שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ח"כ ביטן על מועד החזרת המנדט: "נתניהו קיבל עצה לא טובה"

  חבר הליכוד אמר בריאיון לאולפן ynet כי ההבטחה של נתניהו להחזיר במהירות את המנדט לנשיא היא "עצה לא טובה - תחזיר מתי שאתה רוצה, עכשיו מבלבלים את המוח". על הפריימריז: "עוד עצה שגרמה נזק". על היעדרות הפרקליטה מהשימוע של רה"מ: "פגע בתחושת הצדק, הביקורת משמאל משתקת"

   

   

  ביטן    (צילום: ירון ברנר)

  ביטן    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ח"כ דוד ביטן (הליכוד) טען היום (ב') בריאיון לאולפן ynet שהפרקליטה ליאת בן ארי "הייתה צריכה להיות בשימוע של נתניהו", אמר שרעיון הפריימריז לא היה ספין אלא "עצה לא טובה שרה"מ קיבל", וגם יצא נגד ההבטחה להחזרת המנדט במהירות: "מה אתה אומר שתחזיר מהר? תחזיר מתי שאתה רוצה. אולי נחזיר אותו אפילו לפני הזמן". צפו בריאיון.

   

  דוד ביטן (צילום: אבי מועלם )
  (צילום: אבי מועלם )

   

  לאחר שאמר כי היעדרותה של המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי, מהשימוע של ראש ממשלה היא "פגיעה בצדק", אך מיהר להבהיר כי הוא "לא מאשים אותה", התייחס ביטן לחשיפה של שר החוץ ישראל כץ, שאמר כי הרמטכ"ל הוא זה שהחליט לבטל את הסרת העמימות מעל פעולת צה"ל לסיכול מתקפת הרחפנים האיראנית מסוריה.

   

  "ראש הממשלה לא עושה את הדברים על דעת עצמו", אמר ביטן, "הוא לא קם בבוקר והולך לתקשורת ואומר את מה שהוא אומר. ודאי שיש תמיכה של גורמים מקצועיים, וזה הוכח. הביקורת של השמאל מיותרת".

   

  השר כץ חשף: הרמטכ"ל יזם את הסרת העמימות    (צילום: ירון ברנר)

  השר כץ חשף: הרמטכ"ל יזם את הסרת העמימות    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  - מה שהשר כץ עשה זו חשיפה מתוך הקבינט.

  "אם הוא אמר כנראה שאין בעיה עם זה".

   

  מה אתה חושב על ההתקפות של כחול לבן בנושא הזה לפני הבחירות?

  "כחול לבן מברברים יותר מדי בזמן שהם יודעים את האמת. לפיד היה בקבינט, גנץ היה רמטכ"ל. הם אמרו את הדברים כי היה להם נוח מבחינה פוליטית בתקופת בחירות".

  חצי חצי ישראל כץ ואביב כוכבי (צילום: מוטי קמחי)
  "אם כץ אמר, אז אין בעיה"(צילום: מוטי קמחי)

  -אז הם השתמשו בזה לצורך הבחירות, ולא רה"מ נתניהו?

  "גם עכשיו, כשראש הממשלה אומר שיש בעיה בנושא ההתעצמות האיראנית, הם אומרים שזה שטויות".

   

  -מצד שני, לפני הבחירות נתניהו אמר שהמצב מצוין ופתאום אנחנו במצב חירום. איך זה קרה?

  "מטפלים בבעיה האיראנית כל הזמן, אבל הייתה התפתחות בחודש וחצי האחרונים בנוגע לכל מה שקורה בצמוד לגבול שלה ומה שקרה בסעודיה. לכן הם יכולים לעשות שטויות. על זה מדברים, ואלה ההתפתחויות".

   

  בנוגע לפריימריז שנתניהו שקל לקיים במפלגה, ביטן ציין כי הוא התנגד לכך. "אין בזה צורך. העצה שראש הממשלה קיבל הייתה מיותרת, לא נכונה וגם גרמה לו נזק". ביטן לא חשף את זהות אותו יועץ או יועצים, אך התעקש: "זה לא היה ספין, ולא כדי להפיל אף אחד. אותם יועצים שנתנו עצה לא טובה מנצלים עכשיו את מה שגדעון סער עשה כדי להוכיח שהם צדקו".

   

  -רה"מ באמת התכוון לקיים פריימריז?

  "לא היינו צריכים את זה. אנחנו צריכים להרכיב ממשלה ולהתמודד עם מה שקורה ולא להתעסק במשך חודש שלם בעניינים פנימיים. אף אחד לא ערער על המנהיגות שלו, לא מעניין אם ח"כ מסוים מדבר עם מישהו, אלא מה שמעניין זה הליכוד כגוש אחד. בעניין הזה אף אחד לא יעשה שום צעד".

  הרמת הכוסית של מפלגת הליכוד (צילום: שאול גולן)
  על גדעון סער: "שיהיו פריימריז, שיתמודד"(צילום: שאול גולן)

  -למה נתניהו לא מרגיש בטוח בליכוד?

  "זה מה שמייעצים לו, זה לא הוא בעצמו. כחול לבן מנסה יחד עם ישראל ביתנו לפגוע בלגיטימיות של ראש הממשלה להיות מנהיג הליכוד והמועמד לראשות הממשלה, ולכן הוא מגיב".

   

  אף שהשר כץ אמר אתמול על סער כי "לא לגיטימי להתמודד עכשיו מול נתניהו", ביטן חושב אחרת. "ברגע שיש פריימריז, זה לגיטימי. כל אחד יכול להגיש מועמדות. לא היה לו שום סיכוי, אבל לגיטימי להתמודד". לדברי ביטן, המהלך שעשה סער - שחשף את רצונו להתמודד על ראשות הליכוד - לא פוגע במפלגה אלא "מוכיח שהיא דמוקרטית". 

    

  -מה זה אומר? לחפש עריקים בכחול לבן?

  "אני לא מנהל את המו"מ, אני לא יודע מה הם עושים. אבל אפשר לעשות כל מיני דברים, צריך לעבוד מאחורי הקלעים. את זה לא עושים כרגע, לא עושים מספיק. אי אפשר לנהל מו"מ באופן פורמלי. בסוף תקום ממשלת אחדות, תוצאת הבחירות מראות שאי אפשר להקים ממשלה בלי הליכוד. נניח שכחול לבן יקימו ממשלה - עם מי הם יקימו אותה?  אם זה בלי הליכוד - תוך חצי שנה יש בחירות. הם לא יחזיקו מעמד והם צריכים לרדת מהעץ, נתניהו כבר ירד ממנו ואמר שהוא מסכים למתווה הנשיא".

   

  -אפשר בלי בלוק הימין או שאי אפשר?

  "הבלוק לא מעניין. בשכונה היינו קוראים לזה "סיפורי פוגים". הבעיה הכי גדולה היא שכולם מדברים האפשרות של בחירות באות. כל עוד לא ידברו על זה ויהיו מעשיים, זה ייגמר צ'יק צ'ק".

   

  -הכל נתון למו"מ? כולל הגוש?

  "אני לא יודע. גם לצד השני יש גוש, רק הוא לא מדבר על זה. יש לו את העבודה ומרצ, מה נראה לך, שהוא לא ידאג להם?".

   

  -החשש של רה"מ הוא שהנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על מישהו שהוא לא נתניהו ולא גנץ. אתה רואה תסריט כזה?

  "זה תלוי בנשיא. אני לא רואה את זה קורה כרגע, בואו נראה מה הוא יעשה".

   

  לדברי ביטן, ההבטחה של נתניהו להחזרת המנדט לנשיא המדינה במהירות היא "גם עצה לא טובה שהוא קיבל - למה אתה אומר שתחזיר מהר? תחזיר מתי שאתה רוצה, עכשיו מבלבלים את המוח". עם זאת הוא הוסיף: "אנחנו נחזיר את המנדט, אין ספק. אולי עוד לפני הזמן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים