שתף קטע נבחר

הורעלה בארומה ת"א: "אני עם טונה גמרתי"

שירי פורר, שאושפזה במצב קשה מאוד, שוחררה בינתיים מביה"ח. "10 דקות אחרי שאכלתי את סלט הטונה הרגשתי צריבה בלשון. אחר כך התמוטטתי", סיפרה - ותקפה את הרשת. הבוקר נחשף ב-ynet שארומה ת"א מחליפה את הטונה בכל הרשת. תלונות נוספות: "אכלתי כריך חביתה והקאתי, אכלתי כריך טונה ופוניתי למיון"

 

 

 

היא רק רצתה לאכול סלט טונה - ואז איבדה הכרה ואושפזה במצב קשה מאוד: שירי פורר, בת 41, סיפרה על ההתמוטטות ואובדן ההכרה, שהובילו בסופו של דבר לריקול של כל מוצרי הטונה בסניפי רשת ארומה ת"א, ולהחלטה על סגירת אותו הסניף - בדרך בגין בתל אביב - עד הודעה חדשה. פורר הייתה אחת משניים שאושפזו עם תסמיני הרעלת מזון.

 

ההרעלה מטונה, כתבות נוספות

זו הטונה שקונה בארומה ת"א

מה התסמינים ואיך להימנע?

ריקול לטונה, הסניף נסגר  | פרסום ראשון

  

פורר, נשואה ואם לשני ילדים, אושפזה אמש במצב קשה מאוד במחלקה לרפואה דחופה באיכילוב לאחר שחטפה הרעלה מסלט טונה שהזמינה ברשת ארומה סניף דרך בגין בתל אביב. במהלך הלילה היא התאוששה ושוחררה לביתה. "אני עובדת באזור והגעתי לארוחת צהריים בסניף כשהזמנתי בטייק אווי סלט טונה למשרד הסמוך", שחזרה הבוקר. "אכלתי את הסלט תוך 10 דקות מאז שרכשתי אותו ומיד התחלתי להרגיש צריבה בלשון, פנים אדומות ובוערות ונשימה כבדה".

שירי פורר ()
שירי פורר. "מזועזעת מהתגובה של הרשת שניסתה לגלגל את זה עליי"

"מיד הבנתי שאני חווה תגובה אלרגית חריפה והמנהל שלי לקח אותי למר"ם, שם התמוטטתי ואיבדתי הכרה", סיפרה. "העבירו אותי באמבלונס לאיכילוב תוך כדי פעולות מצילות חיים. לאחר הגעתי לחדר הלם של איכילוב המשיכו פעולות רפואיות שלשמחתי הרבה הביאו להתאוששות מהירה ולאחריה הוחלט לשחרר אותי הביתה במהלך הלילה להמשך השגחה ומעקב. לאורך כל הזמן לא קלטתי כמה המצב שלי היה מסוכן. אני בעיקר מזועזעת מהתגובה של הרשת שניסתה לגלגל את זה עליי ומקווה שהם יעשו בדק בית. אני בינתיים גמרתי עם טונה".

 

ל-ynet נודע שלקוחה נוספת בשם עדן נפגעה לכאורה מאכילה בסניף אחר של ארומה ת"א וזו אחת הסיבות להכרזה על ריקול לטונה בכל הרשת. עדן, שהייתה בחופשה בתל אביב עם חברות, הגיעה ביום שישי האחרון לסניף ארומה ת"א בקניון גינדי tlv.

משרד הבריאות מוציא לבדיקה מרכיבים מסניף ארומה שנסגר לקהל (צילום: יריב כץ)
פקחי משרד הבריאות בסניף שנסגר(צילום: יריב כץ)

סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב נסגר לקהל (צילום: מוטי קמחי)
בתוך הסניף הסגור(צילום: מוטי קמחי)

"אכלתי כריך חביתה. היה לו ריח של דג", היא מספרת. "כל אותו היום הייתי בשירותים. הקאתי והקאתי עד הלילה, ועד היום אני עם בחילות ובקושי אוכלת. החברות שלי רצו להתקשר לאמבולנס. לא רציתי כי קיוויתי שיהיה בסדר ושלא אהרוס לנו את סוף השבוע. האמת שהייתי במצב מזעזע וממש חבל שלא התאשפזתי".

 

במקביל, התקבלה תלונה נוספת על אכילת דגים באותו הסניף של ארומה ת"א. "אכלתי שם לפני שלושה שבועות", אמרה נטע, בת 27, ל-ynet. "הזמנתי סלט עם דג סלמון וחטפתי קלקול קיבה רציני אחרי שאכלתי אותו 'על המקום'. שלחתי לארומה ת"א תלונה מפורטת דרך האפליקציה ומעולם לא קיבלתי מענה. יום למחרת כבר הרגשתי יותר טוב, אבל אני לא אחזור לאכול שם". באותו היום, קצת לאחר שסעדה שם, כתבה נטע בהודעת טלפון לאמא שלה: "אכלתי בארומה סלט והרגשתי שמשהו לא טוב בו ועכשיו כואבת לי הבטן ממש ויש לי בחילה".

מקרה נוסף של קלקול קיבה בסניף מנחם בגין בארומה ()
ההתכתבות של נטע עם אמה

מקרה נוסף של קלקול קיבה בסניף מנחם בגין בארומה ()
הפריט שנטע הזמינה בתפריט של ארומה ת"א

מקרה נוסף של קלקול קיבה בסניף מנחם בגין בארומה ()
חיוב האשראי של נטע מארומה ת"א

במייל האדום התקבלה תלונה של טל, שסיפר כי לפני שישה ימים אכל כריך טונה בסניף ארומה בדיזנגוף: "אחרי שעה פוניתי למיון ואובחנתי גם כן עם 'סקומברויד'. הסימפטומים היו פריחה על כל הגוף, דופק לב מואץ, כאבי ראש חזקים. שוחררתי אחרי כמה שעות ממיון".

 

הבוקר הגיעו לסניף הסגור נציגי משרד הבריאות על מנת לקחת ממצאים. בשעה 12:00 יתקיים שימוע בלשכת הבריאות תל אביב במעמד נציגי הרשת ונציגי משרד הבריאות. במשרד הבריאות ציינו כי דגימות נלקחו מהדג (טונה) שהיה בשימוש למעבדה ושאר התצרוכת הושמדה. כמו כן נאסר שימוש של משלוח דג חדש (טונה) על ידי משרד הבריאות עד לקבלת תוצאות מעבדה.

 

הטונה שגרמה להרעלת הקיבה בארומה תל אביב היא טונה בשמן קנולה שיוצרה ב-20 באוגוסט ותוקפה פג ב-20 בנובמבר 2020. הסיבות להרעלה אינן ברורות עדיין ויתכן שמדובר בתנאי אחסון לקוי.

מקרה של לקוח שקיבל קלקול קיבה מאכילה בסניף ארומה בדיזנגוף תל אביב ()
סיכום הביקור של טל במיון

   (צילום: משרד הבריאות)
הטונה שאותה קונה ארומה ת"א(צילום: משרד הבריאות)

משרד הבריאות מוציא לבדיקה מרכיבים מסניף ארומה שנסגר לקהל (צילום: יריב כץ)
הפקח בסניף בדרך בגין בת"א(צילום: יריב כץ)

בארומה ת"א אמרו הבוקר, לאחר הפרסום ב-ynet: "החלטנו לבצע איסוף והחלפה של מוצרי הטונה בכל סניפי הרשת. לפיכך, היום ומחר ייתכנו שיבושים בסניפי הרשת במכירת מנות מזון המכילות טונה. כפי שהודענו אתמול, מרגע שנודע לנו כי שניים מלקוחותינו אושפזו, שכרנו חברה חיצונית שתבצע בקרה ובדיקת מעבדה על מוצרי המזון שנמצאו בסניף המדובר וברשת כולה. אף שתוצאות המעבדה טרם הסתיימו, החלטנו, כמשנה זהירות, לעצור את מכירת הטונה בסניפים עד להחלפת המוצר במלואו".

 

"בנוסף, החליטה הנהלת הרשת לסגור, עד הודעה חדשה, את הסניף ממנו נרכשו המוצרים", הוסיפו בארומה ת"א. "כפי שהודענו אמש - לאחר קבלת תוצאות המעבדה והבדיקה - נפרסמם בשקיפות ובהגינות לציבור הרחב. עד אז, הסניף ממנו נרכשו המוצרים לא ייפתח מחדש. אנו שבים ומדגישים כי לא התפשרנו ולא נתפשר לעולם על איכות וטריות המזון הנמכר בסניפי הרשת. מזון טרי ואיכותי הוא הבסיס לאמון לקוחותינו ואנו מתייחסים לאמון זה ברצינות רבה מאוד".

 

לרשת כמה מנות בולטות עם טונה, בין היתר: ארוחת בוקר ישראלית, כריך טונה בארבעה גדלים, כריך טוניסאי, שני גדלים של סלט טונה ופסטה עם טונה. לכן, נוסף לעלויות הריקול, מדובר בפגיעה במחזור בסניפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים