שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות פרשת נעמה יששכר: "חוששים מאוד לטוס דרך מוסקבה"
  סוכני נסיעות מספרים כי מטיילים המודאגים מהקונקשן פנו אליהם מאז מתן גזר הדין לנעמה יששכר. "אם הייתי מזמינה היום - לא הייתי טסה דרך רוסיה", אומרת מטייל, ואחר מזכיר ש"זה מפחיד, אבל לישראלים יש זיכרון קצר". אלקין: "עד שנעמה לא תשוחרר - שכל אחד יחשוב אם הוא רוצה לנסוע משם"

  מעצרה של נעמה יששכר במוסקבה, במהלך עצירת ביניים בטיסה מהודו לישראל, ובעיקר עונש המאסר החמור שהושת עליה - מעורר חשש בקרב ישראלים רבים שבחרו לטוס למזרח הרחוק ודרום אסיה באמצעות חברת התעופה הלאומית של רוסיה, אירופלוט. סוכני נסיעות בישראל מספרים כי קיבלו טלפונים מישראלים מודאגים, אולם עד כה טרם נרשמו ביטולים. "אם אנשים עדיין בוחרים לטוס דרך טורקיה, אין כל סיבה לחשוש מטיסות דרך מוסקבה", אמר סוכן נסיעות, "לישראלים יש זיכרון קצר".

   

  אמה של נעמה יששכר על אופציית הסגרת ההאקר

  אמה של נעמה יששכר על אופציית הסגרת ההאקר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כליאת הישראלית ברוסיה - סיקור נרחב:

  עורך הדין: "הסגרת ההאקר תסבך אותנו"

  נעמה בביקור אמה בכלא: "תודה על התמיכה"

  "תוציאו אותי מהר": יומן הכלא של נעמה

  "תחושה של חיית אדם": הצצה לכלא הרוסי

   

  פעילותה הענפה של חברת אירופלוט ביעדים רבים בדרום-מזרח אסיה גרמה לכך שהיא הפכה לפופולרית מאוד בקרב ישראלים שיוצאים לטיול הגדול אחרי הצבא. בחודש ספטמבר הפכה מוסקבה לאחד משלושת היעדים המובילים מנתב"ג לטיסה ראשונה, עם יותר מ-71 אלף נוסעים. במקום הראשון נמצאת איסטנבול, שמובילה בטיסות המשך מנתב"ג (יותר מ-104 אלף נוסעים) ובמקום השני עומד נמל התעופה בקייב, בימים שבהם נוהגים חסידי רבי נחמן לפקוד את קברו באוקראינה (עם מעל 79 אלף נוסעים).

   

  נעמה יששכר עצורה כלא רוסיה על סחר סמים החזקת סמים שדה תעופה העברה מ הודו ()
  נעמה יששכר

  יפה יששכר אמה של נעמה יששכר (צילום: נועה לביא, ynet ו״ידיעות אחרונות״)
  יפה יששכר, אמה של נעמה(צילום: נועה לביא, ynet ו״ידיעות אחרונות״)

  נעמה יששכר עצורה כלא רוסיה על סחר סמים החזקת סמים שדה תעופה העברה מ הודו ()
  חשש לטוס לרוסיה. נעמה יששכר

  גלית תמריא בחודש הבא להודו דרך מוסקבה. "בחרתי לטוס מרוסיה רק בגלל המחיר שהיה הזול ביותר", אמרה. היא סיפרה כי כעת היא מעט חוששת מהנחיתה ברוסיה. "אם הייתי צריכה להזמין כרטיס טיסה היום, לא הייתי טסה דרך רוסיה", אמרה. "אין לי אפשרות לבטל, כבר שילמתי, אז אני מקווה שיהיה בסדר".

   

  הקלטה: נעמה מעט אחרי המעצר בנמל התעופה

  הקלטה: נעמה מעט אחרי המעצר בנמל התעופה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   

  אביה של נעמה בפנייה לנתניהו

  אביה של נעמה בפנייה לנתניהו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אלון קורן מרעננה, שימריא בסוף השבוע להונג קונג דרך מוסקבה חש מנגד ביטחון מלא. "אני לא פוחד כי אין שום סיבה שיעצרו אותי. המקרה שקרה עם נעמה מפחיד, אבל היא גם אשמה בזה שהיה לה סמים בתיק".

   

  טיסה להונג קונג זולה ב-230 דולר

  הבחירה בטיסה עם עצירת ביניים בדרך למזרח מובנת כאשר בוחנים את מחירי הכרטיסים. כך לדוגמה טיסה ישירה לניו דלהי באמצעות חברת "אייר אינדיה" בחודש הבא תעלה בממוצע כ-380 דולר בזמן טיסה של שבע שעות, אך טיסה באמצעות חברת "אירופלוט" דרך מוסקבה תנוע סביב מחיר ממוצע של 330 דולר בזמן טיסה של כ- 12 שעות. הטיסה הזולה ביותר שמצאנו לדלהי עולה 325 דולר, באמצעות חברת התעופה "אוקראיין אינטרנשיונל" דרך קייב, אך זמן טיסה כולל של כ-17 שעות הופך אפשרות זאת לבלתי אטרקטיבית.

  מטוס מטוסים חברת אירופלוט נמל התעופה רוסיה מוסקבה (צילום: shutterstock)
  נמל התעופה שרמטייבו, שבו נעצרה נעמה במהלך עצירת ביניים מהודו(צילום: shutterstock)

  מטוס מטוסים חברת אירופלוט נמל התעופה מוסקבה (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  טיסה להונג קונג תעלה בחודש הבא בטיסה ישירה עם אל-על (10 שעות) כ-620 דולר, אולם באמצעות עצירת ביניים במוסקבה עם "אירופלוט" ניתן להפחית את מחיר הטיסה לכ-390 דולר עם זמן טיסה של 17 שעות. טיסה לאחד היעדים הפופולריים במזרח הרחוק, וייטנאם, שבמכל מקרה תחייב עצירת ביניים בדרך, תעלה בחודש הבא כ-560 דולר דרך מוסקבה. טיסות דרך נמלי תעופה אחרים יעלו החל מ-620 דולר.

   

  יריב פישר, מנכ"ל חברת פלייאיסט המתמחה בטיסות וחבילות נופש למזרח הרחוק, אמר כי מאז מעצרה של יששכר מעדיפים ישראלים רבים שלא לטוס דרך מוסקבה. "הנושא של נחיתה במוסקבה עולה בימים האחרונים בשיחות שלנו עם לקוחות בטלפון. אנשים חוששים מאוד, אך יחד עם זאת עדיין לא קבלנו בקשות לביטולים", אמר פישר.

   

  הוא הוסיף: "טיסה דרך מוסקבה אמנם מאריכה את הטיסה בלפחות ארבע שעות בכל כיוון למזרח, ולפעמים יש עוד כמה שעות של המתנה בשדה התעופה, אבל מצד שני זה מוזיל את הטיסה בצורה משמעותית מאוד".

   

  השר אלקין: "המפתחות בידי הרוסים, נמשיך לעשות הכול"

  השר להגנת הסביבה זאב אלקין (הליכוד) התייחס הבוקר לפרשת נעמה יששכר ואמר בריאיון לכאן רשת ב': "המפתחות בידי הרוסים. אנחנו עשינו ונמשיך לעשות הכל כדי שהיא תשתחרר כמה שיותר מהר". לדבריו, "ברור שהסיפור הזה הוא לא סיפור פלילי רגיל, אלא יש פה דברים מעבר".

   

  לשאלה האם כדאי לישראלים לא להגיע לרוסיה בתקופה הזאת, השיב אלקין: "שכל אחד יעשה את השיקול לעצמו. אמרתי את עמדתי, וזו גם עמדה ישראלית רשמית - לגבי חוסר מידתיות מוחלט בענישה ובניהול המשפט של נעמה. אני חושב שכל אחד צריך לשאול את עצמו אם הוא רוצה למצוא את עצמו במצב הזה, היום זה סמים, מחר זה משהו אחר. אתה יכול למצוא את עצמך בסיטואציה מאוד לא נעימה בלי להבין מה קורה. שכל אחד יחליט לעצמו. אין איזו אזהרת מסע, כל מי שמסתכל בסיפור - עד שהוא לא נגמר בשחרור של נעמה - צריך לשאול את עצמו מה קרה כאן".

   

  לשאלה האם ישראל יכולה לבטל את הסגרתו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב השיב אלקין: "מבחינה משפטית זה בלתי אפשרי. יש פסיקה של בית המשפט העליון. בקשת ההסגרה הרוסית לא עומד בשום קריטריון משפטי, ולכן מבחינת עמדת הגורמים המשפטיים אין שום היתכנות משפטית לבטל את ההסגרה. לכן באיזשהו שלב הוא יוסגר לארה"ב. זה לא נושא שהוא לדרג מדיני".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים