שתף קטע נבחר

אחרי האשפוזים, ארומה ת"א מחליפה את כל מוצרי הטונה: "לא לוקחים סיכון"

פרסום ראשון: לאחר ששני סועדים שאכלו טונה בסניף הרשת בדרך בגין בת"א אושפזו, אחת מהן במצב קשה, החלה הרשת באיסוף והחלפה של כלל מוצרי הטונה בכל הסניפים, וסגרה את אותו הסניף. עדן, שסעדה בסניף בקניון גינדי tlv: "אכלתי כריך חביתה, והקאתי כל הלילה"

 

 

ריקול לטונה, אחרי ששני סועדים אושפזו: ארומה תל אביב מבצעת איסוף והחלפה של כלל מוצרי הטונה בכל סניפי הרשת. כך נודע ל-ynet. בנוסף, החליטה הרשת לסגור עד הודעה חדשה את הסניף בדרך בגין בתל אביב. אתמול פורסם כי שניים אושפזו לאחר שאכלו כריך טונה בסניף המדובר, וכי אחת הסועדות - בת 41 - נמצאת במצב קשה מאוד. אותה אישה, שירי פורר, שוחררה בינתיים מבית החולים איכילוב. "אני בעיקר מזועזעת מהתגובה של הרשת שניסתה לגלגל את זה עליי ומקווה שהם יעשו בדק בית. אני בינתיים גמרתי עם טונה", אמרה.

 

זו הטונה שבה השתמשה ארומה ת"א

 

הבוקר החליטו ברשת להקשיח את הטיפול במשבר ולכל הסניפים הועברה הנחיה שלא למכור מוצרי טונה עד שספק הטונה יבצע החלפה מלאה של המוצר בכל הסניפים, בנוסף, כאמור, הסניף ממנו נמכרו המוצרים בדרך בגין ייסגר ללא מגבלת זמן. הבוקר הגיעו לסניף הסגור נציגי משרד הבריאות על מנת לקחת ממצאים. בשעה 12:00 יתקיים שימוע בלשכת הבריאות תל אביב במעמד נציגי הרשת ונציגי משרד הבריאות.

סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב נסגר לקהל (צילום: מוטי קמחי)
סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב, הבוקר. נסגר לקהל(צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: משרד הבריאות)
הטונה שבה משתמשת ארומה ת"א(צילום: משרד הבריאות)

במשרד הבריאות ציינו כי דגימות נלקחו מהדג (טונה) שהיה בשימוש למעבדה ושאר התצרוכת הושמדה. כמו כן נאסר שימוש של משלוח דג חדש (טונה) על ידי משרד הבריאות עד לקבלת תוצאות מעבדה. הטונה שגרמה להרעלת הקיבה בארומה תל אביב היא טונה בשמן קנולה שיוצרה ב-20 באוגוסט ותוקפה פג ב-20 בנובמבר 2020. הסיבות להרעלה אינן ברורות עדיין ויתכן שמדובר בתנאי אחסון לקוי.

 

החלטה זו של רשת ארומה לריקול לטונה ולסגירת הסניף באה עוד קודם לסיום העבודה של חברת הבקרה ששכרה הרשת. "אנחנו רוצים ללכת על בטוח. לא לוקחים סיכון. אם יש חשש שהייתה תקלה בטונה באחד הסניפים – עוצרים הכל עד לבדיקה מקיפה. בריאות הציבור חשובה יותר מכל דבר אחר", אמר ל-ynet אחד מעובדי הרשת שהגיע הבוקר לסניף המדובר בתל אביב.

 

פורר, נשואה ואם לשני ילדים, אושפזה אמש במצב קשה מאוד במחלקה לרפואה דחופה באיכילוב לאחר שחטפה הרעלה מסלט טונה שהזמינה ברשת ארומה סניף דרך בגין בתל אביב. במהלך הלילה היא התאוששה ושוחררה לביתה. "אני עובדת באזור והגעתי לארוחת צהריים בסניף כשהזמנתי בטייק אווי סלט טונה למשרד הסמוך", שחזרה הבוקר. "אכלתי את הסלט תוך 10 דקות מאז שרכשתי אותו ומיד התחלתי להרגיש צריבה בלשון, פנים אדומות ובוערות ונשימה כבדה".

 

"מיד הבנתי שאני חווה תגובה אלרגית חריפה והמנהל שלי לקח אותי למר"ם, שם התמוטטתי ואיבדתי הכרה", סיפרה. "העבירו אותי באמבלונס לאיכילוב תוך כדי פעולות מצילות חיים. לאחר הגעתי לחדר הלם של איכילוב המשיכו פעולות רפואיות שלשמחתי הרבה הביאו להתאוששות מהירה ולאחריה הוחלט לשחרר אותי הביתה במהלך הלילה להמשך השגחה ומעקב. לאורך כל הזמן לא קלטתי כמה המצב שלי היה מסוכן".

משרד הבריאות מוציא לבדיקה מרכיבים מסניף ארומה שנסגר לקהל (צילום: יריב כץ)
פקחי משרד הבריאות בסניף ארומה ת"א בדרך בגין(צילום: יריב כץ)

משרד הבריאות מוציא לבדיקה מרכיבים מסניף ארומה שנסגר לקהל (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

ל-ynet נודע שלקוחה נוספת בשם עדן נפגעה לכאורה מאכילה בסניף אחר של ארומה ת"א וזו אחת הסיבות להכרזה על ריקול לטונה בכל הרשת. עדן, שהייתה בחופשה בתל אביב עם חברות, הגיעה ביום שישי האחרון לסניף ארומה ת"א בקניון גינדי tlv.

 

"אכלתי כריך חביתה. היה לו ריח של דג", היא מספרת. "כל אותו היום הייתי בשירותים. הקאתי והקאתי עד הלילה, ועד היום אני עם בחילות ובקושי אוכלת. החברות שלי רצו להתקשר לאמבולנס. לא רציתי כי קיוויתי שיהיה בסדר ושלא אהרוס לנו את סוף השבוע. האמת שהייתי במצב מזעזע וממש חבל שלא התאשפזתי".

 

בארומה ת"א אמרו הבוקר, לאחר הפרסום ב-ynet: "החלטנו לבצע איסוף והחלפה של מוצרי הטונה בכל סניפי הרשת. לפיכך, היום ומחר ייתכנו שיבושים בסניפי הרשת במכירת מנות מזון המכילות טונה. כפי שהודענו אתמול, מרגע שנודע לנו כי שניים מלקוחותינו אושפזו, שכרנו חברה חיצונית שתבצע בקרה ובדיקת מעבדה על מוצרי המזון שנמצאו בסניף המדובר וברשת כולה. אף שתוצאות המעבדה טרם הסתיימו, החלטנו, כמשנה זהירות, לעצור את מכירת הטונה בסניפים עד להחלפת המוצר במלואו".

שירי פורר ()
שירי פורר

"בנוסף, החליטה הנהלת הרשת לסגור, עד הודעה חדשה, את הסניף ממנו נרכשו המוצרים", הוסיפו בארומה ת"א. "כפי שהודענו אמש - לאחר קבלת תוצאות המעבדה והבדיקה - נפרסמם בשקיפות ובהגינות לציבור הרחב. עד אז, הסניף ממנו נרכשו המוצרים לא ייפתח מחדש. אנו שבים ומדגישים כי לא התפשרנו ולא נתפשר לעולם על איכות וטריות המזון הנמכר בסניפי הרשת. מזון טרי ואיכותי הוא הבסיס לאמון לקוחותינו ואנו מתייחסים לאמון זה ברצינות רבה מאוד".

 

לרשת כמה מנות בולטות עם טונה, בין היתר: ארוחת בוקר ישראלית, כריך טונה בארבעה גדלים, כריך טוניסאי, שני גדלים של סלט טונה ופסטה עם טונה. לכן, נוסף לעלויות הריקול, מדובר בפגיעה במחזור בסניפים.

 

ד"ר דניאל טרוצקי, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) במרכז הרפואי איכילוב ת"א סיפר אתמול כי "המטופלים הגיעו בעקבות תגובה אלרגית חריפה שמקורה בהרעלה מדג טונה אותו אכלו בשם 'הרעלת מזון סקומברואידית'. מיד עם הגעתם הענקנו לשניים טיפול מתאים שמיד הטיב עם מצבם והם החלו להתאושש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
סניף ארומה תל אביב
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים