שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משרד הבריאות: מקור הרעלת הטונה - סניף ארומה ת"א ולא היצרן

  עם סיום בדיקות המעבדה לדגימות שנלקחו מיצרן הטונה "ויליגר" נמסר כי כולן יצאו תקינות - ולפיכך ניתן להסיק כי מקור ההרעלה ב"אופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה". ארומה תל אביב: "נפרסם בשקיפות לציבור תוצאות בדיקה מקיפה שאנו עורכים באמצעות חברה חיצונית"

  סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב נסגר לקהל (צילום: מוטי קמחי)
  מקור ההרעלות - בסניף ארומה ת"א. הסניף בדרך בגין(צילום: מוטי קמחי)

  משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי כל תוצאות בדיקות המעבדה לדגימות שנלקחו מיצרן שימורי הטונה "ויליגר" יצאו תקינות. מהמשרד נמסר כי "לפיכך, ניתן להסיק כי ההיסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה" - כלומר, מקור ההרעלות הוא בסניף ארומה בדרך מנחם בגין בתל אביב עצמו.

   

  כבר אתמול הודיע משרד הבריאות כי תוצאות המעבדה הראשוניות הגיעו והן מעידות כי מקור ההרעלות בסניף ארומה המדובר נבע ככל הנראה מאחסון לקוי של טונה באריזה במשקל 2 ק"ג בסניף. ד"ר רבקה שפר, רופאת מחוז תל אביב במשרד הבריאות אמרה כי "על פי תוצאות הבדיקה הראשונות שהתקבלו מסתמן שמקור ההדבקה הוא בצורת האחזקה של הטונה במסעדת ארומה תל אביב. על בעלי המסעדות להישמע להוראות היצרן ולנהלי משרד הבריאות בעת שימוש בטונה כמו גם בכל מוצרי המזון האחרים".

   

  משרד הבריאות: "אחסון לקוי גרם להרעלה"    (צילום: משרד הבריאות)

  משרד הבריאות: "אחסון לקוי גרם להרעלה"    (צילום: משרד הבריאות)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מארומה תל אביב נמסר בתגובה להודעת משרד הבריאות אתמול: "כפי שהודענו - הסניף שבו אותר הליקוי נסגר עד הודעה חדשה ומנות הטונה בכל רחבי הרשת מוחלפות. אנו עורכים במקביל בדיקה מקיפה באמצעות חברה חיצונית ואת תוצאותיה נפרסם בשקיפות לציבור. עד אז - הסניף לא ייפתח. בריאות הציבור היא הערך העליון ביותר של הרשת ואנו מבטיחים לעשות הכול על מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור שוב".

   

  מוויליגר נמסר כי "הודעת משרד הבריאות כי כל דגימות המעבדה הרבות שנלקחו מהטונה מתוצרתנו תקינות לחלטין ללא יוצא מן הכלל מוכיחות את אשר הבהרנו מתחילת האירוע. הטונה של ויליגר עוברת בקרת איכות קפדנית ונבדקת ספציפית להיסטמין לא פחות משלוש פעמים במהלך היצור. כל אצוות ייצור מוגמרת, בכל תאריך ייצור, היוצאת משער המפעל - יוצאת לשיווק רק אחרי שנבדקה להיסטמין ונמצאה תקינה. אנו מצרים על מחול השדים שנוצר בשל מחדליה של ארומה ת"א ועל ניסיונות השווא להתנער מאחריותה לאירוע המצער".

   

  שלשום הגיעו נציגי ארומה תל אביב לשימוע במשרד הבריאות. "במהלך השימוע הוצגו לנציגי העסק הממצאים שעלו בביקורת התברואית ובהם אי עמידה בנהלי משרד הבריאות ואי עמידה בהנחיות היצרן", נמסר ממשרד הבריאות בתום השימוע. "נציגי העסק הונחו לתקן את הליקויים לפני קבלת אישור לפתיחתו מחדש לציבור. משרד הבריאות ממשיך לבדוק את האירוע ברמה המקומית וברמה הארצית".

   

  בארומה תל אביב אמרו אחרי השימוע: "ארומה ת"א שיתפה פעולה באופן מלא עם נציגי משרד הבריאות, וזאת בנוסף לבקרה העצמאית שהיא מקיימת באמצעות חברה חיצונית. כפי שהתחייבנו - כלל הליקויים שיימצאו יתוקנו ויפורסמו, בתום התחקיר, לציבור הרחב. הסניף שבו אותרו הליקויים נסגר על ידנו מיד עם היוודע דבר האירוע, והוא יישאר סגור עד הודעה חדשה".

   

  ההרעלה ביום שלישי הובילה להחזרה יזומה של כל מוצרי הטונה בסניפים, אך ברשת ניסו להרגיע את הלקוחות. בסניפים השונים של ארומה תל אביב ניסו לספק הסברים ללקוחות המודאגים, ואומרים שמדובר במקרה נקודתי.

   

  שני סועדים אושפזו בעקבות ההרעלה בסניף ארומה בתל אביב. שירי פורר, אחת הסועדים שנפגעה קשה ושוחררה לאחר קבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל אביב, סיפרה שלשום: "אני עובדת באזור והגעתי לארוחת צהריים בסניף כשהזמנתי בטייק אווי סלט טונה למשרד הסמוך. אכלתי את הסלט תוך 10 דקות מאז שרכשתי אותו ומיד התחלתי להרגיש צריבה בלשון, פנים אדומות ובוערות ונשימה כבדה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים