שתף קטע נבחר

חוב לרשות השידור ב-2018: תוכיחי שלא הייתה לך טלוויזיה

אם יחידנית עברה סיוט מתמשך: אף שבעלי הדירות לאורך השנים העידו שלא החזיקה בטלוויזיה, ביהמ"ש קנס אותה ב-2,800 שקל - משום שלא השיבה למכתבי הגבייה של רשות השידור. בדצמבר קיבלה מכתב נוסף עם התראה על חוב של 1,600 שקל. בעקבות פניית ynet בוטל החוב הנוסף

 

 

אישה שלטענתה לא החזיקה מעולם בטלוויזיה, נאלצת לשלם שוב ושוב "חובות שצברה" לרשות השידור. "החייבת" היא אולי מור, שנרדפת על-ידי אגרת רשות השידור בפעם השנייה.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

 אקו"ם: סלקום TV חייבת תמלוגים ב-11 מיליון שקל

פרטנר חידשה את מבצע נטפליקס חינם וביטלה את הטבת ערוצי הספורט

פרטנר TV המשיכה לגבות מבת 78 למרות שהתנתקה

 

לטענתה, כיוון שאין ולא היה לה מקלט טלוויזיה, היא לא צריכה היתה לשלם את האגרה. תמונות ששלחה מדירתה ומכתבים מבעלי דירות ששכרה, שנשבעו בכתב והצהירו שביקרו פעמים רבות בדירתה ולא ראו שם אף לא בדל של טלוויזיה - לא עזרו.

סבתא צופה ב טלוויזיה נכד רצח אותה אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

בסיבוב הראשון עוקל חשבונה באדיבות משרד עורכי הדין פרנקל את קורן - אחד מ"שכירי החרב" העיקריים של רשות השידור ז"ל.

 

"הגעתי כבר לבית המשפט, שם אמרו לי שכיוון שלא הגבתי למכתבי התראה החוב גדל, אבל לא קיבלתי את המכתבים האלה, שיתכן שנשלחו לכתובת ישנה", אמרה ל-ynet.

 

"שלחו לי בודק שהעיד שהייתי בבית ולא הסכמתי לשלם, אבל הוא העיד על כתובת שלא גרתי בה כבר שנתיים באותה תקופה והגשתי נגדו תלונה במשטרה בעקבות העדות שלו. ניסיתי לומר שאין לי טלוויזיה, הבאתי את כל ההוכחות, אבל זה לא עזר לי. הרשמת בבית משפט השלום בת"א (קרן כ"ץ מ.ק) פסקה שעלי לשלם 2,800 שקל, בעשרה תשלומים שווים על השנים 2011-2010".

  ()

  ()

נדרשות הצהרות מ-HOT ומ-yes

רק שביולי האחרון, מור שוב קיבלה דרישה לתשלום חוב נוסף לרשות השידור, בסך 1,609 שקל על השנים 2014-2012. כמו החוב הקודם שלה, גם חוב זה לא אמור להיגבות ממנה לטענתה, שכן היא לא החזיקה או מחזיקה ברשותה מקלט טלוויזיה. יותר מכך, בימיה האחרונים של הרשות, אסור היה לה לגבות אגרה ממי שהחזיק מקלט בבית - אך לא היה ברשותו ממיר.

 

למור אין לא מקלט ולא ממיר. את ה"חוב" החדש היא נדרשה לשלם עד 25 בדצמבר 2018 ולא - תשלם ריבית בגובה 539 שקל. "אני כבר מיואשת", אמרה ל-ynet. "מה עוד עלי לעשות כדי להוכיח שאין ולא היתה לי טלוויזיה"?

 

הפעם החוב הגיע מהמרכז לגביית קנסות ולא ממשרד עו"ד פרטי: כחלק ממבצע גבייה רחב היקף שכלל 147 אלף איש. החלטנו לפנות למרכז לגביית קנסות שם טענו שנשלחו לה 60 מכתבי התראה (מור טוענת: לכתובת לא נכונה).

 

עוד טענו שהתמונות ששלחה מביתה לא מספיקות והעדויות של בעלי דירות גם הן לא יספיקו ושמור תנסה לפנות לוועדת ההנחות כאם חד הורית (מור סירבה שכן לטענתה אינה נמצאת בקשיים כלכליים, פשוט אין לה טלוויזיה). אחרי ויכוחים, נאמר לנו שיש למור דרך להיחלץ מהחוב הנוסף: הצהרות מ-HOT ומ-yes שהיא לא היתה מעולם לקוחה שלהן.

 

פנינו לשתי החברות. שתיהן המציאו ל-ynet אישור על שמור לא היתה מעולם לקוחה שלהן עוד באותו היום. העברנו את ההצהרות למרכז לגביית קנסות וחיכינו יחד איתה. כעבור כחודש -  הגיעה הבשורה המשמחת: החוב שלך לרשות השידור בוטל. מזל טוב.

 

מרשות האכיפה והגבייה נמסר בתגובה: "הרשות קיבלה על עצמה לגבות את חובות רשות השידור. חובות שלא נפתחו בגינם תיקי הוצאה לפועל נגבים באמצעות המרכז לגביית קנסות ברשות. אזרחים רבים פנו למרכז לגביית קנסות ברשות בטענות שונות לגבי דרישות התשלום שנשלחו אליהם. לאחר בדיקת טענות החייבים ובמידה בה נמצאות הטענות מוצדקות, מורה ועדת ההפחתות שברשות האכיפה והגבייה על סגירת התיקים וביטול החוב.

 

"כל טענה של חייב כנגד דרישת התשלום נבדקת במקצועיות ובכובד ראש, ובמקרים בהם מתגלית טעות החוב מופחת ואף נמחק. רשות האכיפה והגבייה רואה במתן שירות יעיל לחייבים ובגבייה מידתית והוגנת מטרה חשובה לא פחות מגביית חובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים