שתף קטע נבחר

WeWork מקפיאה פרויקטים של מתחמי מגורים משותפים בישראל

החברה, שמצויה במשבר ניהולי במטה בארה"ב, לא תממש את תוכניותיה להקים מתחמי מגורים משותפים בת"א ובירושלים במודל WeLive, במסגרתו לצד חדרי שינה יחידות דיור יכללו גם חללים ציבוריים משותפים

בגלל המשבר בחו"ל: ענקית חללי העבודה המשותפים WeWork, שקידמה בעבר פרויקטים להקמת חללי מגורים משותפים בישראל בשיתוף עם יזמי נדל"ן, מקפיאה את תוכניותיה. זאת על רקע הכישלון בהנפקת החברה בבורסה בניו יורק והדחת מנכ"ל החברה ומייסדה, אדם נוימן, שישמש יו"ר בלבד.

 

הלחצים עשו את שלהם: אדם נוימן יפרוש מתפקיד מנכ"ל WeWork

עכשיו זה רשמי: WeWork החליטה לדחות את ההנפקה

התפוצצות בועה? מייסדי WeWork ממשיכים להנפקה - בניגוד לדעת סופטבנק

 

בשנה האחרונה פורסם כי WeWork החלה לבחון אפשרות להקמת מתחמי מגורים משותפים בקונספט WeLive במספר מוקדים בישראל, שניים מהם בתל אביב ואחד בירושלים. הנושא אף נבדק בוועדות התכנון על מנת לאשר את יעוד המגורים למתחמים אלה.

wework (צילום: shutterstock)
המשבר הניהולי במטה בניו יורק נותן את אותותיו. WeWork(צילום: shutterstock)

כך, למשל, בסוף 2018 שכרה WeWork מקבוצת עזריאלי 15 אלף מ"ר של משרדים בפרויקט עזריאלי טאון בדרך בגין בתל אביב, המצוי בבנייה. בהמשך התברר כי באותו המתחם נבחנת, בתמיכת עיריית תל אביב, הקמה של חללי מגורים משותפים שיחידות הדיור בהם כוללות מלבד חדר שינה גם חללים ציבוריים משותפים.

 

במודל מגורים שיתופי זה תמך ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, באופן מוצהר במספר הזדמנויות. בקבוצת עזריאלי מסרו היום כי חללי מגורים משותפים במתחם עזריאלי טאון אינם על הפרק, וכי מבחינת עזריאלי, WeWork חתומה עמה על השכרת שטחי משרדים כמתוכנן. מתחמם מגורים משותפים נוסף בחנה החברה להקים ברחוב שוקן בתל אביב.

 

 

בנוסף, בסוף 2018 פורסם כי מתחם חללי מגורים משותפים בירושלים, ש-WeWork בחנה להקים בבניין המשביר בעיר, קיבל אור ירוק; כאשר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את התוכנית של בעלת הבניין - חברת הכשרת הישוב שבשליטת עופר נמרודי - אשר כללה תוספת 98 דירות. WeWork שוכרת מהכשרת הישוב שטחים, בהם היא מפעילה חללי עבודה משותפים, ובחנה אפשרות להפעלת מתחם מגורים במקום.

 

כיום מתחם חללי המגורים היחיד של החברה מצוי בניו יורק. עם זאת, בסביבת החברה מבהירים כי לא צפויים צמצומי שטחים במתחמי העבודה המשותפים בישראל, שכוללים 11 מתחמים פעילים. מתחם נוסף שעתיד לקום בצומת גהה בפתח תקווה בבניין שלם בבעלות אמפא נדל"ן, צפוי להיפתח כמתוכנן במהלך 2020.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המשבר בארה"ב משפיע. WeWork
צילום: shutterstock
מומלצים