שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שכני התינוקת מאשקלון: "יש כאן מצוקה קשה שנחשפת רק כשיש אסון"
  אחרי מותה הטרגי של התינוקת, התושבים בשכונת עתיקות לא מופתעים שאמה ניהלה מערכת יחסים עם שב"ח פלסטיני: "יוצרים קשרים רומנטיים עם צעירות במצוקה כלכלית. אנחנו החצר האחורית של העיר"

    

  בניין המגורים שבו נמצאה התינוקת באשקלון

  בניין המגורים שבו נמצאה התינוקת באשקלון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מותה של התינוקת מאשקלון, שהותקפה לפי החשד על ידי בן זוגה של אמה, זיאד אל-עביד, שוהה בלתי חוקי מהשטחים, חשף תופעה שמוכרת היטב לתושבי שכונת "עתיקות" באשקלון, בה התגוררה התינוקת עם אמה. לדבריהם, שב"חים מנצלים את מצוקתן של צעירות בשכונת המצוקה, ומוצאים מסתור בבתיהן.

  בניין המגורים בה נמצאה התינוקת באשקלון ()
  בניין המגורים בה נמצאה התינוקת באשקלון

  "אני באופן אישי פגשתי את האמא אולי פעמיים או שלוש", סיפר אחד השכנים שהיה בחצר ביתו כאשר צוותי מד"א הגיעו לביתה של התינוקת. "לא ידעתי שיש לה חבר פלסטיני ולא ידעתי שהוא שוהה בלתי חוקי, אבל אני לא מופתע. הם מסתובבים כאן בשכונה כל הזמן. או שהם עובדים כאן באזור או שהם מסתתרים".

   

  "הם מגיעים לכאן בשעות מאוחרות ומתחילים ליצור קשר עם בנות צעירות. אנחנו כבר התרענו על זה. דיווחנו. גם למשטרה כי לפעמים הם עושים רעש. ברור לי מדוע הם יוצרים קשרים עם הבנות,כי הם מחפשים מקום מסתור בדירות. הם מנצלים את העובדה שהבנות מגיעות מבתים הרוסים, ממצוקה כלכלית, ומרעיפים עליהן מתנות וככה הם מתחברים. אח"כ הם מבקשים לישון איתם בבית, ובעצם להסתתר". סיפר השכן בשיחה עם ynet.


  בניין המגורים בה נמצאה התינוקת באשקלון (צילום: רועי עידן )
  (צילום: רועי עידן )

    

  האם, צעירה בת 22 המוכרת לשירותי הרווחה באשקלון, פנתה רק לפני חודשיים לרשויות הרווחה בעיר וביקשה סיוע במימון מעון יום לילדה ובקשתה אושרה. בימים האחרונים החלה לקחת אותה מדי יום למעון, אחרי שהייתה עימה בבית רוב היום. בשירותי הרווחה לא הבחינו בסכנה ואף להיפך: העובדות הסוציאליות התרשמו שהיא מטפלת בילדה כראוי ומסורה לה. הקשר הרומנטי עם החשוד לא היה ידוע.

   

  שכן נוסף שביצע החייאה בתינוקת סיפר הבוקר: "הם מסתובבים כאן כל היום ומחפשים. אני לא צריך להגיד לך מה הם מחפשים, זה ברור לכולם. למה דווקא לשכונה הזאת הם באים? כי כאן קל למצוא בנות צעירות שיענו לחיזורים שלהם. לצערי לאף אחד לא אכפת ממה שקורה כאן, כי אנחנו שכונה שקופה, לא רואים אותנו. אנחנו החצר האחורית של העיר".

   

  שכונה "עתיקות", או בשמה החדש והמכובס "שמשון", מדורגת יחסית בתחתית המדד החברתי-כלכלי של הלמ"ס ומשתייכת לאשכול 2. היא הוקמה בשנות ה-50 בקרבת החפירות הארכיאולוגיות של העיר הפלשתית הקדומה. מעבר להזנחה, מדובר בשכונה אלימה שבתחומה בוצעו כמה וכמה חיסולים במסגרת מלחמות העולם התחתון (כולל כאלה שהפכו לרצח חפים מפשע כגון הנערה שקד שלחוב). גם העבריין שלום דומרני, המוגדר על ידי המשטרה ראש ארגון פשיעה ארצי, נולד בשכונה, ובדרכו לפסגת העולם התחתון של הדרום הפכה השכונה לעיתים לשדה קרב שכלל מכוניות תופת, טילי לאו וחיסולים לאור יום.

    

  כתבת ynet על שכונת "עתיקות" באשקלון מ-2015    (צילום: רועי עידן, עריכה: רונה פפר)

  כתבת ynet על שכונת "עתיקות" באשקלון מ-2015    (צילום: רועי עידן, עריכה: רונה פפר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השכן הוסיף: "אנשים אומרים: 'אם זה קרה בשכונת עתיקות באשקלון זה לא נחשב, זה מקום אחר'. כאילו כאן אפשר לעשות הכל. חיים כאן בשכונה עולים מאתיופיה, מרוסיה, יחד עם מעט משפחות וותיקות שעוד נשארו כאן. יש כאן מצוקה קשה שלצערי נחשפת רק כאשר נופל עלינו אסון. אם אתה שואל אותי, רשויות הרווחה היו יכולות לזהות את המקרה הזה לפני ואולי להציל את החיים של הפעוטה המסכנה הזאת. אמא שלה חייה כאן לבד, לאיש לא איכפת ממנה. יש לה משפחה מעבר לרחוב והם לא בקשר איתה".

   

  האם, שנעצרה לאחר האירוע, שוחררה היום בצהריים ללא תנאים על ידי בית המשפט המחוזי, לאחר שקבע כי לא קיים חשד סביר לביצוע עבירה. עו"ד אורי דייגי שייצג את האם מטעם הסנגוריה הציבורית אמר כי "בית המשפט המחוזי קבע שאין יסוד סביר לחשד נגד האם ושחרר אותה ללא כל תנאי. ברור לכל שהאם היא קורבן והיא צריכה כעת להתרכז באבל הכבד ובניסיון לשקם את חייה ולא להיות אזוקה בבית המעצר. אנו מברכים על החלטת בית המשפט המחוזי שקיבל את הערר שהגשנו והורה על שחרורה המידי".

   

  עובדי הרווחה של עיריית אשקלון הגיעו הבוקר אל בית המעצר ובישרו לאם על כך שביתה מתה בבית החולים. האם ביקשה לראות את בתה בפעם האחרונה, אך המשטרה לא אפשרה זאת. פרקליטה של האם, עורך הדין יעקב פלומו פנה לבית המשפט - שהורה לשירות בתי הסוהר ללוות את האם למכון לרפואה משפטית כדי להיפרד מביתה. 

   

  פרקליטה של האם בראיון לאולפן ynet    (צילום: משי בן עמי, ירון ברנר)

  פרקליטה של האם בראיון לאולפן ynet    (צילום: משי בן עמי, ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עו"ד פלומו התייחס הבוקר בראיון לאולפן ynet לכך שהאם השאירה את התינוקת עם שוהה בלתי חוקי: "היא הותירה אותה בידי אדם מבוגר שהוא בן הזוג שלה והיא לא חשבה לרגע שמשהו יקרה לילדה. המצב הנפשי והרגשי שלה לא פשוט". 

   

  לתקיפת התינוקת קדם על פי החשד ויכוח בין האם לבין בן זוגה שגר בביתה. אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרו של בן הזוג, זיאד אל-עביד, החשוד בתקיפת חסר ישע, בנטישת קטין ובהזנחה. על פי החשד, הוא הכה את התינוקת כי כעס על האם עקב רצונה לצאת לבלות.

   

  מעיריית אשקלון נמסר כי העירייה משתתפת בצער המשפחה וכי צוותים סוציאליים מטעם אגף הרווחה והשירותים החברתיים יעניקו כל סיוע ותמיכה שהמשפחה תזדקק להם.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  הבניין בו אירעה הטרגדיה באשקלון
  צילום: רועי עידן
  מומלצים