שתף קטע נבחר

מכבש לחצים על פרץ: "הצטרף לממשלת נתניהו"

לחץ כבד מופעל על יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ מצד גורמים שונים, בהם נציגי הקיבוצים, המושבים ופעילים בולטים אחרים, בניסיון לשכנעו להיכנס לממשלת נתניהו כדי למנוע בחירות נוספות. פרץ הבהיר: "אין לי כוונה להיכנס לשום ממשלה שיקים נתניהו"

 

 

לחץ כבד מופעל על יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, כדי לשכנעו להצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו. לחץ כבד הופעל על פרץ בעקבות הדיווחים כי נשיא המדינה ראובן ריבלין התכוון להעניק את המנדט להרכבת הממשלה לנתניהו, וממשיך לאחר שריבלין שכבר העניק אותו לנתניהו הערב.

 

מכבש הלחצים על פרץ מגיע בעיקר דרך פעילים מרכזיים ולאו דווקא מצד הגורמים הפוליטיים. כך לדוגמה, נציגי הקיבוצים, המושבים ופעילים בולטים אחרים שנשלחים ככל הנראה על ידי גורמים מטעם הליכוד, ולוחצים על פרץ להצטרף לממשלה.

העבודה גשר בפגישה עם הנשיא ריבלין (צילום: AFP, הדס פרוש, פלאש 90)
מכבש הלחצים מגיע בעיקר דרך פעילים מרכזיים. נתניהו ופרץ(צילום: AFP, הדס פרוש, פלאש 90)

ברחבי העיר רמת גן אף נתלו שלטים שבהם נכתב: "עמיר פרץ, תציל את המדינה". הכוונה בשלטים היא לכך שיצטרף לממשלת נתניהו ובכך ימנע בחירות שלישיות.

 

הגורמים שזורמים אל פרץ ומפעילים לחץ כבד ברשתות החברתיות ובקבוצות המאורגנות של מפלגת העבודה, מסמנים יעדים שבאמצעותם יוכל לכאורה פרץ להשפיע. בין היתר מציעים מתווכים וגורמים שונים: תיק האוצר לפרץ, תיק הבריאות לאורלי לוי-אבקסיס ובנוסף ועדה חשובה בכנסת, כמו ועדת חוקה חוק ומשפט.

 

לדברי אותם גורמים, אם יסכים פרץ לקיים משא ומתן, הוא יוכל אפילו להגדיל את חבילת התיקים והתפקידים לרשימת העבודה-גשר, המונה בסך הכול שישה מנדטים.

העבודה גשר בפגישה עם הנשיא ריבלין (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
לוי-אבקסיס ופרץ(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

למרות הלחץ הכבד מבית ומבחוץ, הבהיר פרץ למשוחחים עמו כי אין לו כוונה להצטרף לשום ממשלה שיקים נתניהו. בסביבתו הקרובה סבורים כי הקו שנקט ואיתו הצליח להעביר מצביעי ימין לרשימתו, שרבים ממצביעה עברו בסיבוב הקודם לכחול לבן, הוכיח שגודל המפלגה אכן לא חשוב אלא שאלת הגוש.

 

הפעילים חוזרים ואומרים לפרץ כי עליו ללמוד מטעויות העבר של קודמיו בתפקיד יצחק הרצוג ואבי גבאי שהודחו לאחר שלא נכנסו לממשלה. אלא שאנשיו של פרץ משיבים למי שמעלה את הטענה כי הטעות של הרצוג וגבאי הייתה בכך שבכלל נכנסו למשא ומתן עם נתניהו, ולא בעצם העובדה שהדבר לא הבשיל לבסוף.

 

הערב, לפני שנתניהו קיבל את המנדט להקים ממשלה, הוא נועד עם ריבלין ועם יו"ר כחול לבן בני גנץ בפעם השנייה בבית הנשיא במשך כשעה וחצי. בכיר בכחול לבן אמר בזמן שהפגישה התקיימה כי שהמשא ומתן להקמת ממשלת אחדות הגיע לקיצו. "המשא ומתן הזה כולו העמדת פנים של ביבי", אמר הבכיר. "ברגע שהבין שאנחנו לא ניתן לו להיות ראש ממשלה ראשון, הוא כבר בבחירות הבאות. סתם מנסה להעביר את האשמה אלינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, הדס פרוש, פלאש 90
נתניהו ופרץ
צילום: AFP, הדס פרוש, פלאש 90
מומלצים