שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עלייה שלישית בתוך כשנה: תעריף המים הבסיסי צפוי להתייקר בינואר בכ-4%

  מועצת רשות המים תפרסם בשבוע הבא שימוע ציבורי לקראת עלייה מתוכננת של תעריפי המים. זהו עדכון תקופתי חצי שנתי, כאשר האחרון נרשם ביולי

  מועצת רשות המים תפרסם בשבוע הבא שימוע ציבורי לקראת עלייה מתוכננת של תעריפי המים לינואר הקרוב. מדובר בעדכון תקופתי חצי שנתי, כאשר העדכון האחרון נרשם בחודש יולי.

   

  בדרך לשימוע: תעריף המים צפוי להתייקר בתחילת יולי ב-1.2%

  תעריפי המים יתייקרו ב-4.56%

   

  לפי נתוני רשות המים, התעריף לכמות מוכרת (התעריף הנמוך, שמיוחס ל-7 מ"ק מים לתושב) צפוי לעמוד על כ-7.37 שקל למ"ק, זאת במקום כ-7.08 שקל למ"ק כיום, כלומר עלייה של כ-4%. התעריף לכל כמות נוספת (התעריף הגבוה) צפוי לעמוד על כ-13.45 שקל למ"ק, זאת במקום כ-13.15 שקל למ"ק כיום, עלייה של כ-2.3%.

   

  ההתייקרות תהיה השלישית במספר בפרק זמן של 12 חודשים: בינואר 2019 נרשמה עלייה של כ-4.13% ואילו ביולי האחרון נרשמה התייקרות נוספת של כ-1.2% - מה שאומר שככל שהשימוע ישאר ללא שינוי, בין ינואר 2019 לינואר 2020 תירשם עלייה של כ-11.5% בתעריף המים הנמוך הבסיסי.

  התייקרות שלישית בשנה. מונה מים (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  התייקרות שלישית בשנה. מונה מים(צילום: צביקה טישלר)

  ברשות המים טוענים שתעריפי המים חייבים לשקף את עלותם האמיתית, וזו החדשה נדרשת בעיקר בשל "המשך ביצוע ההשקעות המשמעותיות הנדרשות במשק המים הארצי (חברת מקורות), והכרה במתקני טיהור שפכים מתקדמים יותר לטיפול המפחית את הסיכונים הסביבתיים של תוצרי הטיהור (לטיפול שלישוני)".

   

  עוד אומרים שם כי "המשך התייעלות תאגידי המים והביוב מיתנה את העלייה הצפויה בתעריפים, ולכן העלאה מתונה זו מתבצעת בשים לב למצב משק המים ולהשקעות הנדרשות במשק המים הארצי".

   

  צפו באולפן ynet: ישראל מתייקרת (ארכיון)    (צילום: אלי סגל)

  צפו באולפן ynet: ישראל מתייקרת (ארכיון)    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: צביקה טישלר
  עוד התייקרות. מונה מים
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים