שתף קטע נבחר

כיווץ יקר: אריזות קרפרי הוקטנו והמחיר לא השתנה

ג'ונסון אנד ג'ונסון הורידה שתי יחידות באריזות מגן תחתון קרפרי, מ-58 ל-56 יחידות, שיעור הקטנה של 3.4%. לפי ג'ונסון מדובר במהלך אירופי שאינו ייחודי לשוק הישראלי, ותוקשר לצרכנים "בצורה מובלטת על גבי האריזה, בהתאם לדרישות החוק"

שוב הקטנת אריזות שמובילה לייקור: חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון הורידה שתי יחידות ממספר מאריזות של מגן תחתון קרפרי. בין היתר הוקטנו אריזות קרפרי פלקסיפורם, קרפרי קוטון, קרפרי פלוס אוריג'ינל, קרפרי אוריג'ינל וקרפרי אלואה. שיעור ההקטנה:3.4% - מ-58 ל-56 יחידות.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

טבעול, פנטן ואריאל: מבול של הקטנות מוצרים - כך מסתירים העלאות מחירים

קימברלי קלארק מפחיתה מספר חיתולים ומגבונים באריזות האגיס וטיטולים ומקצרת נייר טואלט

 

האריזות התכווצו: הצרכנים משלמים ביוקר

 

לפי ג'ונסון מדובר במהלך אירופי, שאינו ייחודי לשוק הישראלי והוא גם תוקשר לצרכנים "בצורה מובלטת על גבי האריזה, בהתאם לדרישות החוק", כך לטענת החברה. ואכן, על גבי המוצרים הודבקה מדבקה בולטת בחזית האריזה לפיה המארז "מכיל 2 יחידות פחות מהכמות הרגילה". על המדפים אפשר עדיין לראות מוצרים בגודל הישן והחדש וקשה להבחין בהבדלים ביניהם. גם למתחרים יש מארזים בשלל גדלים מבלבלים מ-80 יחידות ועד 44 יחידות.

   (צילום: מירב קריסטל)
קרפרי מקטינה את המוצר - אבל משאירה את המחיר(צילום: מירב קריסטל)

ומה קרה למחיר? הוא אמור היה לרדת בשיעור ההקטנה, אך קמעונאים אמרו לידיעות אחרונות שהמחיר לא השתנה, כך שלמעשה - הוא עלה פר יחידה. בימים אלה עדיין ניתן לראות על המדפים בחלק מהסניפים את המוצרים בגודל "הישן" לצד המוצרים בגודל החדש המוקטן. ואכן: נראה שהמחיר לא השתנה עם ההקטנה.

 

אם המחיר לא השתנה והאריזה קטנה - זו התייקרות

ברמי לוי מצאנו שילוט על המדף לפיו מארז קרפרי שמכיל 58 יחידות נמכר ב-16.80 שקל, כלומר 29 אג' ליחידה. על המדף עצמו מוצג כבר המוצר החדש המוקטן, כשמחירו זהה: 16.80 שקל למארז, כלומר - 30 אג' ליחידה. מכן שחלה פה התייקרות של 3.44%.

   (צילום: מירב קריסטל)
בין המוצרים שהוקטנו(צילום: מירב קריסטל)

בסופר פארם, כל מוצרי קרפרי נמכרים ב-21.90 שקל ובמבצע: 14.90 שקל. מצאנו שם קרפרי אלואה וקרפרי אוריגינל בגודל הישן - 58 יחידות. לפי מחיר המבצע מדובר ב-25.6 אג' ליחיד. מצאנו שם גם את המוצרים בגודל החדש - שנמכרים באותו מחיר לאריזה כך שמחיר יחידה עומד על 26.6 אג' ליחידה. כלומר: התייקרות של 3.9%.

 

בשופרסל לא מצאנו את המוצרים הישנים על המדף בסניף בו ביקרנו. מבדיקה באתר השוואות המחירים פרייסז, עולה כי ביולי, שופרסל מכרה מגן תחתון רגיל קרפרי 58 יחידות ב-19.90 שקל (34 אג' ליחידה) ובמבצע 17.90 שקל (30 אג' ליחידה). כעת היא מוכרת מגן תחתון רגיל קרפרי 56 יחידות החדש ב-22.50 שקל (40 אג' ליחידה). מדובר בהתייקרות של 17% ושל 33% לעומת המבצע.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: מירב קריסטל
מגן תחתון של קרפרי
צילום: מירב קריסטל
מומלצים