שתף קטע נבחר

משרד הבריאות: "ההחלטה התקבלה - נאסור שיווק סיגריות אלקטרוניות"

לאחר הפרסום כי משרד הבריאות שוקל לאסור שיווקן של סיגריות אלקטרוניות, מצהיר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו באולפן ynet - ההחלטה כבר התקבלה

בעקבות הכרזת משרד הבריאות בתחילת השבוע כי ישקול לבחון כלים משמעותיים יותר לאיסור שיווק מוחלט של סיגריות אלקטרוניות בישראל או הגבלות אחרות, ובראשן איסור שיווק בטעמים, מתארח המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, באולפן ynet, ומפתיע בהצהרה כי למעשה, ההחלטה כבר התקבלה, אולם בשל המצב הפוליטי במדינה, חסרים כלים משפטיים שיאשררו את ההחלטה.

 

זאת בשעה שתשעה רופאים בכירים יצאו הבוקר (ה') בקריאה למשרד הבריאות, שלא לאסור על שיווק הסיגריות אלקטרוניות, בטענה כי זה ידחוף רבים חזרה לחיק הסיגריות "הרגילות".

 

 

קיראו עוד

סכנת הסיגריות האלקטרוניות: "מקרי מוות בארץ זו שאלה של זמן"

ארה"ב: תיאסר מכירת סיגריות אלקטרוניות ומוצרי טבק בטעמים

עכשיו זה מוכח: סיגריה אלקטרונית מסרטנת

 

פרופ' גרוטו הוסיף ואמר כי "הנתונים שזורמים מארצות-הברית הם כרגע לא חד משמעיים. אנחנו אוספים כל הזמן נתונים. אני מקווה שנגבש חוות דעת כזאת במיידי כדי שנתקדם עם האיסור".

 

על השאלה למה לא אוסרים סיגריות רגילות, שידוע כי הן הרבה יותר מסוכנות, אמר: "משרד הבריאות, אם היה יכול, היה עוצר ייצור, מכירה, שיווק של סיגריות רגילות גם, אבל אנחנו יודעים שבכל העולם אף עדיין לא הצליחו לעשות את זה, אני מקווה שבסוף נגיע גם לשם.

 

"בנוגע לסיגריות אלקטרוניות, אנחנו רוצים למצוא את הכלי המשפטי שיוכל לעמוד מול עורכי דין חזקים ובכירים, ואנחנו צריכים לדעת שנוכל להתמודד מול הטענות שלהם, כדי שבאמת האמירה הזאת והצו הזה נוכל לאכוף אותו".

 

על דברי פרופ' מוטי רביד שהתראיין אף הוא ואמר כי מקרי המוות בארה"ב, מתרחשים בגלל חומרים מסוכנים שלא היו צריכים להיות שם, אמר פרופ' גרוטו: "בכל מכשירי האידוי אפשר להכניס כל מיני חומרים, מזה אנחנו בדיוק חוששים. אין לנו בקרה על הדברים האלה, אנשים יכולים להכניס כל מה שהם רוצים וכל מיני דברים. המכשיר עצמו, ברגע שמשתמשים, לא משנה באיזה אופן, הוא מכשיר שנעשה מסוכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
איסור על שיווק סיגריות אלקטרוניות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים