שתף קטע נבחר

פורשה מחיה את הגיר הידני

למרות שכמות המכירות של תיבות ידניות זעומה, ולמרות שתיבות אוטומטיות מציעות ביצועים עדיפים וקלות תפעול, פורשה לא מוותר על תיבה ידנית - ותציע אותה ב-911 העדכנית. שיווק בישראל? רק בהזמנה מיוחדת, החל מהשנה הבאה

בשורה גדולה לנהגים טהרנים: כמעט שנה לאחר חשיפתה, פורשה 911 הנוכחית (מכונה 992) מקבלת סוף כל סוף אופציה לתיבת הילוכים ידנית, עם שבעה יחסים. התיבה הידנית תוצע רק בגרסאות קררה S ו-קררה 4S ולא בגרסת קררה הבסיסית כמו ב-911 היוצאת (991). שיווק בישראל יתבצע בהזמנה מיוחדת במהלך שנה הבאה.

 

פורשה 911 ידנית ()

תיבת הילוכים ידנית, בעבר רכיב חובה בכל מכונית ספורט, הפכה נדירה בשנים האחרונות במכוניות אקזוטיות לרבות פרארי, מקלארן ולמבורגיני הסופר-ספורטיביות שאינן מציעות אותה באף אחד מדגמיהן. הסיבה לכך ברורה: תיבות רובוטיות בעלות מצמד-כפול מציעות את הטוב מכל העולמות, חיבור ישיר ללא הפסדי כוח בין המנוע לתיבת ההילוכים והעברות מהירות בהרבה מנהג אנושי. בנוסף הן כמובן מאפשרות התמקדות בתפעול ההגה במכוניות בעלות מאות כוחות הסוס, מבלי להיאלץ להפעיל מערכות נוספות. מלבד פורשה, יצרנית רכבי הספורט היחידה שמציעה אפשרות לתיבה ידנית היא אסטון מרטין עם הואנטאז' העדכנית.

 

פורשה 911 ()

תיבת ההילוכים הידנית מונה כאמור שבעה יחסים מגיע כציוד תקני עם חבילת ספורט כורנו הכוללת מצב "ספורט" המנתק חלקית את בקרת היציבות ומערכת גז ביניים אוטומטי. למשרות שהיא מביאה להפחתה של 38 ק"ג במשקל העצמי בהשוואה לגרסאות האוטומטיות, פורשה מציינת כי משך הזינוק ל-100 קמ"ש יעמוד על כארבעה שניות, לעומת 3.5 שניות ו-3.4 שניות בגרסאות S ו-4S בהתאמה המצוידות בתיבת PDK שמונה הילוכים כפולת מצמד. המהירות המרבית דומה ועומדת על מעט יותר מ-300 קמ"ש. שינוי נוסף הוא דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה מכאני לעומת אלקטרוני ב-PDK.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים