שתף קטע נבחר

להוכיח שאגו לא ימנע אחדות: כך ויתר לפיד על הרוטציה

מס' 2 בכחול לבן הפתיע כשהודיע שהוא מוותר על הרוטציה על ראשות הממשלה עם גנץ. לפי גורמים במפלגה, ההחלטה התקבלה אחרי ויכוחים פנימיים רבים. אין לה משמעות מעשית, אך היא תשמש נשק הסברתי

 

 

אחרי שהתעקש על הרוטציה במהלך שתי מערכות הבחירות האחרונות, הודיע היום (ה') במפתיע מס' 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, כי הוא מוותר עליה לטובת האפשרות שתקום ממשלת אחדות. ההחלטה הזו התקבלה לפי גורמים ברשימה אחרי ויכוחים פנימיים רבים.

 

הגורמים בכחול לבן טענו כי לפיד החליט להסיר את סוגיית הרוטציה מסדר היום הפנימי של המפלגה, כיוון שהיא נתפסה כנקודת התורפה במאמץ להרכיב את הממשלה הבאה. מאז ההחלטה על הקמת כחול לבן ישנם ויכוחים בתוך המפלגה האם הרוטציה מועילה או פוגעת.

 ישיבת סיעה כחול לבן  (צילום: AFP)
"הרבה יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם". לפיד וגנץ בישיבת הסיעה היום(צילום: AFP)

בני גנץ יאיר לפיד (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)
מס' 3 בכחול לבן, משה (בוגי) יעלון, אף קרא בשיחות פנימיות לבטל את הרוטציה. אולם בכל פעם שהיה ניסיון כזה הודיע היו"ר בני גנץ כי "הסכמים יש לכבד" - וכי לפיד הוא שותף ראוי במאבק להחלפת ממשלת נתניהו.

 

"בשביל ממשלת אחדות אני מוותר על הרוטציה", הסביר היום לפיד את החלטתו, שהדגיש כי הוויתור הוא רק בתנאי שתקום ממשלת אחדות. "לא תהיה רוטציה של שלושה אנשים, זה לא רציני, ניהול מדינה זה עניין רציני. הרבה יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם. שלא יהיו בחירות. שהמדינה הזו תתחיל תהליך של ריפוי. של איחוי פצעים. של שינוי סדרי עדיפויות", הוא הוסיף.

ישיבת סיעה ליכוד (צילום: AFP)
ניהל קמפיין "על הראש" של לפיד. נתניהו(צילום: AFP)

אלא שמסתבר כי ההחלטה לא התקבלה במנותק מהקמפיין שהוביל נתניהו "על הראש" של לפיד. נתניהו האשים אותו שוב ושוב כי הוא זה שמסכל את הקמת ממשלת אחדות, כיוון שממשלה כזו מונעת מלפיד לממש את הסכם הרוטציה שלו עם גנץ.

 

בכך שהסיר את הנושא מסדר היום, לפיד הגיב למעשה לטענה זו של נתניהו. להכרזה של לפיד אין משמעות מעשית, בגלל שאיש לא האמין כי תיתכן רוטציה בתוך רוטציה. מדובר אם כן בנשק הסברתי, שמטרתו להראות כי ענייני אגו או נושאים אישיים לא ימנעו הקמת ממשלת אחדות עם הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ויתר על הרוטציה. לפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים