שתף קטע נבחר

כתב ההגנה של בנט: "הפכו את נתניהו לרוע המוחלט"

בפוסט בפייסבוק, פחות מ-100 שעות לפני תום המנדט שניתן לנתניהו, כתב יו"ר הימין החדש כי "אם מערכת המשפט תצליח להפיל את נתניהו, זו תהא אנושה מכה אנושה לימין כולו. המנהיג שיבוא אחריו יהיה מסורס ומפוחד"

 

כינוס ראשי סיעות הימין (צילום: אוהד צויגנברג)
בנט: "בשעתו הקשה, החלטתי להיכנס מתחת לאלונקה"(צילום: אוהד צויגנברג)

פחות מ-100 שעות נותרו ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו להקים ממשלה חדשה - וכעת יוצא להגנתו יו"ר הימין החדש נפתלי בנט , שיחסיו עם נתניהו ידעו לא מעט עליות ומורדות. "אם מערכת המשפט תצליח להפיל את נתניהו, זו תהא מכה אנושה למחנה הלאומי כולו. מנהיג ימין שיבוא אחריו יהיה מסורס ומפוחד מהתקשורת וממערכת המשפט", כתב בנט. בפוסט הוא לא מתייחס לכך שחלק מהחשדות המיוחסים לנתניהו נוגעים לקשריו באתר וואלה, שבאמצעותו פעל ראש הממשלה להכפיש את בנט עצמו ואת בני משפחתו.

 

 

בנט, שמפלגתו היא חלק מבלוק הימין של נתניהו, פרסם את דבריו יומיים לאחר כישלון המהלך האחרון של נתניהו - הצגת "מתווה לממשלת אחדות" ופנייה ליו"ר כחול לבן בני גנץ. נתניהו סירב לוותר באותה הצעה על בלוק הימין, וגנץ דחה אותה באומרו: "לא בכדי היא אינה כוללת שמירה על שלטון החוק. פניו של ראש הממשלה היוצא אינן לאחדות, אלא לחסינות".

 

 

יממה לפני כן היו בנט ואיילת שקד היחידים מבין ראשי סיעות בלוק הימין שלא חתמו על על נוסח התחייבות שלפיו הם לא יצטרפו לממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות, בטענה כי "זה מיותר". בפוסט שפרסם אתמול (שבת) כתב בנט כי "דווקא בשעתו הקשה ביותר, החלטתי להיכנס תחת האלונקה. נתניהו לא מושלם, אבל הוא היה ראש ממשלה טוב מאוד למדינת ישראל ולביטחונה. מרגע כניסתו לפוליטיקה סימנו אותו. גורמי שמאל בתקשורת, באקדמיה, בתרבות ובמשפט הפכו אותו לסמל הרוע המוחלט".

 

"ייתכן שהגיע הזמן להחלפה שלו וייתכן שלא, אבל גם אם כן, היא צריכה להיות דרך פתק הבוחר ולא כתב אישום", כתב בנט. "הוא לא נטל שקי מזומנים ולא העביר כסף לחשבונותיו האישיים. הוא קיבל סיקור קצת פחות עוין באתר וואלה, והרבה יותר מדי סיגרים ושמפניה. זה באמת לא בסדר, אבל על זה לא מפילים ראש ממשלה".

 

בנט פירט את הביקורת שלו על נתניהו ואמר כי "הרבה להתלונן על הגמוניית השמאל, אך בפועל עשה מעט מאוד לשנות משהו; הוא העניק גב מלא לאותה מערכת המשפט שכעת רודפת אותו; לא החיל ריבונות על סנטימטר של ארץ ישראל; מסר שטחי ארץ ישראל לערבים; הכריז על מדינה פלסטינית בבר אילן; הוא שחרר המון מחבלים מרצחים, כולל יחיא סנוואר; צייר את גלעד שליט כגיבור, והוא לא; ואפשר תחת משמרתו לחיזבאללה להמשיך להתעצם ברבבות רקטות  ושחק את ההרתעה מול חמאס".

 

לצד זאת, מנה בנט גם את מעלותיו של ראש הממשלה: "נתניהו גם עשה המון טוב לעם ישראל וביצר את מדינת היהודים - העלה את קרנה ואת מעמדה של ישראל בעולם למדרגה שמעולם לא היינו בה; הוא תמרן וצלח 8 שנים של הממשל העוין של אובמה; הוא בלם את התבססות איראן בסוריה ועיכב את התקדמותה לפצצה גרעינית; הוא שמר על אחריות תקציבית וכלכלית וכשר האוצר הציל את הכלכלה; הוא ניווט את ישראל בתבונה מדינית בעידן האביב הערבי; והוא נמנע ממלחמות מיותרות".

 

"עוד יתגעגעו לנתניהו", סיכם יו"ר הימין החדש הבהיר כי "זה איננו הספד. אני מאחל לנתניהו ולכולנו שהתיקים יסגרו ושהחיים יחזרו למסלולם. אבל אם הם יצליחו להפיל את נתניהו, יש חשש שהיורש שלו בימין יהיה 'מבוית' על ידי התקשורת ומערכת המשפט, כל הזמן ינסה למצוא חן בעיניהם ובוודאי לא יעז לבצע את השינויים הנדרשים בישראל. חייבים לשנות את השיטה בישראל. מנהיג מפוחד לא יוכל לעשות זאת".

 

 

 


פורסם לראשונה 19/10/2019 22:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ
נתניהו ובנט
צילום: רפי קוץ
מומלצים