים כאלה ואחרים כדי לנקות את כל מה שהתחולל לי בגוף".

   

  סיפרת שהתחלת להתחזק בעקבות גילום הדמות, זה נשאר בך או התנקית לגמרי מכל מה שקשור?

  "אני בנאדם מאוד מאמין ומאוד דתי אבל אני לובש את הלבוש החיצוני, זה השורשים שלי אבל אני מאמין בדרך קצת אחרת".

   

  גדלת באותה שכונה עם יגאל עמיר, מתייחסים אליך קצת אחרת בשכונה?

  "עוד לא הייתי, אני מקווה שבעקבות הזכיה נצליח להחזיר את הגאווה לשכונה ואת הגאווה לעדה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליהי קרופניק
  יהודה נהרי הלוי
  צילום: ליהי קרופניק
  לאתר ההטבות
  מומלצים