שתף קטע נבחר

נתניהו: "רף התעוזה של איראן עולה ומתגבר לנוכח היעדר תגובה"

על רקע המתיחות הביטחונית וירי טיל נ"מ לעבר כטב"ם של צה"ל בדרום לבנון - שלא נפגע - ראש הממשלה והרמטכ"ל השתתפו בטקס בבה"ד 1. נתניהו: "ערוכים לאיומים. מי שפניו לתוקפנות - ייענה במלוא התקיפוּת". כוכבי התייחס לשירות נשים: "אין דריסת רגל לגופים חיצוניים בצה"ל, נשים וגברים ישרתו במשותף"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי משתתפים אחר הצהריים (ה') בטקס סיום קורס קציני יבשה בבה"ד 1. נתניהו אמר כי "המרחב סביבנו סוער וגועש. האיומים צצים בכל פינה - בסוריה, לבנון, עיראק, רצועת עזה ותימן".

 

"רף התעוזה של איראן עולה ומתגבר נוכח היעדר תגובה, הוסיף נתניהו, "אבל ישראל לא תגיש את הלחי השנייה. כוחות איראנים פועלים להתחמש ללא הפוגה, אנחנו ערוכים לאיומים ולא נהסס להנחית מהלומה קשה. מי שפניו לתוקפנות יענה במלוא התקיפות ויספוג מחיר כבד".

 

 טקס סיום קורס קצינים קק
הרמטכ"ל אביב כוכבי(צילום: חיים הורנשטיין)

 

 טקס סיום קורס קצינים קק
נתניהו בבה"ד 1(צילום: חיים הורנשטיין)

 

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר: "אין דריסת רגל בצה"ל לגופים חיצוניים. לכל גוף ולכל אדם יכולה להיות דעה משלו, אבל מצה"ל מקבלים פקודות והנחיות ממקום אחד בלבד - המפקדים. באשר לשירות הנשים בצה"ל - בטקס הזה יש 70 קצינות. הטקס הזה מדבר בעד עצמו. הנשים המשרתות בצה"ל הם מקור עוצמה וכוח. נשים וגברים ימשיכו לשרת במשותף".

 

בדבריו הזכיר הרמטכ"ל גם את תא"ל ארז גרשטיין שנהרג ממטען צד בלבנון. כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", בנו עומר קיבל היום את סיכת הקצין והפך למפקד מחלקה גדוד 13 בגולני "ארז היה מפקדי", אמר כוכבי. "מפקד מוערך ביותר".

 

הטקס נערך ברקע ירי טיל נ"מ מוקדם יותר לעבר כטב"ם של צה"ל שעסק באיסוף מודיעין של מטרות חיזבאללה מעל דרום לבנון. מצה"ל נמסר כי כלי הטיס לא נפגע ושב לבסיסו.

 

על אף הודעת דובר צה"ל, כל כלי התקשורת בלבנון המשיכו לדווח על הפלת כלי טיס, וחלקם אף טענו שמטוסים ישראלים הפציצו את הנקודה שבה נפל. זמן קצר לאחר מכן הודיע חיזבאללה כי הוא זה שירה לעבר הכטב"ם וטען כי הצליח "להבריח אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
נתניהו בבה"ד 1
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים