שתף קטע נבחר

"ילדי השמאל לא הולכים לגולני, הם מתקמבנים ב-8200"

לצד נאום ד"ר קידר שטען כי "יגאל עמיר לא רצח את רבין", נאם בהפגנת התמיכה בנתניהו גם ארז תדמור שאמר: "ילדי השמאל כבר לא משרתים בגולני ומג"ב, הם מנצלים את הצבא וחולבים את המדינה". אב שכול: "הבן שלי הלך לגולני ונהרג בלבנון. אני מזועזע, בעיניי הדובר לא יהודי"

 

 

דברי ד"ר מרדכי קידר בהפגנת התמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו הובילו לסערה ולהחלטת אוניברסיטת בר אילן להעמידו לוועדת משמעת , אבל זה לא היה הנאום היחיד שבו הושמעו אמירות מעוררות מחלוקת באותה הפגנה. בנאום אחר, של איש התקשורת ארז תדמור, אחד ממייסדי תנועת "אם תרצו" ששימש בעבר ככותב הנאומים של נתניהו, אמר תדמור כי "ילדי השמאל לא משרתים בגולני או במג"ב, אלא מנצלים את הצבא להתקמבן והולכים ל-8200". הורים שכולים הגיבו באומרם: "זה מקומם ומזעזע".

 

"השמאל הקים את המדינה והשאיר אותה דפוקה, הוא השאיר את רוב אזרחי ישראל מקופחים", אמר תדמור בנאומו בהפגנה. "בנו פה שתי מדינות - מדינה של בעלי הבית, של ההגמוניה, של האליטות, ומדינה שנייה של אזרחים סוג ב', ג', ד' ו-ה' שזה אנחנו, שזה רוב העם. מי מתנשא עלינו? מי קורא לנו גזענים? מי קורא לנו אנטי דמוקרטים? מי קורא לנו פשיסטים? מי קורא לנו מדינת אפרטהייד וכל הגידופים שלהם?".

כנס תמיכה על בנימין נתניה ()
ארז תדמור בכנס התמיכה בנתניהו

 

הפגנה מול הבית של מנדלבליט (צילום: אבי מועלם)
הפגנת המחאה בכיכר גורן(צילום: אבי מועלם)

הפגנה מול הבית של מנדלבליט (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

"אלו ילדי שמנת מפונקים, כפויי טובה, אנשים שנולדו למשפחות הנכונות, מהשכונות הנכונות", המשיך פעיל הימין. "אין להם מסתננים בשכונה, לא זורקים עליהם אבנים ובקבוקי תבערה, הילדים שלהם כבר לא משרתים בגולני, במג"ב או בגבעתי. קצת עדיין כן. אבל הילדים שלהם מנצלים את הצבא כדי להתקמבן. הם הולכים ל-8200, הם הולכים לתלפיות, למודיעין. הם חולבים את מה שיש למדינה הזאת לתת בכל דרך אפשרית, הם ממנים את עצמם לכל עמדות המפתח בשיטת חבר מביא חבר, יותר נכון שמאלן מביא שמאלן. 42 שנה אחרי המהפך והילדים של כל אחד ואחד מכם עדיין עם הזדמנות סוג' ב' ו-ג' ו-ד' וזה במקרה הטוב".

 

יצחק פרנקטל, ששכל את בנו אריק ב-1994, הגיב לדברים בשיחה עם ynet: "זו שטות מוחלטת. אני שונא הכללות, כל הכללה זה דבר פסול. הבן שלי שבא ממשפחה שמוגדרת 'שמנת' שירת בשיריון, ובמצבות בבית העלמין הצבאי, גם איפה שהבן שלי שוכן, לא כתוב אם הוא היה שמאל או ימין. כתוב שהוא היה חייל צה"ל. בצבא אין עניין של שמאל וימין אלא רק לבוא ולשרת את המולדת. לא מעט מאנשי שמאל שוכנים מתחת למצבות ולא מעט אנשי ימין שוכנים מתחת למצבות. זה עצוב שעושים את ההשוואה הזו שהיא גם לא נכונה גם מקוממת".

 

 

 

בומה ענבר, פעיל שלום שאיבד את בנו יותם שנהרג ב-1995 בלבנון, אמר: "זה מאוד חורה לי, אני מזועזע מכל האמירות האלה, שיתביישו להם. אני בעצמי שירתתי בצנחנים והרבה מהחברים שלי נהרגו. אני שילמתי את המחיר היקר ביותר. הבן שלי נהרג בלבנון עם עוד שישה מחבריו. הוא הלך לגולני כי זה מה שרצה. מי שאמר את זה הוא חוצפן וחבל שהגענו למצב שגם את דבר שהיה קדוש לכולנו מנסים לחצות לימין ושמאל. יש לי בן ששירת במודיעין ויש לי בן שהנשק שנשאר כאן על ידי זה הדבר היחיד שנשאר ממנו. האנשים האלה בעיניי אפילו לא יהודים. אולי ישראלים, אבל לא יהודים".

 

בהפגנת התמיכה נאם כאמור גם ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן, שטען כי רוצחו של יצחק רבין אינו יגאל עמיר. במהלך ההפגנה שנערכה בכיכר גורן בפתח תקווה, סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אמר ד"ר קידר כי "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר - לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שהוא רצה לצאת מהסכמי אוסלו". מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה לדברים: "ראש הממשלה מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין ז"ל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז תדמור בכנס התמיכה בנתניהו
מומלצים