שתף קטע נבחר

משרד הבריאות על הרעלת הטונה: תוצאות המעבדה מצביעות על אחסון לקוי בסניף

לפי רופאת מחוז תל אביב, תוצאות הבדיקה שנערכו בעקבות ההרעלות בסניף ארומה העלו כי מקור ההדבקה הוא בצורת האחזקה של הטונה. ארומה תל אביב: "נפרסם בשקיפות לציבור תוצאות בדיקה מקיפה שאנו עורכים באמצעות חברה חיצונית"

 

משרד הבריאות הודיע הבוקר (חמישי) כי תוצאות המעבדה הראשוניות הגיעו והן מעידות כי מקור ההרעלות בסניף ארומה המדובר נובע ככל הנראה מאחסון לקוי של טונה באריזה במשקל 2 ק"ג בסניף. עוד נמסר כי המשרד מבצע בדיקות מעבדה נוספות אשר תוצאותיהן יפורסמו בימים הקרובים.

 

לא רק בארומה ת"א: נבדקים מקרי הרעלות טונה ברחבי הארץ

 

ד"ר רבקה שפר, רופאת מחוז תל אביב במשרד הבריאות אמרה כי "על פי תוצאות הבדיקה הראשונות שהתקבלו מסתמן שמקור ההדבקה הוא בצורת האחזקה של הטונה במסעדת ארומה תל אביב. אנחנו ממשיכים לבצע בדיקות מעבדה נוספות ולבדוק את מקרי התחלואה הנוספים. על בעלי המסעדות להישמע להוראות היצרן ולנהלי משרד הבריאות בעת שימוש בעונה כמו גם בכל מוצרי המזון האחרים".

 

משרד הבריאות ציין כי "מסעדות, מטבחים מוסדיים ועסקי מזון אחרים אשר עושים שימוש בטונה לעשות זאת בהתאם לנהלים של המשרד ובהתאם להנחיות היצרן". עוד נמסר כי חקירות אפידמיולוגיות נוספות מבוצעות בכל מקרה של הודעה על הרעלת מזון.

 

מארומה תל אביב נמסר בתגובה: "כפי שהודענו - הסניף שבו אותר הליקוי נסגר עד הודעה חדשה ומנות הטונה בכל רחבי הרשת מוחלפות. אנו עורכים במקביל בדיקה מקיפה באמצעות חברה חיצונית ואת תוצאותיה נפרסם בשקיפות לציבור. עד אז - הסניף לא ייפתח. בריאות הציבור היא הערך העליון ביותר של הרשת ואנו מבטיחים לעשות הכול על מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור שוב".

סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב נסגר לקהל (צילום: מוטי קמחי)
סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

משרד הבריאות מוציא לבדיקה מרכיבים מסניף ארומה שנסגר לקהל (צילום: יריב כץ)
פקח של משרד הבריאות בסניף ארומה(צילום: יריב כץ)

 

אתמול הגיע נציג ארומה תל אביב לשימוע במשרד הבריאות. "במהלך השימוע הוצגו לנציגי העסק הממצאים שעלו בביקורת התברואית ובהם אי עמידה בנהלי משרד הבריאות ואי עמידה בהנחיות היצרן", נמסר אתמול ממשרד הבריאות בתום השימוע. "נציגי העסק הונחו לתקן את הליקויים לפני קבלת אישור לפתיחתו מחדש לציבור. משרד הבריאות ממשיך לבדוק את האירוע ברמה המקומית וברמה הארצית".

 

בארומה תל אביב אמרו אתמול אחרי השימוע: "ארומה ת"א שיתפה פעולה באופן מלא עם נציגי משרד הבריאות, וזאת בנוסף לבקרה העצמאית שהיא מקיימת באמצעות חברה חיצונית. כפי שהתחייבנו - כלל הליקויים שיימצאו יתוקנו ויפורסמו, בתום התחקיר, לציבור הרחב. הסניף שבו אותרו הליקויים נסגר על ידנו מיד עם היוודע דבר האירוע, והוא יישאר סגור עד הודעה חדשה".

 

ההרעלה ביום שלישי הובילה להחזרה יזומה של כל מוצרי הטונה בסניפים, אך ברשת ניסו להרגיע את הלקוחות. בסניפים השונים של ארומה תל אביב ניסו לספק הסברים ללקוחות המודאגים, ואומרים שמדובר במקרה נקודתי.

 

שני סועדים אושפזו בעקבות ההרעלה בסניף ארומה בתל אביב. שירי פורר, אחת הסועדים שנפגעה קשה ושוחררה לאחר קבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל אביב, סיפרה אתמול: "אני עובדת באזור והגעתי לארוחת צהריים בסניף כשהזמנתי בטייק אווי סלט טונה למשרד הסמוך. אכלתי את הסלט תוך 10 דקות מאז שרכשתי אותו ומיד התחלתי להרגיש צריבה בלשון, פנים אדומות ובוערות ונשימה כבדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים