שתף קטע נבחר

יועץ של נתניהו: "רוסיה ביטלה מכירת נשק לאיראן לבקשת ישראל"

עו"ד אריאל בולשטיין, יועץ ראש הממשלה לענייני יוצאי בריה"מ לשעבר, טוען להישג מדיני-צבאי חשוב: "רוסיה לא מסרה סוגי נשק למדינות עוינות כמו למשל איראן, ואנחנו נענינו לבקשתם לא למכור נשק לאוקראינה"

מצעד צבאי בטהרן (ארכיון) (צילום: AP) (צילום: AP)
מצעד צבאי בטהרן (ארכיון)(צילום: AP)

קייב תמורת טהרן: עו"ד אריאל בולשטיין, יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר, גילה כי רוסיה נענתה לבקשת ישראל וביטלה מכירה של כמה סוגי נשק לאיראן. מנגד, כך לפי היועץ, ישראל ביטלה לפחות שתי עסקאות נשק עם אוקראינה.

 

"רוסיה נענתה לבקשת ישראל ולא מסרה, למשל, סוגים מסוימים של כלי נשק למדינות עוינות כמו למשל איראן, שמצהירה ברמות הבכירות ביותר על שאיפתה למחוק את ישראל מעל פני האדמה", אמר בולשטיין בריאיון לעיתון הרוסי איזבסטיה.

 

הוא הוסיף כי "באופן טבעי אנו רואים באספקת נשק מודרני למשטרים כאלה שלא בהתלהבות. בעבר היו בקשות של ישראל שלא לספק נשק או לממש הסכמים לאספקת סוגים מסוימים למדינות שמאיימות על ישראל".

 

היועץ של ראש הממשלה הוסיף כי ישראל נענתה כאמור בחיוב "לפחות פעמיים אם לא יותר" לבקשות שלא למכור נשק למדינות שיחסיהן עם רוסיה מתוחים, כמו למשל אוקראינה.

בנימין נתניהו ואריאל בולשטיין, אותו מינה ליועץ מיוחד ליוצאי מדינות ברית המועצות  ()
היועץ עו"ד בולשטיין לצדו של ראש הממשלה נתניהו

אלכס טנצר, שעוקב אחרי התקשורת הרוסית, אמר כי הראיון של בולשטיין התפרסם בקרב כל המדיות בשפה הרוסית ברחבי העולם וגרם לנזק גדול ליחסים של ישראל עם אוקראינה.

 

לדברי טנצר, "נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי נמצא במצב רגיש מאוד לא רק מול רוסיה אלא גם מול לאומנים אוקראינים. התבטאות כזאת עלולה לסבך את זלנסקי ולהביא לעליית האנטישמיות במדינה. גם פוטין לא מחפש פרסומים על עסקאות עם ישראל. מעניין ממתי יועץ לנושא העלייה מתעסק בשיחות לגבי עסקאות נשק?".

נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
נעמה יששכר(באדיבות המשפחה)

עו"ד בולשטיין התייחס גם למאסרה של נעמה יששכר ברוסיה. "אני עורך דין אבל מתמחה בחוק הישראלי", אמר היועץ של נתניהו בריאיון לעיתון הרוסי. "ככל שאני יודע, אין דבר כזה שכל ישראלי, אפילו יועץ לראש הממשלה, יכול לבקר את נעמה. עורכי דין ומשפחה יכולים לפגוש אותה, אולי פעילי זכויות אדם רוסים, אבל לא פוליטיקאים. אני לא חבר של המשפחה.

 

"אני לא רוצה שהישראלים יתפסו את רוסיה כמדינה שמזוהה עם כליאה אלא מדינה שמקיימת אירועים שמחים כמו אליפות העולם בכדורגל בשנת 2018. בשבועות האחרונים, כאשר ישראלים שומעים על מישהו שנוסע לרוסיה, הם אומרים חצי בצחוק וחצי ברצינות 'האם תחזור במהרה או רק בעוד שבע שנים?'. זה כמובן בצחוק אבל זה משקף מצב רוח מסוים בחברה, וזה נראה לי יכול להיות טוב לשני הצדדים שהמצב ייפתר בזמן הקרוב".

 

מוקדם יותר, משפחתה של הצעירה הישראלית עתרה בשמה לבג"ץ, בדרישה שיוציא צו על תנאי ויורה על ביטול החלטת שר המשפטים אמיר אוחנה להסגיר את ההאקר אלכסיי בורקוב לארצות הברית. במשפחת יששכר חוששים שהסגרת ההאקר תצמצם באופן משמעותי את סיכוייה של נעמה להשתחרר מהכלא הרוסי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים