שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "החרמת הטלפונים מדוברי נתניהו - לצורכי חקירה מובהקים"

  חקירת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר: במשטרה ובמשרד המשפטים עונים לטענות שעלו בעקבות החרמת הטלפונים. "לחץ על עדים הוא חמור מאוד", אמרו והבהירו כי "נבקש שהשופט הוא שיאתר את החומרים הרלוונטיים, ולא גורמי החקירה"

   

   

  המכונית שנשלחה לביתו של פילבר

  המכונית שנשלחה לביתו של פילבר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במשטרה ובמשרד המשפטים עונים לטענות בעקבות חקירת דוברי ראש הממשלה בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר, חקירה שכללה את החרמת הטלפונים שלהם. לאחר שביממה האחרונה דווח כי דובריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עופר גולן ויונתן אוריך, נלקחו לחקירה, פורסמה היום (ב') בצהריים הודעה משותפת של דוברות משרד המשפטים ודוברות המשטרה בנוגע לחקירת הטרדת פילבר. שני בכירים נוספים בליכוד נחקרו במשטרה, אחד מהם הוא מנהל הקריאיטיב של הליכוד, ישראל (שרוליק) איינהורן.

   

  יונתן אוריך (צילום: יואב דודקביץ')
  יונתן אוריך(צילום: יואב דודקביץ')

  בהודעה נאמר כי "רשויות אכיפת החוק רואות בחומרה רבה כל ניסיון להלך אימים על עדים, לנסות לגרום להם לשנות עדותם או להטרידם בכל דרך. חומרה יתרה יש לראות מטבע הדברים כשהדבר נעשה כלפי עדי מדינה, במטרה להשפיע על עדותם. במדינת חוק לא יעלה על הדעת שיופעל לחץ פסול או שיוטרדו עדי מדינה, וממילא רשויות אכיפת החוק לא יאפשרו זאת. מעשים מסוג זה הם חמורים, ועלולים להביא לפגיעה בהגעה לחקר האמת ובעשיית הצדק. רשויות אכיפת החוק לא יגלו כל סובלנות למעשים מעין אלו".

   

  הם ציינו כי חקירת הטרדת פילבר עדיין מתנהלת, "ומטבע הדברים בשלב זה לא נוכל לפרט לגבי מהלכיה. העדויות הראשונות שנגבו בעקבות תלונת עד המדינה למשטרה על אודות אירוע ההטרדה שהתרחש בכניסה לבית מגוריו, היו קשורות לרכב שנעשה בו שימוש, והן אלה שהובילו לגורמים שנחקרו בימים האחרונים. נוכח הרגישות הברורה החקירה מתנהלת תחת פיקוח של הדרגים הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק, והיא תימשך ככל שהדבר יידרש לשם הגעה לחקר האמת".

   

  עופר גולן ()
  עופר גולן

  בהתייחס לתפיסת הטלפונים, ציינו במשרד המשפטים ובמשטרה כי "הדבר נדרש בשל צרכי חקירה מובהקים. בשל הרגישות המיוחדת המובנת הוחלט כבר מן השלב הראשון כי יתבקש צו מבית המשפט שיאפשר אך ורק חיפוש מצומצם, שנועד לאתר מידע הקשור לאירוע מושא החקירה בלבד, וכי בשל הרגישות במקרה זה, החיפוש ייערך במתווה זהיר שייקבע ויאושר על ידי בית המשפט. המדינה תבקש כי במידת האפשר השופט הוא זה שיבצע את איתור החומרים הרלוונטיים ולא גורמי החקירה. צו החיפוש האמור נועד אך ורק לאיתור מידע הרלוונטי לחקירה".  

   

  שלמה פילבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שלמה פילבר(צילום: מוטי קמחי)

  המשטרה: הטלפונים ייפתחו רק באישור בית משפט

  מוקדם יותר היום הבהירה המשטרה כי לא תפתח את הטלפונים שלהם, אלא באישור בית המשפט: דובר ראש הממשלה ותנועת הליכוד יונתן אוריך נחקר אף הוא בסוף השבוע, לצד מנהל קמפיין הליכוד ודובר משפחת נתניהו עופר גולן, בחשד שהטריד את פילבר באמצעות מכונית מצוידת ברמקולים שנשלחה לביתו. בנוסף אליהם זומן לחקירה לפחות בכיר אחד נוסף בקמפיין.

   

  בעקבות הסערה ברשתות החברתיות, שכללה גם ציוץ של יאיר נתניהו, הבהירו במשטרה הבוקר כי לא "יחטטו" בטלפונים של אותם דוברים, אלא רק באישור בית משפט - ולמקרים ואנשי קשר ספציפיים שלגביהם יבקשו כאמור אישור מיוחד.

   

  בחודש אוגוסט עברה מכונית מצוידת ברמקולים ליד ביתו של פילבר בפתח תקווה ומתוכה נשמעו דברי נאצה על היותו עד מדינה. בין היתר נשמעו הקריאות: "פילבר, מה הם עשו לך ששיקרת נגד ראש הממשלה? מה הבטיחו לך? מומו, השמאל משתמש בך כדי להפיל את הליכוד". חקירת המשטרה נמשכת כבר שבועיים והחוקרים הגיעו למסקנה שהמכונית קשורה לבכירים ביותר בקמפיין הליכוד. גולן ואוריך נחקרו כאמור בסוף השבוע. גורמים בסביבת נתניהו אמרו שמדובר בניסיון להרחיק את הצוות הקרוב של נתניהו ממנו.

   

  בציוץ כתב נתניהו הבן כי "משטרת ישראל, בהוראת הפרקליטות, החרימה את כל הפלאפונים של כל העוזרים הבכירים של ראש הממשלה, בגלל שמאשימים אותם שהקימו דוכן ברסלב הומוריסטי מתחת לבית של מומו פילבר והחונטה אומרת שזה 'הטרדת עד'. זהו אין פאנץ'. אנחנו מדינה דיקטטורית באופן סופי. צאו לרחובות כי אתם הבאים בתור". 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים