שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פחות טרטור: פיילוט ברשות המיסים למיזוג בין אגפי מע"מ ומס הכנסה

  אחרי 43 שנות הפרדה: הרשות שכרה משרדים ברעננה, ותבצע בעיר איחוד ניסיוני כבר בשנה הקרובה. המהלך, שיביא לאיחוד בין 5,500 עובדים, הוכנס להסכם השכר האחרון כך שלא צפויה התנגדות מצד העובדים, לפחות בשלב הראשון

  מהלך דרמטי ברשות המיסים. מנהל הרשות ערן יעקב ובכיריה מקדמים ביצוע מהלך ראשון לקראת איחוד מלא של 3,500 עובדי אגף מס הכנסה, וכ-2,000 עובדי אגף מס ערך מוסף.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  45% מהשכירים מעולם לא ביקשו החזרי מס - ומיליארדי שקלים מחכים

  יש לכם מה להצהיר? כך תפעלו נכון מול רשות המיסים

  לא עושה לייק: כך רשות המיסים מאתרת מעלימי מס ברשתות

   

  המהלך, שמגעים בעניינו מתקיימים כבר שנים וחלקים בו סוכמו עוד תחת מנהל הרשות הקודם משה אשר, הוכנס להסכם השכר האחרון עם עובדי רשות המיסים, כך שלא צפויה התנגדות של העובדים, לפחות בשלב הראשון.

  מנהל רשות המסים ערן יעקב על רקע משרדים של מס הכנסה (צילומים: אוהד צויגנברג, דנה קופל)
  מנהל רשות המיסים, ערן יעקב(צילומים: אוהד צויגנברג, דנה קופל)
   

  המטרה היא לייעל משמעותית את עבודת הרשות. הייעול יהיה, לדברי מנהליה, בשתי החזיתות של עבודתה: איחוד בפעולות האכיפה, הפשיטות על עסקים והחקירות של חוקרי מס הכנסה ומע"מ - שיפעלו לראשונה יחד מתחילת החקירה ועד סופה, במסגרת איתור וחקירת חשודים בהעלמות מס; וכן הקלה ניכרת לאזרחים הנדרשים לטפל כיום בענייניהם בנפרד במשרדי פקיד השומה האזורי של מס הכנסה ובמשרדי מס ערך מוסף. הטיפול יאוחד, ולא יצריך פתיחת תיקים וחישובי מס בנפרד.

  צפו: מנהל רשות המסים בריאיון מיוחד על המלחמה בהון השחור    (צילום: אורי דוידוביץ)

  צפו: מנהל רשות המסים בריאיון מיוחד על המלחמה בהון השחור    (צילום: אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע שקידום פיילוט ראשוני של המהלך, שיסיים הפרדה של 43 שנה בין מערכי מע"מ ומס הכנסה, נכנס להילוך גבוה, ושבימים האחרונים שכרה הרשות משרדים ברעננה כדי לבצע בעיר איחוד ראשוני כבר במהלך השנה הקרובה.

   

  האיחוד נועד לייעל את העבודה

  אגף מס הכנסה מטפל בכל הקשור לתשלומי מס על הכנסה מעבודה ומעסק, הוצאת אישורים לתיאומי מס, ביצוע חישובי ניכויים של הוצאות מותרות, תשלום מיסים בשוק ההון, קיזוז הפסדים בעסקים ובשוק ההון משנים קודמות, גביית חובות מס, תשלום החזרי מס למי ששילמו יותר מהנדרש, וביצוע חקירות מודיעין ובשטח לגילוי משתמטים ממס ומשלמי שכר "בשחור", ללא דיווח לרשויות המס.

   

  אגף מס ערך מוסף מטפל בגביית המס על צריכה של מוצרים ושירותים בארץ, למעט על ירקות ופירות ושירותי תיירות. האגף אוכף את הפטורים כך שלא ינוצלו לרעה, ובעיקר את הפטור ממע"מ באילת.

   

  מס ערך מוסף הונהג לראשונה בצרפת בשנות ה-60. בישראל הוא הונהג ב-1976 בשיעור של 8% ומאז שונה שיעורו פעמים רבות, וכיום הוא עומד על 17%. כל 1% מע"מ שווה בשנה גבייה של 6 מיליארד שקל, ועבודת האגף לאחרונה עוסקת בעיקר באיתור החומקים מתשלום המס ומגישי חשבוניות פיקטיביות, כדי לקבל החזרי מס.

   

  איחוד האגפים נועד לייעל את עבודתם. ואם העובדים חוששים שהמהלך יביא בעתיד לפיטורים בהם, בהנהלת הרשות אמרו אתמול שאין כל כוונה לפטר בעתיד עובדים עקב המהלך, וכי הפיילוט יבהיר שאין מקום לצמצומים, אלא רק לייעול המערכת.

   

  דוברת הרשות אישרה כי התקבלה החלטה לערוך פיילוט ראשון וכי "נשכרו משרדים ראשונים בהיקף רחב ברעננה. מטרת האיחוד העתידי היא אחת: ייעול משמעותי של המערכת – הן בפעולות האכיפה של הרשות והן במתן השירותים לאזרחים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילומים: אוהד צויגנברג, דנה קופל
  מנהל רשות המיסים, ערן יעקב
  צילומים: אוהד צויגנברג, דנה קופל
  מומלצים