שתף קטע נבחר

לאחר הפרסום: משרד החוץ יאפשר הטסת הגופות, ובהן של ניצול שואה, לקבורה בישראל

"החזיקו בגופות יקירינו כבני ערובה במאבק על כסף": כך טענו שלוש משפחות באמצעות ארגון "עמודים", לאחר שגופות יקיריהן שביקשו להיקבר בישראל - ובהם ניצול שואה - המתינו בארה"ב בשל שביתת משרד החוץ. זמן קצר לאחר הריאיון ב-ynet הודיע משרד החוץ כי הגופות יקבלו את האישור להטסה

 

לאחר המתנה ארוכה – הגופות יטוסו ארצה: לפחות שלוש משפחות פנו בימים האחרונים לקונסוליה הישראלית בניו-יורק בתחינה לסייע להן בהטסת גופות יקיריהן ארצה, אך במשרד החוץ לא הסכימו לסייע בשל השביתה. לאחר הריאיון באולפן ynet הבוקר, ופנייתו של מנכ"ל ארגון "עמודים" ליו"ר הוועד בשידור – הודיעה הקונסוליה כי הגופות יובאו לקבורה בישראל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

"הגופות מוחזקות כבנות ערובה של משרד החוץ במאבק על כסף", טענו משפחות שגופות יקיריהן - אחת מהן של ניצול שואה - המתינו בארה"ב להגיע לקבר ישראל, על פי בקשתם האחרונה של הנפטרים. הניירת הוכנה על ידי חברה קדישא, אך ללא חתימת הקונסוליה, לא ניתן היה לבצע את העברתן.

 

"השתמשו בחרדים כקלף מיקוח"

"בשביתות הקודמות אושר לנו להטיס גופות", סיפר בראיון לאולפן ynet צבי גלוק, מנכ"ל ארגון "עמודים", שהתגייס לסייע למשפחות האבלות. "השנה אמרו לנו שזה לא עובד יותר". לדבריו, נאמר לו מפורשות כי "הם יודעים שרק החרדים ייאבקו על זה (הלנת המת היא בעיה הלכתית ועינוי קשה לאבלים), והם רוצים לקבל את הכסף שלהם, אז הם פשוט משתמשים במשפחות ככלי מיקוח".

 

שביתה בשגריויות ובקונסוליות ברחבי הארץ  ()
"נאבקו על גופות יקירינו"

 

גלוק סיפר כי כל הפניות לכל הגורמים המשפיעים ובהם פוליטיקאים ואנשי ציבור לא הניבו דבר. "אמרו לנו שהאדם העיקרי כאן שאוחז בפתרון היא דנה בנבנישתי, יו"ר הוועד, ואני רוצה למסור לה מסר דרככם: אם היה מדובר בבן משפחתך, האם היית מחזיקה אותם כ'בני ערובה' סביב סכסוך עבודה?"

 

כאמור, שעות ספורות לאחר הריאיון הודיע משרד החוץ לארגון "עמודים" ולמשפחות האבלות כי הגופות יקבלו את האישור להטסה – כדי שיגיעו למנוחתן האחרונה בישראל, והמשפחות יוכלו להתחיל את תהליך האבל.

 

במשרד החוץ אישרו כי עיכבו את הגופות מאז תחילת השביתה, והחליטו להחריג אותן לאחר השידור, זמן קצר לפני סיום השביתה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים