שתף קטע נבחר

הישורת האחרונה: עצרת הסליחות הענקית בכותל

המוני מאמינים מרחבי העולם היהודי כולו נשאו את התפילות והפיוטים המיוחדים של "הימים הנוראים" בפעם האחרונה לשנה זו. אמש התקיימה העצרת המרכזית ברחבת הכותל המערבי, בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורבבות מתפללים: "באנו להתפלל ולהרגיש קירבה"

 

אחרי כמעט 40 יום של סליחות – הגיעה ההזדמנות האחרונה: המוני מאמינים מרחבי העולם היהודי נושאים את התפילות והפיוטים המיוחדים של "הימים הנוראים" בפעם האחרונה לשנה זו, לקראת שיאם של ימי הדין שיחלו היום (ג'), יום הכיפורים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

עצרת הסליחות המרכזית החלה בחצות, כפי המסורת, ברחבת הכותל המערבי בירושלים, בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והראשון לציון יצחק יוסף, ובהשתתפות רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ' וראש העיר ירושלים, משה ליאון. רבבות בני אדם מלאו את רחבת הכותל המערבי וסביבותיה, באירוע השנתי הנחשב לגדול ביותר באתר הקדוש - שהעברנו במלואו בשידור חי.

 

  (באדיבות הקרן למורשת הכותל)
כך זה היה נראה בכותל(באדיבות הקרן למורשת הכותל)

 

קצת קודם לאירוע בכותל, קיימה עיריית ירושלים עצרת סליחות שבה נכחו כ-4,000 איש בכיכר ספרא, בדרכם לכותל המערבי. באירוע הופיעה תזמורת ירושלים מזרח מערב בניצוחו של מאסטרו תום כהן, והזמרים איציק קלה, נרקיס, יוסי אזולאי ומשה גיאת, עם הפייטנית והיוצרת נטע אלקיים - וזוכת העונה הרביעית של The voice ישראל, ספיר סבן. 

 

 

בני עדות המזרח מזמרים בהכנעה "חטאנו לפניך, רחם עלינו", האשכנזים מתחננים בפעם האחרונה "שמע קולנו, חוס ורחם עלינו" – והכול מכינים עצמם נפשית ופיזית, בחשבון נפש ועם הרבה אוכל, לתפילת "כל נדרי" שתפתח את היום הנורא והקדוש ול-25 שעות של צום (היכנסו כאן כדי ללמוד להתמודד עם הצום ).  

 

החל משלישי בערב ועד צאת הכוכבים שלמחרת (יום רביעי), יש להימנע ממאכל, ממשתה, מנעילת נעלי עור, מרחיצה וסיכה וכן מקיום יחסי מין. עם סיום יום הכיפורים לאחר תפילת "נעילה", בתקיעת שופר, מתוך אווירה של שלמות טהרה, נהוג "להזדרז במצוות" ולהתחיל לבנות עוד באותו הלילה את הסוכה, לקראת החג בשבוע הבא.

 

  (צילום: יאיר גונן )
(צילום: יאיר גונן )

 

  (צילום: גילעד פילבר)
הכותל התמלא עד אפס מקום(צילום: גילעד פילבר)

 

 


פורסם לראשונה 07/10/2019 15:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עזרא לנדאו, איגוד רבני קהילות
האירוע הכי גדול בשנה
צילום: עזרא לנדאו, איגוד רבני קהילות
מומלצים