שתף קטע נבחר

אחרי הראל ומנורה: גם כלל מפסיקה לשווק ביטוח סיעודי

גם חברת מגדל צפויה לצאת בהצהרה דומה. המשמעות: האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי פרטי תיעלם בהדרגה - אך המבוטחים הקיימים לא ייפגעו

חברת הביטוח כלל הודיעה היום (ה') על הפסקת שיווק הביטוח הסיעודי שלה למבוטחים חדשים. בכך מצטרפת החברה להראל ומנורה שיצאו בהצהרה דומה. הפניקס בינתיים נשארת בתחום (למעט כיסוי לכל חיי החולה שיבוטל ויישאר רק כיסוי לחמש שנים) ואילו חברת מגדל צפויה ככל הנראה להצטרף גם היא.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

רשמית: הראל והפניקס מפסיקות לשווק ביטוח סיעודי

חברת הביטוח מנורה בהודעה דרמטית: לא נשווק יותר ביטוח סיעודי

ביטול ביטוחי הסיעוד הפרטיים - שאלות ותשובות

 

המשמעות: האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי פרטי תיעלם בהדרגה, אך המבוטחים הקיימים לא ייפגעו. כיום רק כ-9% מהציבור מחזיק ביטוח סיעודי פרטי. עוד כמחצית הציבור מחזיקים בביטוח סיעודי של קופות החולים והשאר לא מחזיקים ביטוח סיעודי כלל.

מחלקה סיעודית (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מחלקה סיעודית(צילום: ירון ברנר)

 

אתמול דיווחה חברת הראל כי היא פועלת מול הממונה על שוק ההון כדי לקבל אישור לשווק פוליסות ביטוח סיעודי חדשות ופחות טובות, עם כיסוי שיוכל להיות מושפע מתנאי השוק ולא יהיה מובטח עוד. הראל בעצם חשפה את הקלפים, לפיהם היא לא בהכרח יוצאת כליל מהשוק אלא מעוניינת לקבל אישור של הממונה לשווק פוליסות שיהיו פחות משתלמות למבוטחים.

 

בתוך כך, כאמור, הודיעה חברת הביטוח הפניקס כי תחדל לשווק ביטוח סיעודי פרטי עם כיסוי לכל החיים, אך בשלב זה תמשיך לשווק ביטוחים סיעודיים עם כיסוי לחמש שנים.

 

 

הביטוח הסיעודי הפרטי יקר מאד, ולמבוטחים מעל גיל 40 כבר מגיע ל-150-200 שקל בחודש, אם כי המחיר מתקבע בהתאם לגיל ההצטרפות. לכן רוב הציבור ממילא מתקשה להרשות לעצמו לרכוש אותו, בטח בגילאים מבוגרים יותר, אז הצטרפות יכולה לכלול פרמיה שתגיע למאות רבות של שקלים בחודש. המענה הטוב ביותר למי שאין ברשותו סכום פנוי כזה, הוא לרכוש את הביטוח הסיעודי של קופות החולים - שעלותו נעה בין שקלים בודדים לצעירים עד 150 שקל למבוגרים מאוד.

 

נזכיר כי 900 אלף המבוטחים כבר בביטוחים הפרטיים לא ייפגעו והפוליסות שלהם ישארו בתוקף. לעומתם, מבוטחים חדשים שירצו להצטרף לביטוח הפרטי לא יוכלו לעשות זאת ויצטרכו להסתפק בביטוח של קופות החולים - מדובר בביטוח זול יותר משמעותית מזה של חברות הביטוח, אך להבדיל, הפרמיה בביטוחים הסיעודיים של הקופות עולה עם הגיל בעוד הפרמיות בביטוחים הפרטיים הן קבועות לאורך כל חיי המבוטח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ביטוח סיעודי
צילום: ירון ברנר
מומלצים